Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy egy fiatal fiú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Normális, hogy egy fiatal fiú eltartja a munkakerülő barátnőjét?

Figyelt kérdés

Az öcsém 25 éves, 2 éve vannak együtt a barátnőjével (22-23 éves).

A lánynak csak egy érettségije van, árufeltöltőként, operátorként hébe-hóba dolgozott egy-két hetet, majd hónapokig semmit. Az öcsém még otthon lakott, ezért adott volt, hogy odaköltözzön hozzá a lány, de a lánynak ez nagyon nem tetszett és rávette, hogy menjenek el albérletbe, merthogy az központibb helyen lenne és onnan könnyebben tudna dolgozni járni. Ebben a formában tavaly összeköltöztek, viszont a lány félévente dolgozik egy hetet, tehát azóta a tesóm fizeti az albérletet, élelmiszert, gyakorlatilag mindent.

A szüleink nem akarják elidegeníteni a tesómat, ezért nem nagyon mernek beleszólni a dolgokba, viszont fel szoktak vetni olyanokat, hogy a lány legalább tanulhatna valamit ami érdekli, vagy ha anyám lát egy jobb munkalehetőséget, akkor elküldi neki. Hiába.

Persze az ő életük, de rossz nézni, hogy valaki ennyire engedi kihasználni magát. Ha szóbakerül valamilyen formában a pénz (pl. megkérdezi mennyi volt a nyaralásunk vagy mennyit költünk kajára, stb.), mindig az a vége hogy úúristen ő ezt nem engedheti meg magának. Emellett családi összejövetelekre, szülinapokra, karácsonyokra azért nem szoktak eljönni vagy csak a legvégére, hogy ne kelljen részt venniük az "ajándékozáson", mert nem tudnak venni semmit.

Ez mennyire normális? Lehet itt bárki kívülállónak tenni valamit vagy majd a tesóm egyszer csak pofáraesve magától felébred?


2022. aug. 9. 19:32
1 2
 1/14 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
87%

Tesódnak kéne felébrednie.

De ha szereti ennyire a lányt, akkor miért kell beleszólni az életükbe?

Most egyébként is "válság" jön, mindenkinek meg kell kicsit húzni a nadrágszíjat. Van akinek kevésbé, van akinek egészen szorosra...

Ha valaki egy gazdasági konjuktúrában nem tud megélni, vagy csak napról-napra, akkor mi lesz vele egy válságban?

2022. aug. 9. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
76%
Nem akarlak megbántani, de szerintem semmi közöd hozzá hogy mit csinálnak. Gondolom ha tesódat ez annyira zavarná akkor nem lennének együtt. Az meg hogy anyád álláshirdetéseket küld nettó parasztság. :D Az én párom ugyanannyi idős volt mint tesód mikor összejöttünk. Én 18 voltam , akkor fejeztem be a sulit . Az első 2 évben hol dolgoztam , hol nem . Akkor halt meg anyám, elég depressziós lettem. 20 évesen kezdtem el normálisan dolgozni, előtte csak lézengtem. 4 éve voltam ugyanazon a helyen, mire babát terveztünk. A kislányom most egy éves és azóta házat is vettünk. Pedig aztán rólam is volt biztos aki azt gondolta hogy az életbe nem megyek el dolgozni, de mostmár várom hogy majd menjek vissza. Szóval amúgy ki tudja, lehet hogy előbb utóbb megkomolyodik. :)
2022. aug. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
99%
Nekik rendben van. Ő életük.
2022. aug. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Kívülállóként semmi közöd hozzá. Lehet a lány lottónyertes.. és azért nem dolgozik. A tesód meg imádja a munkáját és azért jár be még mindig. Előletek meg eltitkolták a nyereményt, mert mennétek lejmolni.


Amúgy meg nem bűn kitartottnak lenni, ha ez mind a 2 félnek megfelel.


Foglalkozz a saját életeddel.

2022. aug. 9. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Miss Endzsi ***** válasza:
51%
Az is lehet, hogy nem hívják be sehova interjúra.
2022. aug. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 qkker1 ***** válasza:
0%
Kb. egy éve vót má!
2022. aug. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Elmondása alapján az a baja, hogy magasabb munkakörben, "értelmesebb" munkát szeretne végezni. Viszont ehhez egy érettségi kevés. A szüleink ezért vetették fel neki, hogy esetleg tanulhatna olyat, ami érdekli. Viszont itt előjött az, hogy igazán nem érdekli semmi.

Egyébként a lányt kicsit sajnálom, mert az apja elhagyta kiskorában, utolsó éves gimisként pedig az anyja összejött egy fiatal sráccal és otthagyta egyedül az albérletükben, hogy fizesse ahogy akarja.

Amúgy aranyos, a tesómra főz, mos, takarít, csak hát pénzt keresni nem akar. Persze ha jó így nekik én azt is megértem, ezért nem is mondok nekik semmit.

Viszont mikor azt kell hallgatnom, hogy mennyivel olcsóbb lenne ha otthon főznék én is minden nap, mert más nők is főznek munka mellett és hasonlók, vagy nem jön el a szülinapomra, mert nem tud hozni ajándékot /meg én se vegyek neki/ az kicsit rosszul esik.

2022. aug. 9. 20:56
 8/14 anonim ***** válasza:
33%
Egyesek barmire kepeyek a punciert
2022. aug. 9. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Az öcséd felnőtt ember. Pont semmi közötök hozzá hogy és kivel él. Akkor sem ha nem tetszik. Az ő élete. Az ajándékozásból meg igazán kinőhetnétek. Semmi értelme felnőtt emberek között. Mindenki úgyis megveszi magának amit akar. Nem kell a fogyasztói társadalom díszpéldányaivá válni. Ebben pl igazuk van, hogy nem vesznek részt benne. Majd ha tesódnak ez nem lesz jó. Elküldi a lányt dolgozni vagy a fenébe. ;)
2022. aug. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Utolsó, lehet :) Viszont előtte mikor még "megtehette" még nőnapra is vett nekem bonbont. Pedig az aztán egy olyan "ünnep" mikor legtöbben jóesetben csak odalöknek egy boldog nőnapot - ot.
2022. aug. 9. 21:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!