Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért zárkózottabbak a magyar...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért zárkózottabbak a magyar nők, mint a külföldiek?

Figyelt kérdés

Miért olyan zárkózottak a magyar nők?


Közel 40 vagyok. Megfigyeltem, hogy ha külföldön vagyok, ott a lányok, nők sokkal felszabadultabbak. Míg a magyar nők többsége a cipője orrát nézi az utcán, külföldön (és szinte mindegy is, északra vagy délre, nyugatra vagy keletre megyek épp) nyílt, kiváncsi tekinteteket látok. Keresik a szemkontaktust, sőt, akár meg is szólítanak. Amikor külföldön ismerkedtem, ott elég volt egymásra mosolyogni, randi lehetett belőle. Itthon egy zavaros huzavona az ismerkedés, amiben egymásnak ellentmondó jelzéseket küldenek a nők, majd a többségük nem aktív partner, hanem kb. beletörődik a kapcsolatba. (Vannak kivételek, és most leginkább a tanult, középosztálybeli lányokról beszélek.) Sokat gondolkodtam ezen az elmúlt évtizedekben, mitől különbözünk ennyire. Talán több kötődési sérülésünk van? Senki ne értse félre, van családom, nem a sértettség beszél belőlem, hanem egyszerűen csak ezt figyeltem meg.



dec. 2. 15:11
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
77%

Mert külföldön te vagy a külföldi, így eleve érdekes vagy valamilyen szinten.

Tény, hogy a magyar viselkedés alapvetően zártabb, mint néhány más helyen. Nem mindenhol, mert vannak nálunk zártabb társadalmak. De én nem bánom, hogy ilyenek vagyunk, engem speciel kifejezetten taszít a mindenkire egyből mosolygós, bájolgós, de valójában rendkívül felszínes viselkedéskultúra.

dec. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
16%
A magyarnal gonoszabb kulturalis viselkedesu ember kevesebb letezik.
dec. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
20%
Ez az istenverte "konzervatív" idióta prűdség az oka!!!
dec. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
91%
Mert nem tudják, milyenek a magyar pasik.
dec. 2. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:

5.


Arra gondolsz, hogy a külföldi nők is lesütnék a szemüket, ha tudnák, mi bámuljuk őket?

dec. 2. 15:50
 6/38 anonim ***** válasza:
85%

Semmi összefüggés nincs aközött, hogy valaki magyar és zárkózott is.


Vannak, akik zárkózottak, és magyarok is. Vannak, akik nyitottabbak, és magyarok is. -_-'


Vannak pedofilok, akik melegek is. Vannak pedofilok, akik heterok.


Vannak cigányok, akik bűnözők. Vannak cigányok, akik nem bűnözők.


Vannak az arabok között, akik levágják a fejedet. Vannak az arabok között olyanok, akik meg nem.



Fokozzam még?


Ezek olyan általánosítások kérdező, hogy az már fáj. Mi köze a kettőnek egymáshoz? Szerinted máshol csupa életvidám, meg "nyitott vagyok mindenre" típusú emberek vannak? :/ Gondolkodj, attól mert felé zárkózott valaki, az nem azt jelenti, hogy ő alapból olyan típusú, lehet, hogy csak veled nem akar barátkozni, vagy épp ismerkedni.

dec. 2. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:

1.


Lehet. Külföldön nincs rám írva, hogy nekik külföldi vagyok.


Tíz perce kint voltam az utcán. 10-ből három nő iqost vagy vape-et szívva bámult maga elé gyaloglás közben, három egy nagy fejhallgatóval a fején, zsebre dugott kézzel meredt a semmibe, a maradék a cipője orrát nézi lesütött szemmel. Akiknek van tekintete, azok a turisták. És ha otthon vannak, nekik akkor is van. Évtizedek óta azt érzem, mintha itt börtönben lennénk, és a nők nem vehetnék fel a szemkontaktust, mert az már bajt okoz. Annyira nehéz így ismerkedni, barátkozni is, hogy az nem igaz. Mintha plusz két fal lenne ahhoz képest, amit máshol tapasztalok.

dec. 2. 15:55
 8/38 A kérdező kommentje:
7-es, te még egyetemre jársz, igaz? :)
dec. 2. 15:56
 9/38 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező!


Attól, mert téged leszarnak a nők, attól még nem zárkózottak. Maximum csak a te irányodba.


Főleg utcán! Az utca nem ismerkedésre való, utcán nem a nyíltság a jellemző, kivéve pl:. ha megkérdezed valakitől, hogy xy helyet hol találod. De leszólítani hiába akarnál egy nőt az utcán, azt sem tudná ki vagy, minek legyen nyitott feléd? Lehet, hogy egy kétes alak vagy, lehet, hogy nem. Ezt nem fogja tudni senki első látásra feltétlenül, főleg nem utcán.

dec. 2. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:

10


Vegigolvastad, amit kiírtam, vagy csak kihánytad magadból a férfiak iránti dühödet az internetre?

dec. 2. 16:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!