Kezdőoldal » Ezotéria » UFO észlelések » Mit jelképeze tulajdoképpen...

Mit jelképeze tulajdoképpen ez a "táska" az istenek kezében?

Figyelt kérdés

Szóval a világon mindenhol, Dél-Amerikától Ázsiáig ott ez a táska formájú valami a régi ábrázolásokon, de mi akar ez lenni?

Erre gondolok:

[link]


Vagy: [link]


Kérem csak olyan írjon, akit érdekel a téma és esetleg van elképzelése.



2016. márc. 5. 11:58
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Ez nem Daniken ihlette magyarázat. Az első tényleg kicsit olyan, mintha járműben ülne, még monitor féleség is van előtte. :)


A többi nem hinném. A "más magyarázat márpedig nem lehet" oda-vissza működik. Aki "szkeptikus", az sem hajlandó mást elfogadni, csak a saját elképzelését. Erről ennyit.

2016. márc. 5. 14:17
 12/29 anonim ***** válasza:
Kétlem, hogy táska lenne. Az, hogy nekünk úgy néz ki, nem jelenti, hogy valóban táska. A címertől a hatalom egy szimbólumán át bármi lehet. Keress fordításokat az eredeti szövegekből, amik ezekkel az istenekkel foglalkoznak. Abban hátha találsz utalást.
2016. márc. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 Legoman ***** válasza:

A kezében fogja. Látszik is. :)

De szerintem nagyban befolyásolja jelentését, hogy mely épületen van ez ábrázolva, és az mi célt szolgált.

2016. márc. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
ez jó kérdés! pedig tudtam is... mert valahol hallottam. Talán Drunvalo Melchizedek - Az élet virágának ősi titka c. 2 kötetes művében? -lehetséges... de most nincs nálam, úgyhogy tipp
2016. márc. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

Csak azért írtam táskát, mert hasonlít egy kicsit valami szatyorra. :) De amúgy jó ötlet, habár nem mindegyiknek vannak írásos emlékei, úgy tudom. Ezzel azt hiszem valaki ókor szakos jobban elboldogulna. :D


Ezt a könyvet nem ismerem, majd megnézem, ha egyáltalán még található belőle. :D

2016. márc. 5. 16:35
 16/29 anonim ***** válasza:

Az első képen lévő alak kezében vasaló van.Vasal, a háta mögött lévő hárpia felesége utasítására.

A másik képen épp a boltból jön hazafelé tesco bevásárló szatyorral, másik kezében mobiltelefont tart.

2016. márc. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

:)))

Ez jó. De akkor már a másik inkább bevásárlókosárral van és éppen valamit levesz a polcról, hogy belerakja.


Akárhogyan is, megelőzik a korukat. :D

2016. márc. 5. 17:08
 18/29 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés engem is érdekelne. Melchizedek könyve egyébként nekem is megvan, de már nem emlékszek arra, hogy hanyadik oldalon vagy fejezetben található az ő magyarázata, ha valóban benne van. Már régen volt a kezemben. Még lehet kapni, mert többször is kiadták, csak elég borsos ára van a nagy terjedelme miatt.

Szerintem ilyen régi dolgoknál félre kell tenni a mai gondolkodásmódot, nem kizárható, hogy ez valamiféle szimbólum lehet. Én kezdeném például az olyan nagy kérdésekkel, hogy vajon kik lehettek valójában ezek az istenek úgy általában az ókorban, honnan jöttek és mit csináltak, mert ezek a lények mindenhol felbukkannak.

2016. márc. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 volus ***** válasza:
64%
Kulcs vagy energiaforrás, vagy a kettő egyben. E nélkül nem indult az a vacak, amivel ennyi kontinens közt közlekedtek. Bár tényleg ükanyáink szenes vasalójára hajaznak .
2016. márc. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
#13-as vagyok, az előttem szóló jó közelítéssel bír, én is azt feltételezem, hogy tényleg az akkumulátorhoz hasonló tárgy, bár én először azt feltételeztem, hogy arany, amit a földlakóktól kaptak... hát ez se meseszerű
2016. márc. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!