Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek a "szív" vagy az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek a "szív" vagy az "ész", amire érdemes hallgatni (úgy általánosságban)?

Figyelt kérdés
Melyikre szoktatok inkább hallgatni, hagyatkozni?

2021. szept. 28. 09:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
60%

Ha ésszel élsz, lehet reális döntéseket hozol de sosem leszel boldog.

Az érzelmek "szívből" jönnek és nem fejből.

2021. szept. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
58%

Általában jobban jársz, ha az eszedre hallgatsz (vagy más, szakértők eszére).

Néha azonban kell, hogy a szívedre is hallgass, mert akkor tök unalmas életed lenne.

2021. szept. 28. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Is-is. Csak meg kell válogatni mikor hogy.
2021. szept. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%
Mindkettőre valamilyen arányban.
2021. szept. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Párkapcsolati témában a szív az alapja, de az ésszel tartod kordában. Vegyesen kell hallgatni rájuk. Bizonyos esetekben meg van amelyiknek jobban kellene dominálni. Ha a szereteted akarod kimutatni a szív domináljon, de ha féltékenység, házasság, gyerek, stb. a téma, azért vondd be az eszedet is :)
2021. szept. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
50%
❤️Nem mindig jó ötlet, de a másik nem megy🤷
2021. szept. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
57%
Szív. Ha párkapcsolatról van szó
2021. szept. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
44%

Soha nem tudtam értelmezni ezt a metaforát. Az agy az a racionális döntés, oké, de mi a szív? Gyakorlatilag a nemi vágy?

6 éve vagyok a férjemmel, és még sokáig szeretnék. Nyilván többször volt olyan, hogy valaki más nagyon szimpatikus lett hirtelen, a kinézete, kisugárzása, hangja miatt. Ettől még nem ugrottam a karjaiba, hanem maradtam az amúgy nagyon jó párkapcsolatokban. Aki nem racionálisan gondolkodik, hanem mindig megy az aktuális lelki társnak tűnő valaki után, az soha nem fog elköteleződni.

Bocs ha nem erről szólt a kérdés, de nem tudom értelmezni. Az érzelmek ugyanúgy az agyban keletkeznek.

2021. szept. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
34%
Sokáig a szívemre hallgattam, pofára is estem.
2021. szept. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
71%
Mindig egyenlő arányban a kettőt. Fontos döntéseket nem lehet csak az egyikre hagyatkozva meghozni.
2021. szept. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!