Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Látott valaki közületek UFO-t?

BatorK kérdése:

Látott valaki közületek UFO-t?

Figyelt kérdés
Nem távoli fényekre gondolok, amik akármik lehetnek, hanem legalábbis valódi fejtörést okozó jelenségekre.

2014. febr. 22. 22:01
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
86%
Én egyszer láttam egy azonosítatlan repülő tárgyat ahogy nagy sebességgel közelít felém. Mint később kiderült csak egy biciklipumpa volt. Na az valóban fejtörést okozott...
2014. febr. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Általában fényjelenséggel járnak, bár ez figyelemfelkeltés a részükről, valóban nem mind UFO észlelés. Én 1 és fél hónapja (durván) láttam egyet legutóbb, amiről nem tudtam eldönteni, mi lehet az (már ami a te kérdésednek megfelel). Az ég tiszta volt, de már sötétedett, felhő nem volt az égen, viszont tökéletesen be lehetett látni még így is az egészet. Egy repülőgép nem sok, annyi nem volt a közelben, vagy a látóteremben, pedig igen erősen kémleltem az eget, mint mindig, amikor lehetőségem van rá. Egy pillanatra hajtottam le csak a fejem a kutyámhoz, majd vissza néztem, és egyszer csak ott volt. Sárgás-vöröses fényben izzott eleinte (erősebb volt a fénye, mint a közelben járó gépeknek, a nap sem világíthatta meg), majd váratlanul ezek a fények megszűntek, mintha céljukat elérve lekapcsolták volna, és a forrás tovább mozgott a környéken, rendkívül gyorsan. Matt, feketés-szürkés színe lehetett, a formája igen érdekes volt, oldalról mintha korong vagy erősen kis szögekkel megáldott háromszög alakú lett volna, de nem az a jellegzetes utasszállító hatása (elég sokat láttam már, vegyes fényviszonyok között, meg tudom különböztetni). Nem bocsájtott ki fényt azután (pedig ez a repülőgépeknél megszokott, legalábbis az utasszállítóknál, főleg éjjel), de még pár másodpercig ott volt a környéken, maga után pedig semmit nem húzott. Volt, hogy megállt, lebegett egy helyben majd ismét elindult ugyanabba az irányba, ezt háromszor ismételte meg ha jól emlékszem, majd végül egyenes úton haladva pillanatok alatt eltűnt az égről.


Próbáltam vizsgáltatni, hogy nem-e egy repülő lehetett, de a kezdetleges irányát tekintve nem lehetett az, mert amekkora látóterem volt, biztos, hogy 1-2 másodperc alatt nem tehet meg akkora távolságot, főleg nem egy repülőgép sebességével, ráadásul úgy, hogy szembe voltam vele. Emellett eléggé összpontosítottam, láttam már ilyen fényviszonyok mellett repülőgépet, azok fehérek, és még az ilyen fény mellett is meg lehet állapítani, ez azonban sokkal sötétebb volt, sokkal. A felépítése is más volt, mint egy utasszállítóé, a mozgása is éppúgy, mint a gyorsasága.


Hasonlót 2 évvel ezelőtt láttam, melyet 2 héttel egy fura, elég erős fényjelenség előzött meg (napra s csaknem órára pontosan). Lehet, hogy van összefüggés a látottakkal kapcsolatban, mindenesetre ebben az évben ez volt az első ilyen típusú tapasztalatom, amiben nem csak fényjelenség volt érzékelhető.

2014. febr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én láttam már UFÓ-t pár haverommal együtt úgy karácsony körül este felé

haverjaimmal kocsival mentünk el a

nagybátyámhoz, mert a nagybátyám

egy másik városban lakik gondoltuk

benézünk hozzá mentünk az

autópályán amikor is három ilyen

fénygömb haladt el a kocsi felett

megálltunk a kocsival kiszálltunk és

láttuk, hogy egyszerre csak megálltak a levegőben láttuk, hogy az egy az erdő-felé haladt el a másik kettő egyenesen felfelé haladt nagyon megijedünk főldbe

gyökerezett a lábunk a nagybátyámnak elmeséltem, hogy mi történt velünk az hitte, hogy részegek voltunk. nem szoktam erről beszélni csak most azért mesélek róla, mert már egyszer privátba megírtam tudom, hogy a jelenség valós csak még nincs rá magyarázat. még abban sem vagyok biztos, hogy ezek földönkívüliek lennének az az igazság, hogy nem tudom. De gömbvillám biztos nem lehetett, mert a gömbvillám nem ilyen nagy méretű.

2014. febr. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Lelövöm a poént, de elmondom, hogy ne legyek lepontozva.

Egyszer egy őszi délután ahogy sétálgattam megláttam egy 4 propelleres valamit a levegőben, ahogy ide-oda száll gyorsan, kb. 1 ház felett. Jó, videó, stb. és másnap elkezdtem kérdezgetni az arra lakókat, hogy ez miez? 3 nap múlva megmutatta a tulaja, valami RC drónszerűség volt, RC sugárhajtás repülő motorjával. A városról készített légifelvételeket. Azért izgalmas volt nekem az a 3-3,5 nap.

