Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A való élet mennyire más,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A való élet mennyire más, mint a gyakori párkapcsolatok rovata?

Figyelt kérdés

Vagyis szerintem itt a kérdések és a válaszok sokszor nagyon szélsőséges irányba mennek és könnyen osztogatják egymásnak az emberek a becsmérlő címkéket. Persze vannak azok a kérdések, amik direkt provokációk, hogy "pocakos gyári munkásként mennyi esélyem van a csinos nőknél" típusúak, de sok ember tényleg elakad a társkeresésben és lehet tényleg jószándékkal akarna ismerkedni, nem arra megy, hogy kihasználjon másokat. Meg valahogy azt is érzem a válaszokból, hogy egymás lenézése a cél és mutatni azt, hogy én jobb helyzetben vagyok, nincs rátok szükségem. Természetesen vannak negatív oldalai is egy párkapcsolatnak, de nyilván senki nem vállalná azokat, ha összeségében nem érné meg vagy a társnak is ugyanúgy lesznek rossz tulajdonságai is, de ezzel is együtt lehet élni, nem biztos, hogy a szingliség mindenkinek olyan jó. Ki is halna a társadalom, ha mindeki szingli lenne, csak sokan belekeserednek az egészbe és akkor azt mondják úgyis mindegy.

Mindenesetre amit én látok, bár a merítési mintám inkább vidéki kisebb települések, hogy munkás, pocakos férfiak többségének is van párja, nem topmodell, de nem is az a lényeg. És a nők közül sem mindenki akar szingli lenni és "selejtnek" nevezni a férfiakat. Biztos mindenkit érnek csalódások, nem minden rózsaszín, de maga az élet sem az, akkor sem, ha egyedül él valaki. A társkeresés is a realitások szintjén kell működjön, ahogy régen mondták "suba a subához, guba a gubához". Sohasem lesz tökéletes, de mi magunk sem vagyunk azok.



jan. 11. 10:37
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Nagy mértékben más, elég csak arra gondolni, hogy itt állandóan a nők lehetetlen elvárásai vannak taglalva.. pedig a valóságban nincs így.
jan. 11. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
32%

#1:


Dehogynem vannak irreális elvárásaik és nem kell anyagi dolgokra gondolni. Az én egyik nőismerősöm (már nem barátnőm egy ideje pont a viselkedése miatt az emberek iránt körülötte) állandóan arról beszélt, hogy az akkori párjai (ma már exei logikusan) milyen semmirevalóak, mennyire nem tisztelik őt, mennyire nem veszik figyelembe és amikor rákérdeztem, hogy miért gondolja úgy azt mondta, hogy az oka az, hogy nem találják ki amit ő szeretne valamivel kapcsolatban általában és neki olyan társ kell, aki érti szavak nélkül, hogy mire van szüksége.

Ha munkahelyen odajött hozzánk beszélgetni a férfikolléga, de tényleg csak azt akkor jópofiskodott és aztán nekem hordta le minden nyomoréknak. Akkor jutott eszembe, hogy lehet én rólam is hasonlóan gondolkodik és azóta már csak ismerős/kolléganő.


A másik nő akit ismerek a legjobb haverom exfelesége, aki nem főzött, nem takarított, kozmetikushoz, fodrászhoz járt hetente és szórta a pénzt miközben gyermekük van. Megelégelte egy idő után főleg, hogy változni nem akart és már ex, mint írtam.

Ez csak igen kettő nő az én életemben és sokkal több nő van rajtuk kívül. Természetesen fordítva ez ugyanúgy érvényes!

Ne beszélj már butaságokat, hogy nincsenek emberek megugorhatatlan igényekkel a másikkal szemben, mert igenis vannak jócskán.

jan. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Igen, ez a pólóm is cicaszőrös ***** válasza:
60%

Teljesen más szerintem is.


Amit észrevettem, hogy ide három csoport jár.

1. Aki tényleg válaszokat akar és csak felteszi szimplán a kérdését. Ez inkább itt olyan rovatokban figyelhető meg ahol tech kérdések vannak és hasonlóan egyszerűen csak informálódni szeretnének. (Milyen gépet rakjak össze, milyen telefont ajánlotok stb.)


2.Aki nettó unaloműzésből jön fel. (munkaidő, kis szabadidő) De ennek van több alcsoportja. Segítő szándék, autista jellegű repetitív kérdések (nem biztos, hogy troll!), troll kérdések/válaszok.


3. Akinek annyira csekély a valódi életben a szociális igénye/impulzusa, hogy gyakorlatilag itt éli az életét. :D (Itt is az előző alcsoportok jelen vannak)


De mindenképpen egy anonim oldalon ahol még kép sincs rólad. Óhatatlan, hogy a korlátlan szabadosság érzése eltorzulhat és egy ilyen érdekes hamis szabadság öntudattal kivetkőzve magukból az emberek szidhatják komolyabb retorzió nélkül egymást. Nemrég láttam egy topikot ahol Burgonyát és egy másik nevesebb usert savaztak. Ez mire jó? (mondjuk ez is megérdemelne egy bővebb kifejtést!)

