Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ilyenkor kinek kell engedni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ilyenkor kinek kell engedni?

Figyelt kérdés

Az egyik elég megoldhatatlan probléma a kapcsolatunkban az egy harmadik fél, egy haverja a barátomnak. Egy nőről van szó. Én nyugodtabb lennék, ha megszakítaná vele a kapcsolatot de a barátom nem akarja. Két éve vagyok vele de emiatt a nő miatt már volt több veszekedésünk is. Leszbikus tehát a barátom emiatt nem érti mi bajom vele, elvégre úgyse lehet köztük semmi meg van más haverja, barátja is, aki nő, persze a pasik mellett. Azokra nem vagyok féltékeny, nem véletlenül. A problémám, hogy úgy érzem néha, már túl sok negatív érzés meg emlék kapcsol ehhez a nőhöz, mert vele kapcsolatban okozott már többször fájdalmat a barátom. Például amikor először nem akart neki bemutatni, pedig lett volna rá lehetőség, mikor azt mondta, hogy ha meglátnám hogy néz ki lehet jobban zavarna, mikor őt felköszöntötte nőnap napján (úgy, hogy boldog szukanapot, poénkodva, mert ezt a csaj haver találta ki), engem meg nem, pedig aznap találkozott velem, a nő barát meg a közelben sem volt. Előfordult az is, hogy engem váratott, hogy megvárjam hogy találkozzon vele, mert hirtelen hívta hogy erre jár, és velem meg utána akart. Végül mégis bemutatott neki, akkor kicsit megnyugodtam mert lehet furcsán hangzik de egy kis szimpátiát éreztem a nő iránt, amikor beszélgettem vele pár mondatot, meg abból, ahogy viselkedett velem. Meg kiderült, hogy a barátom már beszélt neki többször is rólam. De ez nem oldotta meg örökre a problémám, mert a sérelmeket se tudom elfelejteni amiket a barátom okozott a nővel kapcsolatban. Úgy érzem, az lenne a legtisztább ha egyszerűen megszakítaná vele a kapcsolatot de a barátom eddig ezt nem akarta mert amúgy évek óta ismeri, vannak közös ismerőseik, meg amúgy is ragaszkodik a barátaihoz, nemcsak hozzá hanem másokhoz is. Meg elmondta, hogy volt amikor azért mondta le a nőnek a találkozót, hogy inkább velem legyen, meg ne legyek csalódott. Egy másik alkalommal meg nagyon elfoglalt volt egy bizonyos héten és a nő baráttal nem találkozott, megmondta neki, hogy nem ér rá, ez egy zsúfolt hét de rám mégis szakított időt. Közbe nekem meg azért néha akkor is eszembe jutnak a múltbeli rossz emlékek. Régen tetszett a barátomnak ez a nő de nem lett köztük sose semmi. Mikor egyszer volt valami,amiben nem tudtunk megegyezni és probléma lett köztünk, amiről megkértem hogy kérje ki valami barát, haver, kolléga vagy valaki más véleményét, akkor ő volt akit először megkérdezett (ez a csaj haver) és ez nekem rosszul esett. Hogy pont azt a nőt, aki miatt már eleget okozott fájdalmat. Elvileg nem őt akarta először de akire korábban gondolt, az külföldön volt éppen, akkor nemrég utazott el nyaralni és nem akarta zavarni. Viszont attól még mást is kérdezhetett volna.

El tudom képzelni, hogy tényleg csak barátként néz rá de attól még ami zavar, az zavar. Értem több mindent megtett, mint eddig más nőkért, nagyon sok mindent, csak azért próbált megváltozni, kompromisszumokat kötni bizonyos dolgokban, hogy nekem örömet okozzon és nyitott legyen az újra.

Én úgy vagyok ezzel a haver témával, hogy haverja, barátja van más is de párja csak egy. Ha tényleg nagyon különleges vagyok neki és engem szeret, akkor jogosan mond búcsút egy olyan havernak, aki miatt többször megbántott és különben is csak ritkán látja személyesen, neten se beszélnek minden nap. Mostanában amúgy a párom nem is írt rá egy ideig, de aztán a nő írt neki. De anyukámnak meg elmondtam ezt a szitut és ő azt mondja, hogy igazam van de közbe meg akkor én is kérdezhetem magamtól, hogy ha amúgy szeretem a párom és egyéb téren meg kijövünk és oké, akkor ér-e annyit ez, hogy emiatt elbúcsúzzak tőle.


Elnézést ha hosszúra sikerült.

Szóval én próbálnék megértő lenni, nincs köztük semmi de a sérelmek is ott vannak.

