Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » A férjem nagyijával közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem nagyijával közös portára költöztünk. Mennyit illik nekem a nagyival törődni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A férjem és én közösen döntöttünk úgy,hogy a párom anyukájának házát megvesszük,ami a nagyival közös portán egy ikerház, közös udvarral. Igazából őszinte vagyok, nem lett volna anyagilag lehetőségünk hitel nélkül házat venni így ez jó megoldás volt. Kb hét hete lakunk itt, előtte két évig újítottuk. Volt olyan eset,hogy feljöttem takarítani mikor még nem laktam itt és nem mentem át hozzá. A hátam mögött megszólta ezt,hogy rá sem néztem.


A nagyi egészségi állapota elég változató, tavaly szinte egész évben kórházban volt. Elég idegesítő személyiség, folyton zaklat minket, panaszkodik és állandóan mindene fáj. Én nem igazán vagyok erre kíváncsi. Nekem már nincsenek nagyszüleim, de az enyémek nem voltak ilyen erőszakosak. A párom rendbe teszi átmenetileg, leszidja stb de rám egyre többször próbál akaszkodni ami nekem valamiért nehezemre esik. Én nem szeretnék naponta többször hozzá bejelentkezni,hogy mikor hova megyek vagy bármi. A férjem nem problémázik rajta, mindig elmondja hogy mondjak nemet ne kapassam magamra de én nem tudok ennyire karakán lenni. 2 hónapos terhes vagyok amiről még nem tud a család, de nem fogok a nagyi kénye kedve szerint ugrálni. Folyamatosan kitalálna tennivalókat nekünk,amit a férjem sem vesz jó néven de ő tudja kezelni. Én nem akarom megbántani, de én nem azért költöztem ide,hogy a nagyival törődjek. Szerintetek neveletlen vagyok ha nem megyek hozzá állandóan, és nem ugrálom körül? Hogy húzzam meg a határaimat?



ápr. 2. 12:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Nem, nem vagy "neveletlen", teljesen jogosan érzel úgy, ahogy. Ha látod a nagyit, köszönj neki, de aztán menj tovább, ha valamilyen feladatot próbálna rádsózni, mondj annyit, hogy "jaj, szívesen tenném, de most éppen X dolog köt le" vagy valami.
ápr. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%

Tehát önként odaköltöztél egy betegeskedő idős rokon telkére, hogy anyagilag jobban járj, és most csodálkozol, hogy elvárná, hogy foglalkozz vele, de minimum köszönj be. Asszem ez az a szituáció, amire azt szokták mondani, hogy nyitott szájjal a f_szerdőbe. 😅

Legalább a "megvétel" az tényleg adás-vétel volt vagy ajándékozás?

ápr. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
92%
Nem értelek. Tudtad, hogy ott a nagyi, láttad, milyen. Nyilván oké, hogy nem akarsz vele foglalkozni, de akkor nem is kellett volna odaköltözni, ha látod, hogy ilyen rádcsimpaszkodós típus.
ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
Beszéld meg a férjeddel hogy állítsa le. Abszolút megértem a helyzetet, jó döntés volt anyagilag.
ápr. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem tudtam,hogy ilyen. Heti egyszer a vasárnapi ebédnél nem volt ilyen.


A férjem többször megkérte már,hogy hagyjon engem békén de mihelyst kiteszi a lábát bekörnyékez.


Megértem a második válaszoló véleményét is, van is benne talán igazság azonban az tény,hogy a mai árak mellett úgy,hogy nem volt szülői segítségünk anyagilag, nem volt a következő évekre olyan lehetőségünk,hogy külön költözzünk. Így nyilván sokkal kedvezőbb áron jutottunk lakáshoz, és nem gondoltam volna,hogy zaklatni fog minket a nagyanyja.

ápr. 2. 13:28
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Le kell állítani, mert a végén még gondozni is nektek kell. Köszönsz neki, ha látod, ha sütsz mondjuk pogácsát, viszel át neki pár darabot és ennyi bőven elég.
ápr. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Én is így gondoltam,hogy ez így fog menni és nem nála fogok ülni egész nap. Remélem észreveszi magát, mert ma se mentem át, ki jött a teraszra amikor mentem ki egy csomagért és nagyon láttam rajta,hogy nem tetszik neki,hogy nem tudta én ma nem mentem dolgozni és itthon vagyok. Nem fogom magamra kapatni és meghúzom a határokat mert nemsokára lesz egy kisbabám és nem szeretnék mellé még egy nénit is gondozni. Egyébként pedig a fia is pár házzal lakik arrébb,illetve annak a felesége tehát gondozza a családja, én nem fogom, sajnálom.
ápr. 2. 13:35
 8/18 anonim ***** válasza:
84%
Azért gondolhattad volna, hogy egy idős asszonnyal a közös portára költözve nem lesz meg a magányod, amire vágysz.
ápr. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Hát őszintén szólva azt gondoltam,hogy tiszteletben fogja tartani a privát szféránkat. Legalábbis amíg éltek az én nagyszüleim ők biztosan nem csináltak volna hasonló dolgokat, és békén hagytak volna. Mindenesetre innentől még távolságtartóbb leszek, mert már kezdem látni,hogy nem az a cuki mamácska akit vasárnaponként láttam. 😁 Engem biztosan nem fog ugráltatni, leginkább azért sem mert veszélyeztetett terhes vagyok es ha elmondjuk a terhességem utána még ennyit se fog látni tőlem segítséget.



Kicsit eleinte úgy éreztem én vagyok az önző aki nem akar segíteni egy idős hölgynek, de most úgy látom ez egyáltalán nem az én feladatom.

ápr. 2. 13:45
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem a te feladatod. De a férjed ne csak neked mondja, hogy ne foglalkozz vele, hanem a mamival is beszélje meg érthetően, hogyha valami van, akkor őt vagy a másik gyerekét hívja.

De gondolom az a baj, hogy a mama rohadtul unja magát, nem tudom, nem lehetne-e valami hobbit kitalálni neki, vegyetek neki kötőkészletet vagy nem tudom, majd ha tudja már, hogy jön az unoka, azt kötögessen neki kis sapkákat.

ápr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!