Ez nekem sem tetszik. De ez van. Retorzió maximum annyi van, hogy törlik a topikot és magát az usert.

(Jó lenne a kormányoknak ezen elgondolkozni, hogy valamilyen szinten minimálisan szabályozzák az online teret, mert így nem jó sztem, erre nekem lenne ötletem. Online bullying, online becsületsértés stb.)


Szerintem amit itt olvasol oszd el legalább kettővel vagy többel... :)

jan. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyivel másabb, de ha abból indulsz ki, hogy itt miket összehordanak akkor a valóságban sem lehetnek épeszűek. Aki azon szórakozik, hogy a troll kérdéseire 100+ válasz születik és kigondolja precízen, hogy mire ugrik a Gyakori népe az jó ideje itt ücsörög és nem normális. Aki meg pl. simán védelmezi "férfitársát" az lehet, hogy képes ugyanarra.


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__egyeb..


Úgyhogy esetleg valamilyen mértékben másabb, de vannak nemhelyesek rendesen az életben is.

jan. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen, ezekkel az elvárásokkal kapcsolatban valóban talán most magasabbak lettek, mint régebben és a külső jobban fókuszba került a rengeteg közösségi média miatt. De ha valaki rendelkezik valamennyi élettapasztalattal és látott maga körül több kapcsolatot akár rokonságban, akár baráti körben, akkor belátja, hogy a vonzó külső egyáltalán nem garancia arra, hogy valakinek sikeres párkapcsolata lesz hosszú távon. A minták is fontosak, ha valaki működő családban nő fel, akkor csak látja hogyan élnek a szülei, milyen a köztük levő kapcsolat, az mégis egy referencia. Ha valaki magazinokból vagy romantikus filmekből veszi a mintákat és annak megfelelően állítja be a mércét, persze szíve joga, de akkor kicsit maga alatt vágja el a fát, mert nem arra figyel, hogy a önismeretén alapuló igények és lehetőségek közt hol van a szűk keresztmetszet.
jan. 11. 11:13
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Nagyon más. Ahogy előttem írják, akik egész nap itt vannak (és akiktől a válaszok nagy többsége származik), azok nagyrészt nem pont a kiegyensúlyozott és tartalmas életű emberek. Sokak tapasztalata annyi, amennyit itt összeolvasgatnak. Mások leginkább a saját szorongásaikat oldani vetítik ki, önigazoló magyarázatokat gyártanak, illúziókat dédelgetnek, stb. (gyakran azok is, akik elsőre nem látványosan lúzerek, és gyakran a női felhasználók is).
jan. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Leclerc ***** válasza:
85%

Én a környezetemben azt látom hogy:


A férfiak tele vannak toxikus mintákkal, és sokan tolják a toxikus férfiasságot, fasiszták, raszisták, homofonok, és ezekből kővetkezően lenézik és verik a nőket.


A tanult tehetetlenséget erényként kezelik. Attól nők, hogy gyengék, segítségre szorulnak, mindig a körülmények áldozatai. A férfi kiszolgál, találjon ki mindent, gondoljon rád, de a nagy többség addig jut hogy ajánl cserébe szexi fehérneműt, és cselédnek áll.



Mindkét nemere jellemző, hogy mikor megvan a hal, akkor belekényelmesednek a kapcsolatba, és nem tesznek már érte.


A komunkikáció katasztrófa!

A férfiaknak nincs igénye a megbeszélésre.

A nők meg imádják a már említett kitalálósdit, meg azt hogy könyörögd ki mi baja.


Hát én szűz vagyok, úgyhogy személyes tapasztalat a szexről nincs. De valami förtelem, hogy a férfiak menyire fogalmatlanok a nőkkel kapcsolatban. Csikló…. Ugyan már, aranyszerszám van a lábak közt, az majd minden megold.

A nők meg szégyenitik az egész témát, és azt várnák hogy mindent a férfi tudjon és intézzen.


Én szívesen megkeresem, és érdekelne, hogy a páromnak hogy jó. De az ne legyen már, hogy úgy találjam meg a g-pontját már első pár alkalommal, hogy ő se találta még meg soha.

jan. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Összetételében más, de ezek az emberek léteznek a valóságban is. Az arányos mások.
jan. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nem sokkal jobb a szituáció.
jan. 11. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
92%

Gyakori kérdések: Fuuuu mi az hogy egyszer nem mosogatott el a palid? Én ilyet biztos nem hagynék, mondjuk én kva jó vagyok mert sikerült olyat találnom, aki minden alkalommal egyből elmosogat, de nem tudlak sajnálni, mert neked ez kellett, ilyen hányadékkal vagy együtt, ne csodálkozz, csak te tehetsz róla, gyereket ne szülj neki szerintem.


Való élet: Bár tényleg elmosogat a palija, de megcsalja, azt meg elnézi neki, mert szépen kért bocsánatot, mindennap bántja, de hát kapcsfüggő és vele marad :D

jan. 11. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!