Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért mondják sokan, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért mondják sokan, hogy nagyrészt nem hosszútávúak azok a kapcsolatok, amelyek úgy jöttek létre, hogy az egyik fél emiatt az új személy miatt lépett ki a régi kapcsolatából? Van benne igazság?

Figyelt kérdés

dec. 12. 08:22
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
57%
Nálam is így volt kb: Mert akkor éreztem azt, hogy igen le tudtam normálisan zárni végre
dec. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
A téma nem közvetlen engem érint, csak az ismerősi körömben most aktuális.
dec. 12. 08:58
 13/27 anonim ***** válasza:
48%

A "nagyrészt" ugye nem jelenti azt, hogy törvényszerűen így vagy úgy fog alakulni a dolog. Mindig csakis azon a két emberen múlik a kapcsolat sikere vagy bukása, akik benne szerepelnek, nem az előzményeken, nem a körülményeken, semmi máson. Ha a két személy, aki a kapcsolatban benne van, benne van szívvel-lélekkel, elkötelezetten, akkor tökmindegy, hogyan jöttek össze, tökmindegy, mikor költözött be az új pár a régi helyére, ha a múltat és a körülményeket nem veszik magukra, nem hagyják, hogy az befolyásolja őket, akkor simán lehet tartós, hosszú távú kapcsolatuk. Ha hagyják, hogy a bizonytalanságok megmérgezzék az egészet, ha az egyik vagy másik fél nincs benne 100%-osan, ha tényleg csak pótlék az új pár, ha tényleg csak azért van, mert társfüggő a másik, akkor az kiütközne akkor is, ha tökéletesen tiszta és egyértelmű körülmények között jöttek volna össze.


Egyébként lassan 10 éve vagyok együtt azzal, aki miatt kiléptem a legutóbbi kapcsolatomból. 2 évig jártunk, abból másfél év teljesen felesleges volt, az utolsó fél meg szinte kizárólag küzdelmes. Már réges régen szakítanunk kellett volna, de én még bíztam benne, hogy lehet ez jobb is, aztán megismertem a férjem, akivel első pillanattól kezdve azt éreztem, amit a korábbi kapcsolatomban mindig hiányoltam. Akkor láttam, hogy ez ilyen is lehet, könnyű, egyszerű, magától értetődő, biztonságos, nyugodt, stb. Nem is volt kérdés, hogy egyből váltok, és még csak azt se mondhatnám, hogy lassan haladtunk, mert kb két héttel később már össze is költöztünk :D Pedig nem vagyok társfüggő, csak ennyire jól megtaláltuk a közös hangot. Már házasok vagyunk, van két gyerekünk, közös ház, hitel, stb, és még mindig úgy érzem, hogy ez volt a jó döntés, és az meg, hogy őt egy másik "kan" miatt elhagyjam, elég valószínűtlennek tűnik, mert se előtte, se azóta nem volt bennem még kísértés sem (amúgy ez is egy példa, hogy attól még, mert valaki sosem csalt meg mást és sosem hagyott el senkit valaki miatt, még nem garantálja, hogy nem te leszel az első, akivel megteszi).

dec. 12. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem meg ennek egy-egy alkalommal nincs jelentősége. Maximum akkor ha ez már mondjuk az 5.ilyen esete az illetőnek egymás után.
dec. 12. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
65%
bántalmazó kapcsolatokból így a legegyszerűbb kimenekülni például
dec. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
72%

Sok esetben azért tűnik a szeretői kapcsolat jobbnak, mert új. Még van rózsaszín köd, izgalmas, benne van a tiltott gyümölcs, az újdonság, stb. Ráadásul mindketten csak a legjobb formájukat mutatják. Sok esetben a szerető (akaratlanul is) versenyezni kezd a fix kapcsolattal. Például ha a férfi elmondja, hogy a felesége évek óta nem süt, akkor a szerető előadja a konyhatündért. Vagy ha a nő elmondja, hogy a férje évek óta nem vitte táncolni, akkor a szerető igen, pedig ő sem szeret táncolni. Érted, ugye?

Mellette ott egy olyan kapcsolat összehasonlítási alapnak, ahol beütöttek a hétköznapok, jelen van a megszokás. A partner nem tud arról, hogy ha összevesznsk, akkor a házastársa rohan a másikhoz vigasztalódni. Viszont a szerető nagyon is tudja, hogy meg akarja szerezni, akkor a legjobb formáját kell hoznia minden téren.


