Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Érdemes olyan férfival kezdeni...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Érdemes olyan férfival kezdeni, aki korábban rossz életet élt, de már egy ideje belátta hogy rossz úton jár és megváltozott?

Figyelt kérdés
Most töltötte be a 30-at, de 20 éves kora óta 28 éves koráig alkoholista volt. Munkája volt mindig, bár egyszer egy évre elvették a jogsiját ittas vezetésért, akkor látta be, hogy nem mehet így tovább. Van autója, lakása ugyan nincs, e az utóbbi 2 évben elkezdett rendesen spórolni, nem veri el a pénzét sem hülyeségekre mint korábban. Már 2 hónapja ismerkedünk, teljesen normális, nem iszik akoholt még alkalmanként sem és azt hiszem szeretem is, de tudnom kell van e esély a visszaesésre?
2022. jan. 2. 12:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért látszik ez a marha sok sztereotípia olyan emberektől, akik vagy maguk nem voltak függők vagy nem volt a közeli hozzátartozóik között és ezért soha nem is ásták bele magukat elég mélyen a témába. Én is ex-függő vagyok és 8 éve nem iszom. Ahová járok közösségek, ott viszont ismerek olyanokat is, akik 15 vagy huszonpár éve tiszták már. A lényeg az, hogy fejben változtasson az ember, megismerje magát és az önismeret olyan szintjére jusson, ahová az átlagember általában nem. Ezek a sikeres felépülők.


Amit a 10-es írt, ez is például egy nagy baromság, hogy "ha valami rossz történik az életében, akkor biztos újra inni kezd". Mióta nem iszom eltemettem egy szülőmet, egy nagyszülőmet, ért véget többéves kapcsolatom, rúgtak már ki munkából. Egyszer sem kezdtem inni, mert egyrészt van már támogató közösség az életemben és bizalmasaim, akikkel megoszthattam a bajaimat, illetve pont azért nem iszom, mert tudom már kezelni az életemben a stresszhelyzeteket felnőtt módra.


Az más kérdés, hogy mondhatja valaki azt, hogy nem akar felépülő függőt párjának, csak ne baromságok, nem igaz sztereotípiák alapján szülessen meg benne ez a döntés.

2022. jan. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
69%

Én is felépülő közösség tagja vagyok. Közel hét éve tiszta és józan. Garancia nincs az élethosszig tartó józanságra, viszont ha nem dolgozik a felépülésén, csak úgy "száraz", de fejben - viselkedésben szinte ugyanolyan, mint volt, akkor azzal a gondolkodásmóddal előbb utóbb újra inni fog.

Ami még szerintem fontos, hogy mennyire akar téged "szerként" használni. Ha te vele vagy, akkor minden szép, ha nem vagy ott, akkor minden rossz? Vagy tud téged normálisan "kezelni"?

2022. jan. 2. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
74%
Kène a francnak alkoholista.
2022. jan. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Csak nem mindenki kedvenc Balázsával ismerkedsz? :D

Viccet félretéve - ha már 2 éve tiszta, és eddig nem mutatott intő jeleket, sztem érdemes megpróbálni, de azért legyél éber az ismerkedős időszakban.

2022. jan. 2. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!