Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Csupán online ismeretség...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csupán online ismeretség kapcsán alakulhat ki valami féle kötődés a másik fél iránt?

Figyelt kérdés
2022. dec. 10. 04:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
82%
Persze, de ezt jó legalább 10-el elosztani, ismeretlenül mindenki azt mond amit akar! Akár lehet, hogy semmit nem ismersz meg belőle, mert csak azt mutatja, amit látni szeretnél.
2022. dec. 10. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Jogos a felvetésed. Tegyük fel igazad is van.

Mindezek ellenére, egy meggondolatlan fénykép küldésének következtében, rájössz ki is valójában, és utána kezdesz el kötődni, amiröl persze a másik fél mit sem tud.

2022. dec. 10. 06:13
 3/14 anonim ***** válasza:
71%
Igen.
2022. dec. 10. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
76%

Nem, ott csak és kizárólag egy elképzelt ember iránt kötődsz, a gondolatai pedig szimpatikusak. Akkor is, ha igazat mond, magát az embert nem ismered meg, csak a gondolatainak egy részét. Reakciók, mozdulatok, mimika, hangszín, beszédstílus, beszédben más a fogalmazásmód is..


Esetleg videóhívásokkal kicsit közelebb vagy hozzá, de még mindig más az egész. Aki ismerkedett neten, tudja, hogy nem olyan. Egyszerűen nem. Előfordulhat, hogy egy évig videóztok is, aztán találkozol vele, és tök idegennek érzed(ez második alkalommal sem javul) egyszerűen más élőben minden. Meg olyan is van, hogy van, akit nem ismersz egyáltalán, de a mozdulatai, hangszíne, fogalmazásmódja mikor megszólal olyan, mintha ezeréve ismernéd, közel áll hozzád. Ha még tetszik is a külseje, ezt nevezik szerelemnek első látásra.


Hatalmas koppanások szoktak lenni netes ismeretségből. Ami még fontos a kamera szöge. Ha mindig úgy beszéltetek, hogy alulról láttad, nem fogsz ráismerni másik szögből, idegennek fog hatni. Ha 20 centivel magasabb vagy, kérd meg, hogy állítsa be úgy a kamerát, az valamit segít a dolgon. 2x szívtam meg életem során, az egyik a kameraállás miatt volt, a srác mindig az asztalra tette, hogy előnyösen alulról mutassa magát sréhen féloldalról, egymagasak voltunk kb, csak kicsit volt magasabb, nem olyan volt, idegennek éreztem. Poénból leguggoltam, na úgy megismertem, de élőben már máshogy hatott az egész.

2022. dec. 10. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Én egy időben a két végén égettem a gyertyát, "ha már úgy is mindegy alapon" direkt nem cseréltünk képet, találkozásnál vagy robbantjuk a bankot...vagy nem.

Erős, de nagyon instabil érzelmek alakultak ki bennünk, személyesen meg csak fokozódott, de nagyszerű pillére volt ez az instabil, de erős érzelem a kapcsolatunknak, több hét tudatlanság, hogy vajon mindketten kamuzunk e, vagy sem.

És pont egy ilyenből fakadt egy olyan kapcsolat ami azóta is felejthetetlen lett számomra.

Szerintem két fél, egymásba tud szeretni pusztán csak az írás által, sőt, kép nélkül is képes erre az ember szerintem. Aztán találkozásnál vagy porrba hull minden, vagy nem.

Imádok nosztalgiázni erről az időszakról, kedves emlék számomra.

2022. dec. 10. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

#4

Jár a pont. DE!

Nem kifejezetten párkapcsolati kötődésre gondoltam. Jelen esetben viszont a szintkülönbség az valóban vicce lenne egy élő találkozónál bármilyen kameraszög, elhelyezés tekintetében, mivel 30 cm már nehezen kiküszöbölhető egy laikus számára. :)

2022. dec. 10. 06:33
 7/14 A kérdező kommentje:

#5

Igen. Konkrétan ilyenre gondoltam, csak a "szeretni" kicsit erős esetemben.

2022. dec. 10. 06:36
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem hogy párkapcsolati kötődés nem volt, hanem "kiafrancez?" érzésem volt:D
2022. dec. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Annakidején még 28 éves koromban előfordult velem is, hogy pusztán 10 hónapig tartó online ismerkedés után (napi esti 2 óra skype) után az első találkozónkra már fülig szerelmes voltam. Igaz, ahhoz, hogy feloldódjak, kellett úgy 1,5 óra élő beszélgetés is. Ugyan nem lett belőle "csak" távkapcsolat (3000 km táv, de magyar volt) és rá 10 hónapra még 1 hét személyesen is együtt töltött idő, de ő volt az igazi lelkitársam. Semmi játszma, semmi vetítés, csak "csupasz" én. Azóta sem tudtam senki felé ilyen téren lelkileg megnyílni, pedig utána volt még 1 házasságom is. 40N
2022. dec. 10. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Már csak olyan szempontból is alakulhat ki, hogy megszokod a rendszeresen kommunikációt, kapcsolatot vele - ami már egy "függőség".
2022. dec. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!