Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Vajon mi lehetett ez a fel-fel...

Vajon mi lehetett ez a fel-felerősödő, villogó fény tegnap (2013. 09.20. ) este (kb.18:45 és 19:15 között) az M5-ös autópálya mellett? Látta még valaki rajtam kívül?

Figyelt kérdés

Mielőtt még: magamat szkeptikus érdeklődőnek vallom, tehát, noha érdekelnek a rejtélyek, mégis szkeptikus fejcsóválás és mosolygás közepette olvasom a legtöbb paranormális jelenséget és UFO észlelést. Tegnap azonban olyat láttam, ami elgondolkodtatott és azóta sem hagy nyugodni.


Tegnap este ugyanis, ahogy Budapestről Kecskemétre tartottunk az M5-ös autópályán, egyszer csak kinéztem az ablakon és menetiránynak balkézfelőlről megláttam az égen egy erősen világító fényt, amely egy idő után vesztett az erejéből. Ekkor vettem észre a jobb alsó sarkában (?) egy kisebb, villogó fényt, egy olyat, mint ami a repülőkön szokott lenni. Ekkor még nem tulajdonítottam különösebb figyelmet a dolognak és ismét a telefonomba mélyedtem.


Aztán 10-15 perc elteltével ismét kinéztem az ablakon és még mindig ott volt az égen az a bizonyos erősen világító fény. Ekkor már valóban kíváncsivá tett a dolog, úgy döntöttem, kissé alaposabban is szemügyre veszem és láttam, hogy valóban nem repülő, mivel mellette láttam egy utasszállítót elhaladni és valóban nem lehetett a kettőt összevetni. Annál inkább sem, mivel ez a fény valóban fel-felerősödött időnként és a buszból nézve olybá tűnt, mintha egy helyben állna, mégis, hol velem párhuzamosan helyezkedett el, hol kissé előttünk, szóval hacsak nem optikai csalódás volt, a fény velünk együtt haladt, mozgott. A repülőknél látszik ugyebár, hogy mozognak és a rajtuk lévő jelzőfény is ütemesen villog, nem így ennél az objektumnál. Arról nem is beszélve, hogy időnként teljesen kihunyt a fény, tehát eltűnt a szürkületi égboltról, ráadásul egyszer miután "kialudt", hirtelen el kezdett villogni.


A kérdésben megadott intervallumtól folyamatosan szemmel tartottam az eget azo(ko)n a pont(ok)on, ahol a jelenséget láttam, s noha többször takarták fák a kilátást az utam során, a fény mégis többször felbukkant. Egy darab fényről van szó, többet nem láttam, a környezetemben semmilyen egyéb jelenséget nem észleltem.


Szerintetek mit láthattam aznap Budapest határától kb. Dabasig (kb. negyed nyolc után sosem láttam többet a fényt, hiába kémleltem az eget)? Ha bárkinek van hasonló tapasztalata, véleménye, esetleg logikus, racionális magyarázata a dologra, akkor azt örömmel venném, mert tényleg nemigen hagy nyugodni a dolog. Előre is köszönöm!


Az alábbi javaslatokat viszont eleve kizárnám:


-csillag: Noha először azt hittem, hogy a Vénuszt (tudom, hogy bolygó) látom, viszonylag gyorsan kizártam ennek lehetőségét. Ugyanakkor tisztában vagyok azzal is, hogy vannak pulzáló csillagok, de azok gyorsan és ütemesen villognak, ez meg hol felerősödött, hol legyengült, hol pedig kialudt, mintha csak egy lámpát tekergettek volna


- busz üvegéről visszatükröződő lámpafény: egyértelműen az égen volt, nem az üvegen.


- torony/magas épület tetején látható jelzőfény a repülők számára: mivel a fény több kilométeren át látható volt mellettünk, így ezt a lehetőséget is elvetném.


-háznak/épületnek a fénye: nem a földön, sőt nem is a horizonton volt látható a jelenség, hanem az égen, úgyhogy erre sincs esély.



2013. szept. 21. 10:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Ha valaki ilyesmit lát és éppen van elérhető net nézzen fel ide:


[link]

2013. szept. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
41%
Eggyértelműen Alexander Mester mágus volt az EZO tv ről éppen nagy erejű globális energetizálást hajtott végre és erre még a gyorsítógyerta is rásegített.
2013. szept. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
41%
Az egy lumbulábi felderítő csészealj volt. Túl gyorsan ment és nem volt matricája ezért a rendőrök lemeszeléték és megbirságolták a lumbulábiakat. De a lumbulábiak erősebbek voltak és lelézerágyúzták a rendőrséget :)
2013. szept. 22. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim válasza:
100%
Én is láttam, vagyis mi is, öten a kocsiban. Átutazóban voltunk aznap Pesten, Bécs felől érkeztünk befelé épp, nem tudok pontos helyet írni, nem ismerem a várost. Este 8-9 körül lehetett. Egy fényes fehér pont tartott felfelé, pár másodpercre reflektorszerűen világított, fehér fénnyel, elég nagy területnek tűnt, amit kivilágított. Utána még tartott egy ideig felfelé, majd eltűnt. Nagyon furcsa volt, még sosem láttam ilyet...
2013. szept. 23. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

Nem vagytok magyarok vagy mivan?

A nosanility of the children cég.A hoszzu távu lézerét tesztelte.

2013. szept. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim válasza:
Azt hiszem, azt is láttam, de nem ott... Nem hiszem hogy ez lézer lett volna, bár ki tudja.
2013. szept. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Tünde H. : 8-9 körül? Ez biztos? Mert én akkor már otthon voltam, a lakásban.
2013. szept. 26. 20:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!