Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehet a korábbi ex...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan lehet a korábbi ex által berögződött bizalmatlanságtól megszabadulni?

Figyelt kérdés
Felesleges kis stiklik, kisebb nagyobb hazugságok, kiforgatott valóságtagadások és néhol pofátlan hülyének nézés. Ennek már vége, viszont a hatása úgy látszik sikeresen bennem ragadt. Ismerkedés alatt még ha minden jó is, de sokszor olyan dolgokra behúzza a paranoiát, amire nem feltétlen kellene. Amikor pedig kétes és félreérthető dolgok történnek, olyankor is kifejezetten negatív érzelmeket generál bennem a dolog, még ha tudom is a fejemmel hogy jó eséllyel alaptalan. Hogyan lehetne ezt letenni, és megszabadulni tőle? Kinek mi vált be?

2023. okt. 30. 03:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nehéz lesz kimászni a gödörből, mert bizonyos sémák berögzülhettek, ezek akár örök lenyomatok...

Önismereti könyvek

Gary Chapman: 5 szeretetnyelv

Orvos - Tóth Noémi Örökölt sors

Ajánlom a könyveket

Rendszeres sport, mozgás, egészséges táplálkozás.

Szűrni az embereket, sajnos tényleg sok a hazug, manipulatív ember, aki lábtörlőnek használja a társát!

Remélem valamit segítettem, a téma nagyon jó!33/N

2023. okt. 30. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Önismeret fejlesztésével javul a dolog, de egyben rájössz, hogy mennyi sérült ember van és ha te magad is sérült vagy, akkor vonzod őket.

Mindenképp olyat kell választani aki tisztában van azzal hogy egy kapcsolatért tenni kell közösen

2023. okt. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
75%
Ilyen a tarskeresesi piac. Neked keves az onbizalmad, mert tudod, hogy nem birod kiszurni az idiotakat az alacsony emberismereted miatt. Igy mindig a valosaghajlito meg hazudozo emberek talalnak be, amikor meg nem, akkor sem tudsz biztos lenni benne. Fejleszteni kell a szoc skilleket, addig ugyis csak elsodor a vihar.
2023. okt. 30. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Bennem most pontosan ez a fajta kettősség viaskodik, amivel már a múltban is megégtem. Hogy a másik fél tettei és szavai között ellentmondásokat érzékelek. Csak apróbbnak vehető dolgokban, ami mögött nem feltétlen önzés, érdek és rosszindulat húzódna meg, hanem mondjuk csak az a szándék hogy ő is a legjobb formáját próbálja nekem mutatni, ahogy én is neki. Vagy akár véletlenek, amiket a múltbéli triggerek miatt most túl komolyan veszek. Mert alapból minden szép és jó, semmi okom nem lenne erre. Viszont a múltban már többször is megégtem ezzel a fajta hozzáállással, így sajnos most egy eléggé ocsmány és negatív érzés rombol bele az egyébként nagyon szép új érzésekbe. Plusz a kétely, hogy mi van ha tényleg csak a múltamat projektálom, és tévedek. Viszont történtek már igen rossz dolgok és pontosan abból, amikor elnyomtam ezt a fajta megérzésemet és a másikra hallgattam. Tehát kissé össze is vagyok zavarodva most, de azt tudom hogy itt ebben már nem akarok hibázni. Szerintem gőzerővel belevetem magam az önismeretbe, és köszönöm a könyvajánlásokat is. Rá fogok keresni mindkettőre még a mai nap folyamán.
2023. okt. 30. 12:54
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is könyveket javaslok:

Félj bátran

A szorongás feloldása

2023. okt. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
De jó a sok sport, új ingerek, tapasztalásokra nyitás, szóval hobbi, társaság... Minél inkább magadba zárkózol, annál inkább becsavarodsz, besavanyodsz, és erősíted magadban a régi negatív élmények okozta bizalmatlanságot. Táncolj, énekelj, stb.
2023. okt. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!