Utólag bocsánatot kért amúgy azokért, amikkel megbántott és belátta, hogy hülyeséget csinált de én nem felejtettem el.


2019. szept. 5. 21:52
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Szóval ha amúgy szeretem és más téren kompromisszumkész, akkor maradjak vele vagy hagyjam el ha nem akarja lepattintani?
2019. szept. 5. 21:53
 2/20 anonim ***** válasza:
37%
Bla bla bla... téged kéne lecserélni. Miért szakítaná meg egy kapcsolatot egy barátjaval? Mert te jöttél? Ő akkor is ott lesz neki mikor már te rég nem (Mert így lesz )
2019. szept. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Attól is függ, milyen dolgokkal bántott meg vele kapcsoltban.

Egyébként én megértelek, nem bírnám elviselni. Féltékeny típus vagyok, valószínűleg nem igazán tudnám tolerálni a párom lánybarátait.

2019. szept. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Hát tulajdonképp leírtam mivel bántott meg. Lehet ez apróságnak tűnik de nekem ez már akkor is sok volt együtt: először be se akart mutatni neki, szerintem direkt, aztán azt mondta hogy ha látnám hogy néz ki lehet jobban idegesítene, amikor őt felköszöntötte nőnapra de engem nem, az is megalázó volt. Mikor pont neki tudta elmondani kettőnk problémáját, az is, hiába volt rajta kívül sok más ismerős, haver, akivel jóba van.

Ha csak annyi lenne, hogy régen tetszett neki de ezek nem történtek volna, könnyebben elfogadnám. Így nehéz.

2019. szept. 5. 22:11
 5/20 A kérdező kommentje:

Utólag belegondolva lehet nekem is jót akart, mikor nem akarta bemutatni, mert már korábban látta rajtam, hogy idegesít, hogy tetszett neki régen és akkor is kattogtam ezen magamban. De akkor is ott van a többi dolog, amit csinált.

Viszont mikor meg a nő egy hónapig nem is írt neki semmit, akkor a párom se kereste a nőt. Meg különösebben nem izgatta mi van vele. Ha szerelmes lenne bele ez nem így lett volna.

Nem egészen tiszta nekem.


De a lényeg, hogy nem tudom melyikünknek kellene engedni. Nekem vagy neki.

2019. szept. 5. 22:21
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Tehát történt 3!!! tök lényegtelen apróság amit te a világ legnagyobb katasztrófájaként éltél meg, de a párodnak kéne engedni... remek. Semmit az ég világon nem csinált szerencsétlen, ott kedvez neked meg ott enged ahol csak tud, erre te ki vagy azok akadva, hogy kikérte a véleményét meg felköszöntötte nőnapon... Istenem...
2019. szept. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%

majd amikor kicsit idosebb leszel es lesz egy szerelmed, akinek esetleg van egy masik notol egy lanya (fia) es ugy kell elned a pasival hogy tudod, hogy a lanyat (es ilyenkor az anyjat) is latogatja, akkor majd mosolyogva gondolsz vissza arra a butasagra, amin most kattogsz


raadasul a csaj leszbi! megertenem, ha kivanatos hetero lenne, de a csaj nem ugy gondol a pasidra mint no a ferfire...


szerintem csak tul jo dolgod van es gyartasz magadnak problemakat... en is szoktam, azert ismertem ra az irasodbol

2019. szept. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Hát szerintem ez éppen elég. Ha ő megérdemelte, hogy felköszöntse, akkor én, aki a barátnője, miért nem?

Meg ha már valakinek ki kell kérni valamiről a véleményét, akkor miért pont azét, aki miatt amúgy is vesztünk már össze és bántott már meg?


Aki szerint nincs igazam, az is írhat, az is vélemény, csak nem igazán értem miért én fújom fel.

2019. szept. 5. 22:48
 9/20 A kérdező kommentje:

Negyedik válaszoló: eleve nem szívesen jönnék össze olyannal, akinek van már egy gyereke mástól. Vannak akiknél ez egyszerűen kizáró ok. Azt meg értem, hogy nem pasiként gondol a barátomra, nem is a nőre haragszom, hanem az zavar, hogy a barátom már többször sértett meg miatta de ha nem is tartaná vele a kapcsolatot, ez elkerülhető lenne.

Egy haver meg egy gyerek egy másik nőtől azért nem ugyanaz.

2019. szept. 5. 22:52
 10/20 A kérdező kommentje:

És tegyük fel, ha később is lesznek ilyen apróságok, amik vele kapcsolatosak és a párom engem sért vele meg nekem tesz rosszat, akkor is tűrjem el? Vagy van egy határ valahol?

Erről érdekel ki mit gondol.

2019. szept. 5. 22:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!