Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Kinek mi az ami nélkülözhetetl...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mi az ami nélkülözhetetlen "tartóoszlop" egy jól működő párkapcsolatban, ami nélkül nem működhetne hosszú távon vagy akár már rövid távon sem párjával a kapcsolat?

Figyelt kérdés

Kérlek írd meg a végén azt is, hogy nőként vagy férfiként tartod fontosnak számodra az adott "tartóoszlopot".


Ne csak a párod tulajdonságaira gondolj, bármire ami szerinted fontos és nélkülözetlen, hogy megléte meglegyen.



2022. jan. 18. 15:12
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
95%
Tisztelet
2022. jan. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%
Erős kémiából következő jó szexuális összeillőség. Férfi vagyok, mi más..
2022. jan. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Közös célok,tisztelet,önzetlenség. Nő.
2022. jan. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
83%

Egy hajoban evezés. Ne 2 kulon életuk legyen. Egyuttmukodes csapatmunka. Kozos tervek célok egyutt épiteni fel.


Ne legyen egymas melletti élés, egyénileg kaparni a gesztenyét, ego, önzőség.

2022. jan. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%
Tudja, mit akar! Tőlem, saját magától, az élettől.
2022. jan. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
92%

Kölcsönös tisztelet, egymás megbecsülése, szeretet kimutatása a másik felé.

Ami még nagyon fontos az a jól működő kommunikáció. Ha ez nem megy, akkor sok minden "félremehet".

Persze az a bizonyos kémia is fontos.

2022. jan. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
93%
Hűség
2022. jan. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
93%

Robert J. Sternberg szerelem háromszögelmélete szerint ez a 3 oszlop az:

-Intimitás

"A kapcsolati közelséget és a kötődési érzelmeket jelenti. Az önfeltárás során megmutatunk magunkból valami személyeset, megosztjuk érzelmeinket, történeteinket, azzal a várakozással, hogy a másik is ugyanezt teszi."

-Szenvedély

"Az a belső késztetés, motivációs hajtóerő, ami a szerelem létrejöttéhez szükséges: a fizikai vonzerő, az erotikus érdeklődés, a szexuális beteljesedés, valamint a „szerelmesség” romantikus érzését foglalja magában."

-Elkötelezettség

"A kognitív komponens, amely azt jelenti, hogy döntést hozunk arról, hogy hajlandóak vagyunk-e időt és energiát áldozni azért, hogy egy adott kapcsolatba belépjünk, vagy benne maradjunk. Ez a komponens tehát egy rövid és egy hosszú távú aspesktust is tartalmaz. A kettő nem jár feltétlenül együtt: előfordul, hogy beleszeretünk valakibe, de mégsem köteleződünk el és fordítva: vannak olyanok is, akik elköteleződnek, anélkül, hogy beleszeretnének a másikba."


Én ezt hasznos elméletnek tartom.

2022. jan. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
* Olyan nehéz oda írni, hogy nő vagy férfi írta a hozzászólást, ha a kérdező kérte ezt [?] (Nem bántásként írtam ezt most ne, hogy valaki így vegye.)
2022. jan. 18. 15:46
 10/20 anonim ***** válasza:
87%

Nálam az alábbiak:

- komoly monogám kapcsolatot akarjon és úgy is viselkedjünk mindketten, hűségről hasonló legyen a véleményünk

- nagyjából legyünk egy szinten tájékozottság, intelligencia terán, tudjunk jókat beszélgetni

- szexuális összhang

- modern családmodellben higgyen (nem akarok olyan hímsoviniszta pasassal összejönni, aki szerint az én dolgom a konyhában ganajozás, mert puni van a lábam közt; ne szóljak bele a fontos dolgokba, mert nő vagyok stb.)

- legyenek tervei és életcéljai - nem feltétlenül kell naggggyon nagy terveknek lenniük, de ne az legyen, hogy punnyad és sodródik az árral

- össze akarjon költözni velem, külön, nem valamelyikünk családja nyakára

- a fontos vízválasztó kérdésekben egyezzen a véleményünk (pl. az én esetemben: Bp-n akarok élni, akarok házasságot, nem akarok vallásosan élni és ha van gyerek, vallásosan nevelni stb.)

- ne cigizzen az illető (nem azért, mert sznob vagyok, hanem mert effektíve rosszul vagyok a cigis szájszagtól)

- legyen legalább 1 közös érdeklődési kör, tudjunk minőségi időt együtt tölteni dugáson kívül

- ne legyen agresszív

- legyen kompromisszumkész (nyilván én is az vagyok cserébe)

- szeressen valamilyen szinten kulturálódni, művelődni, és kultúreseményeken tudjon megjelenni illendő módon

- legyen jól nevelt és udvarias

2022. jan. 18. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!