Aztán mikor megnyeri a szerető, akkor lehull az álarc. Nem tudja magát sokáig megjátszani. Egyik fél sem!

dec. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
84%
Mert jó eséllyel nincs az ilyen ember azon az érzelmi fejlettségi szinten, ami egy jól működő, hosszútávú kapcsolathoz szükséges.
dec. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
80%
Egyik ágyból gyakorlatilag a másikba...ez azzal jár, hogy annak, akit otthagy egy ideig a képébe hazudik a lehető leggerinctelenebb módon, és ezzel tul. képpen az újat is átveri, mert két pályára játszik egy ideig. Gusztusom nem lenne ilyen emberhez, nemhogy még latolgatni, hogy milyenek az esélyek...akinek nem múködik a párkapcsolata, az zárja le, és úgy kezdjen újat!
dec. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
81%
Az esetek 99%ban probléma, ha nincs meggyászolva az előző. Én is csináltam ilyet kétszer fiatalon, kapcsolatfüggő voltam, mind a két esetben eljött az a pont amikor éreztem, hogy kimaradt a gyászmunka és iszonyúan szenvedtem nagyon sokáig csendben. A szenvedést csakis az enyhítette, hogy mertem egyedül lenni a fájdalmammal a későbbiekben. Ezek a személyek csak fájdalomcsillapítók voltak sajnos amit így utólag bánok, hiszen kitudja mi lett volna, ha tisztán megyek bele ezekbe a kapcsolatokba, úgy hogy a múlt nem lóg a képbe és nem bántom meg őket. Aztán visszakaptam az élettől. Évekig egyedül voltam, jött valaki, persze kapcsolata volt, elmondtam neki, hogy itt bajok lesznek, miattam ne hagyja ott a másikat, szakítson vele, adok időt és én megvárom mert le kell zárnia. Ő nem akart időt hagyni magának, szerelmes lett belém, (de ez inkább csak fellángolás szerintem) én is belé, egy idő után pokollá változott minden. Elhagyta az akkori párját, de velem nem tudott egy idő után mit kezdeni. Szenvedett ő is, de körülötte mindenki más is, én is és az előző kapcsolat is. Ide oda sodródott, hol engem akart, hol az előzőt, aztán elegem lett, kidobtam, mert állandóan visszajárt az előttem lévőhöz barátkozni, szexelni, programozni, vagy kitudja mit. Miután szakítottam vele, elkezdett ostromolni, úgy hogy már volt egy legújabb, de közben velem is és az előzővel is tartotta a kapcsolatot. Se engem, se az előttem lévőt nem zárta le, nem akart minket elveszíteni, de már volt egy friss. (Ilyen egy kapcsolatfüggő) Az előttem lévőt barátnak és lelkitársnak akarta, velem a nagy érzelmeket akarta átélni, a harmadik meg addig lett volna míg azt nem mondom, hogy visszajöhet. Nem engedtem vissza soha. A legújabb illetőt akit említettem, most az az aktuális társ, de közben évekig nekem írogatott, hogy visszaakar kapni, az előttem lévő meg a mai napig bármikor visszafogadná, de az meg nem kell neki, csak mint lelkiszemetesláda, a mostanit meg fűvel-fával csalja. Ezek után mit gondolsz, jó ha nem varrjuk el a szálakat? A fent említett személy nagyon össze van zavarodva és lesz is amíg nincs normális gyászolás és ez alól szinte senki sem kivétel, az élet meg mindent visszaad amit másoknak okozol, saját bőrömön tapasztaltam, de megtanultam a leckét, soha többé nem fogok másokat arra használni, hogy elnyomjam a fájdalmam.
dec. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
80%

Az életnek vannak törvényei és a gyászmunka kötelezően hozzátartozik az élethez, nem lehet megúszni, vagy kikerülni csak ideig óráig.

A másik meg hogy a nők hamarabb túllépnek egy kapcsolaton, hiszen beléjük van kódolva a biztonság keresése, a férfiak meg általában azért mennek bele azonnal egy másik kapcsolatba, mert bennük meg az állandóság és a kényelem egy alapprogram, de az nem egyenlő a szerelemmel. Férfi és nő nagyon különbözik mindenben.

dec. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!