Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjátok meg a pénzügyi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan oldjátok meg a pénzügyi dolgokat (rezsi, kaja. ), ha csak együtt éltek?

Figyelt kérdés

A párommal 4 hónapja lakok együtt, az ő lakásába. Első hónapba én majdnem csak a rezsipénzt fizettem (a csekkeket), de néha egy kis napi rutin bevásárlást is. Aztán következő 2-3 hónapba már úgy volt, hogy ő csak a csekkeket, én meg minden kaját, tisztasági dolgokat stb. Kevesebbet is keresek, mint ő, de ezek után még elvárná, hogy majdnem minden nap vegyek neki chipset, sört stb. . . Ez így szerintem nem normális. Nem azt mondom, hogy annyira anyagias vagyok de szerintem az nem jó, ha ő csak 28ezret fizet egy hónapba, én meg majdnem negyvenet. Főleg, hogy csak együtt élünk, de nem vagyok se a felesége, se a menyasszonya és alakás sem közös.

Erre szeretnék valami jó megoldást, mert emiatt (is)sajnos nem olyan régen volt egy nagyobb veszekedésünk.


2008. dec. 12. 13:14
 1/6 Srapnel ***** válasza:
100%
Van egy olyan módszer, hogy minden költést beírtok egy füzetbe, aztán összeadás, kettővel osztás, különbségképzés és megvan a jogalap a fair hozzájárulásokhoz. Számológép van, papír van. Ennyi.
2008. dec. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Csekkek felesbe. A háztartásra meg nyiss egy borítékot, amibe mind a ketten egyforma összeget tesztek be, és ebből gazdálkodtok egész hónapban. Többit meg mindenki magánál tartja. Első olvasatra tényleg nem nomális, hogy a párod így kiszolgáltatja magát, eszedbe ne jusson hagyni magad. Ha nem megy máshogy, költözz haza.
2008. dec. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi a kezdetek óta úgy csináljuk, hogy minden hónap elején beteszünk a közös kasszába x- x-ezer ft-ot. Mind a ketten ugyan annyit. Aztán egész hónapban ebből megy a rezsi, a számlák a kaja, nasi stb. Minden. Nálunk ez nagyon bevált.
2008. dec. 12. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is felesbe fizessetek mindent. Kivéve persze a saját dolgokat (nercbunda :-)). Az, h a lakás az övé, nem jelent semmit. Csak nem akar már tőled lakbért szedni!! Amúgy az én párom kb. fél év után szinte mindent kifizetett (ő dolgozott, én tanultam), és mielőtt azt mondanátok, h kihasználtam, mára már a férjem és majdnem 6 éve együtt vagyunk (és már én is keresek :-))
2008. dec. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is arra szavazok,hogy mindent felesbe!
2008. dec. 12. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
mi kulfoldon elunk, feleve elunk egyutt. En kevesebbet is keresek, itt a lakberben minden benne van, tehat nincs kulon rezsi meg villany meg ilyenek. Ezt o fizeti, de nem azert mert mert en nem akarnam, o ragaszkodik ehhez, en pedig kajat szoktam fizetni, de azt se mindig, mert szinten ragaszkodik ahhoz, hogy o. De nalunk o sokkal tobbet keres. Magyarorszagon en is a felest ajanlanam, ha nem kerestek egyikotok sem tul sokat.
2008. dec. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!