Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebbe a topikba vannak hozzám...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ebbe a topikba vannak hozzám hasonló anarchista gondolkodók, akik a legtöbb választól elhatárolódnak?

Figyelt kérdés

Nagyon nem szeretem az ilyen teljesítmény orientált nézeteket, amik a fennálló hierarchikus rendszert védik és azt állítják, hogy minél többet elérsz annál tőbbet érsz a húspiacon. Az emberek értéke nem számokba mérhetők, hanem az a fontos, hogy ki milyen ember, mennyire élvezetes vele beszélgetni, milyen a tekintete, mosolya, nézése.

Úgy látom sokszor folyik boszorkány üldözés az állítólagos semmirekellő emberek ellen, de alapjáraton nincs olyan, hogy valaki semmirekellő lenne, mert minden ember alkotó lény és mindenkinek azt kéne csinálnia, amiben örömét leli. A kényszeres elidegenült munka teszi az embert céltalanná és termeli újra a fennálló hierarchiát, ami a párkapcsolatokat is elidegeníti. Szomorú, hogy ezt alig veszik észre. Ha az emberek többsége kényszerből dolgozik és nem örömből, akkor azzal baj van és a rendszert kéne megváltoztatni, hogy mindenki az örömének éljen.


Végére hagynék egy kis idézetett Noam Chomsky anarchista gondolkodótól, aki nem rég töltötte be a 91. élet évét:


"Amíg a lakosság nagyrésze passzív, apatikus, eltereli a figyelmét a konzumerizmus vagy a kiszolgáltatott emberek iránti gyűlölet, addig a hatalmasok kedvükre tehetnek, és a túlélőkre hagyják, hogy mérlegeljék majd az eredményt."


2019. dec. 9. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szóval munkanélküli vagy. Értem.
2019. dec. 9. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
37%

Én jókat nevetek itt, mert amiket ide irkálnak, annak az ellenkezőjét látom, tapasztalom az életben.

Ahogy itt irkálják, hogyan mi alapján kell párt keresni, ki jó párnak, az egyértelmű magyarázat a sok szakításra, válásra.

2019. dec. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Most a lustaságod magyarázod?
2019. dec. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Rockarc ***** válasza:
100%

Tucatnyian gyartjak az idotabbnal idotabb kerdeseket futoszalagon. Ok is gondolkodoknak aposztrofaljak magukat. Amugy remes, de ez van. Nem fogsz kilogni, befersz. Meg pont egy hippi kellett.


43F

2019. dec. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az igazi anarchistak szégyellnének téged. Az anarchizmus marhára nem naplopas/munkakerules.
2019. dec. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ma már az számít lázadónak, akinek normális végzettsége, normális munkája, otthona és élete van és önellátó.


Komolyan ma már divat lett trógerkodni és minimumon pörgetve az életet, ücsörögni a langyos szarban.

2019. dec. 9. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Van munkám nem vagyok munkanélküli, de emiatt nem érzem magam többnek és nem érzem kevesebbnek azokat, akik nem dolgoznak. A bérmunka nem nemesít.


[link]


Mi nemesítő van abban, hogy a tőkefelhalmozás miatt dolgozol, amivel az elit zsebét hizlalod mellette a környezetet tovább rombolják és nem magadért végzed a munkát? Nem a végzettség rangja számít, hanem a tudás. Nem azért kéne tanulni, hogy jobb életeteket legyen, mert a jó élet biztosítása alap emberi jognak kéne lennie, hanem a tudás iránti vágynak kéne fontosnak lennie. Mai ember inkább a jobb életért tanul, és ez a probléma. Mivel csomó ember kitanul mondjuk egy mérnöki szakmát a jobb fizetésért és a szakmájára helyezi az identitását, és az életnek a bonyolultságát leegyszerűsíti mivel mindent csak mérni fog. Más példa, ott van az unokatesómnak a barátnője végigsírta az egész vizsgaidőszakot, mert nem élvezte azt amit tanul, csak jóléti életet akart élni, mint mindenki más, ezért olyan szakot választott amiben van pénz. Ez vajon egészséges? Hát nem az. Laikus ember azt mondja erre, hogy legalább kitartó volt. De milyen áron? Miért kéne többre értékelnem azt az embert, aki végigszenvedte az iskolát azért, hogy jobban éljen, amikor simám meglehetne teremteni jóléti társadalmat, ahol mindenki méltó körülmények között élhet csak nem ez a hierarchikus rendnek kéne működnie? A tudás nagyon fontos mivel, ha gondolkodóbb társadalomban lennénk akkor sokkal felszabadultabb társadalomban élnénk, de sajnos a tőkés termelés idegeníti el a társadalmat és bekell látni, hogy Marxnak volt igaza. Mivel, ha nem lenne ez az elidegenedés, akkor mindenki költő, író, festő, művész, szobrász, filozófus, fenomenológus lenne, ami igazán fontos lenne a társadalmunknak.

2019. dec. 9. 20:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Én most mentem nyugdíjba, eddig mindenféle munkámat jó kedvvel tudtam végezni.

Folytatom is, ha az egészségem... de ebben nem volt soha lenézés, elidegenedés, csak jó kedv, meg persze nagy szívások.

Szakképzett marxista vagyok, világos számomra a kizsákmányolás ténye, sőt fokozódása is.

Ebből nem következik semmi anarchizmus. Nincsenek "túlélők", kb mindenki meghal.


Sajnálom azokat, akik csak azért dolgoznak, utálkozva, hogy megvegyenek tárgyakat, amivel henceghetnek olyanoknak, akiket nem is szeretnek.

Csóró.

2019. dec. 29. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!