2014. febr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim válasza:
Én fényes nappal láttam egy furcsa repülő tárgyat, ami pörögve haladt elég sebesen. Egyik fele, mintha ezűst lett volna, amásik pedig piros. Ledöbbentem és csak néztem, ahogy eltűnik a távolban. Ez már szerintem úgy 10 éve is történhetett... Nem tudom, hogy mi lehetett, de hasonló formájú lehetett, mint amit a 2-es hozzászóló leírt.
2014. febr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Körülbelül 1995 nyarán életemben először láttam UFO-t. Még gyerek voltam, 7 éves és odakint a bejárati lépcsőnkön ültem. Mivel faluban lakom a házunk hátsó udvarában található a veteményeskert, majd a dombok. Szép napsütés volt és éppen a felhőket bámultam, amikor észrevettem az égen egy gyorsan haladó tárgyat. A tárgy szürkés volt, tipikus csészealj kinézettel és oldalról láttam. Irtó gyorsan haladt, majd belement egy felhőbe. Kiabáltam édesanyámnak, hogy hozza ki gyorsan a távcsövemet, de nem hallotta meg így szabad szemmel figyeltem tovább az eseményt. Körülbelül 5 percig vártam, de a felhőből az a bizonyos tárgy már nem jött elő soha többé...


George Adamski

2014. febr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Én pár éve, augusztusban, teljes sötétedés után figyeltem az égboltot. Szabadidőmben csillagászkodom, így jó minőségű binokulárt vittem magammal. A nyíl, vagy a delfin csillagképet (akkor ez kb. zenitet jelentette) néztem, amikor a távcsőben teljesen váratlanul megpillantottam három számomra teljesen megmagyarázhatatlan tárgyat, amik vonalban egymás mellett haladtak dél-nyugati irányba. Sem az alakjukat, sem a tőlem mért távolságukat nem tudtam biztosan megbecsülni, mert rendkívül halványak voltak. Fényt szerintem nem bocsájtottak ki és tökéletesen hangtalanok voltak. Úgy gondolom, hogy a földről visszaverődő fény tette őket láthatóvá, ha tévedek, akkor nagyon gyenge (de konstans) saját fényük mégis volt. Érdekesség, hogy olyan időben jelentek meg, amikor a megfigyelés helye fölötti igen nagy forgalmú légicsatorna teljesen leállt. Ebből arra következtettem, hogy esetleg emberkéz alkotta, de igen nagy valószínűséggel intelligens jelenségről lehet szó. A három tárgyat egészen a horizontig tudtam figyelni, a szögsebességet figyelembe véve úgy ítéltem, hogy több száz méter magasan kellett lenniük. Egy pillanatra elvettem a szemem elől a távcsövet, de úgy nem voltak már észrevehetőek (szabad szemmel, bár nem teljesen jó az éleslátásom). Mikor visszavettem a távcsövet, ismét meg tudtam találni őket, ekkor már eléggé a horizontnál voltak. A három (legvalószínűbben kör alakú) tárgy az út legnagyobb részén teljesen egy vonalban, egymás mellett (!) haladt, a horizonthoz érve valamelyik szélső egy kicsit előrébb volt már. Semmilyen fényforrás nem volt, ami a lencséimen visszaverődhetett volna, ha lett is volna sem adott volna ilyen képet. Szóval magyarázatom nincs. A látszólagos sebesség egyébként kb. olyan volt, mint egy átlagos utasszállító gépé (ami nem száll túl magasan, azaz a kondenz-csíkja nem látszik). A méret attól talán valamivel kisebb. A három tárgy elég közel repült egymáshoz, talán 2-2 fért volna még be közéjük. Azt sajnos nem figyeltem meg, mert teljesen váratlan volt a látvány, hogy amikor esetleg áthaladtak egy csillag előtt, akkor azt takarták-e (feltehetően az feltűnt volna, ha nem). Azért lett volna erre jó akkor figyelnem, mert így a lézerrel kivetített kép lehetőségét biztosan ki tudnám zárni. Ez egyébként igen valószínűtlen, mert nagy utat tettek meg az égen. Akkor teljesen biztos voltam benne, hogy fizikailag valós tárgyakat látok. Röviden ennyi, hosszabban sincs több magyarázatom a dologra, ilyesmikre gondoltam, amikor a kérdést feltettem.
2014. febr. 22. 23:59
 8/17 anonim ***** válasza:
55%
Én olyankor szoktam, mikor nagyon be vagyok rúgva, és énekelek az utcán, és nem tudom azonosítani az utca lakosai által felém hajigált tárgyakat.
2014. febr. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42%
A múltkor a Sanyi néni irányából repült felém valami, azt hiszem a lepattant a fejemről és továbbrepült, de a szilvapálinkás üvegem nem tört el...
2014. febr. 23. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem #9-es története tetszett a legjobban. :-D
2014. febr. 23. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!