Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valaki nem stabil kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha valaki nem stabil kapcsolatban vállal gyereket, azt a társadalom elismeri?

Figyelt kérdés

Sokat változott a hozzáállás ezen a téren, mert régen egyértelműen az volt a norma, hogy legyen házasság, legyen ott az apa és csak úgy vállaljon valaki gyereket. Persze ettől függetlenül akkor is voltak házasságon kívüli születések és leányanyák, de az periférikus dolognak számított és eléggé elítélték az ilyesmit.

Ma talán sok nyugati országban meg lehet kicsit átestek a ló túloldalára, mert igazából nagyon bátorítják azt, ha egy nő egyedül vállal gyereket és akár nem is él együtt a gyermek apjával, nyilván gazdaságilag ma már így is lehet. Vagy ugyanúgy sok ilyen élettársi vagy nem annyira stabil kapcsolatból születik gyermek, ami könnyebben véget ér pár év múlva és ilyenkor jönnek majd később a mozaik családok, konfliktusok vagy amiket sokan írnak itt az oldalon, hogy elfogadják gyerekes nőt társnak vagy sem.

Az USA-ban amúgy azt figyelték meg, hogy a négerek és a szegényebb néprétegek körében sokkal gyakoribb az instabil családi szerkezet és sok gond is származik ebből később. Ha meggondoljuk nálunk is a romák arról ismertek, hogy összevissza vállalnak gyereket anyagi alapok nélkül is. Nyilván soha nem lesz ideális világ, de a szociológiai kutatások alapján ma is azoknak a legjobb, akik jó egzisztenciával rendelkeznek és hosszú távon élnek együtt családként.



dec. 22. 10:05
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
70%
19 - Miért a férfinak nem felelőssége a kölyök? :D Én aztán nem vagyok párás tekintetű cshalád párti, de könyörgöm, legutolsó biológiai ismereteim szerint egy terhességhez két ember kell.
dec. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:

21: de, két ember kell. Csakhogy egy besikerült gyerek fölött már a férfinek nincs hatalma. Ő nem tudja abortuszra vinni. Egy nő viszont még dönthet úgy, hogy hát nem tartja meg.

Mivel a nőnek van hatalma, legyen nála a felelősség is. Ez ilyen egyszerű.

dec. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

A 20ast meg nem értem miért pontoztátok le, amikor nagyon jókat ír. Tetszik vagy sem, az érzelmi állapot és az anyagiak között erős összefüggés van. Az én fiamnak is kellett gyógytorna még pár hónapos korában. Szerinted államiba mennyi időre kaptunk volna időpontot? Megsúgom: nem pár nappal későbbre. Ha nem lenne pénzem, akkor ki tudja, hogy most hogyan tudna járni szegény.

Vagy most például elkapta ő is a betegséget. Kellett venni egy inhalátort, ami 20 ezer. Nekem nem okozott gondot, mert nem a létminimumon élek. De sokan úgy vállalnak gyereket, hogy egy váratlan 20 ezer ft-os kiadástól már lesápadnának.

Apropó, egy gyereket nem árt elindítani sem az életben. Miért baj az, ha nem akarom, hogy neki is kínlódás legyen a fiatalkora? Én már születése óta elkezdtem neki félretenni pénzt. Hogy majd tudja fizetni a tanulmányait, vagy legyen pénze egy jogosítványra. Ha az isten is úgy akarja, akkor pedig felnőtt korára fogok tudni neki venni egy kis lakást, hogy éljen önállóan és fejlődjön a személyisége.


De most komolyan emberek, miért olyan ördögtől való gondolat az, hogy az életminőség szorosan összefügg az anyagi helyzettel? Hogy azok a szülők sokkal türelmesebbek, akiknek azon kell gondolkodni, hogy hova utazzanak nyáron? Nem pedig azon, hogy miből fogják kifizetni a fűtésszámlát.

dec. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
61%

22

A nő teste, a nő döntése. Ha nem kell gyerek, húzz gumit.

dec. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
A gyerek érdekében kell ott lenni az apának is, nem azért, mert a társadalom ezt várja el.
dec. 23. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!