Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldre költözés úgy, hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külföldre költözés úgy, hogy a férjem nem igazán akarja, bizonytalan, jártatok már ilyen cipőben?

Figyelt kérdés
Régi vágyam volt, hogy elmenjünk Olaszországba nyaralni, ami tavaly nyáron össze is jött. 2 hetet töltöttünk kinn, a nagyobb városok mellett kisebb, eldugottabb helyeken is jártunk. Teljesen beleszerettem az országba, az ottani emberek mentalitásába. Van egy fiunk, aki idén szeptemberben fogja megkezdeni az iskolát, és én egyre kevésbé szeretném, hogy ezt a hazai oktatási viszonyok között tegye. Anyagilag nem állunk úgy, hogy magániskolát biztosan tudjuk finanszírozni 18 éves koráig. Egyre jobban hajlok arra, hogy ki kellene költöznünk Olaszországba, hogy ott kezdje meg az iskolai tanulmányait. Férjemmel beszéltünk róla rengeteget, ő azonban óvatosságra int. Nyilván fel kellene adni az itthoni munkahelyünket, valamint csak angolul beszélünk, olaszul nem tudunk, illetve egyáltalán nem biztos, hogy hosszú távon bejönne a kinti élet, megtalálnánk a számításainkat, a gyereknek sem tenne jót, ha gyakran kiszakítanánk a megszokott környezetéből. Mindezek ellenére azt érzem, hogy életem végégi bánnám, ha nem próbálnánk meg, meg kell adni az esélyt, hogy a fiamnak jobb élete lehessen, mintsem az itthon oktatásban töltsön 12 évet.
ápr. 10. 10:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én nem mennék Olaszországba. Inkább Angliába. Nem is beszélitek a nyelvet. Ki tudja alkalmaznának-e titeket. Szerintem igaza van.
ápr. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak menjetek vissza gyakrabban nyaralni, a férjednek igaza van, nyelvtudás nélkül, konkrét ambiciók nélkül nem jó ötlet. Arról nem beszélve, hogy a fiadat megkérdezted már, hogy ő mit szólna? Óriási törést is lehet ezzel okozni.

Szerintem csak nyaralgassatok.

ápr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

"meg kell adni az esélyt, hogy a fiamnak jobb élete lehessen, mintsem az itthon oktatásban töltsön 12 évet." - szerintem a saját vágyaid jogosságát igazolod ezzel!

Hármótok közül ,az olvasottak alapján, csak te mennél és te is csak azért mert "beleszerettél" a tájba.

ápr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de én is a férjeddel értek egyet. Túlságosan felelőtlenül gondolkodsz. Nincs perspektíva, nincs nyelvtudás, nincs munka arra. Miből akarsz akkor megélni? Utazgassatok arra nyáron nyugodtan, de felejtsd el, hogy majd oda költöztök ki.
ápr. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Azért nézz utána kicsit a dolgoknak. Egyáltalán nem zengenek ódákat az olasz oktatási rendszerről sem. 2 hét nyaralás után semmit nem tudsz te az országról.

A suli pedig 1 évvel korábban kezdődik, szóval a gyereked már eleve idősebb lenne az osztálytársainál nulla nyelvtudással. Ezt jóval előbb kellett volna átgondolni, nem az utolsó hónapokban hirtelen. A munkanélkülési ráta sokkal magasabb, mint itthon, és ha nem beszéltek olaszul, igen nehéz dolgotok lesz, hacsak nincs valami nagyon keresett szakmátok.

ápr. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 9-dikbe jár, technikumba.

Költözés miatt több magyarországi általános iskolába is járt. Megmondom őszintén, semmi rosszat nem tudok elmondani az oktatási színvonalról és a tanárokról sem. Nyilván vannak emberileg nehéz esetek, de lesz Olaszországban is.


Én Mallorcába szerettem bele a nászúton, de max nyaralni visszamegyünk. Biztos nem mondunk fel, adjuk el a lakásunkat és rángatjuk ki a gyerekeket, mert ott de jó a mentalitás.


Turistaként 2 hét alatt semmit nem láttál. Nem is tudtok olaszul. Szerintem ez borzasztó felelőtlenség lenne.

ápr. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a gyerekednek baromi nagy változás lenne, óriási nagy nyomás, stressz. Azt akarod, hogy szorongjon? Ne légy szíves önző. Ne csak magadra gondolj m
ápr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Éltem kint fél évet Angliában még egyetemistaként, nagyon negatív tapasztalatom volt ott, oda akkor sem költöznék, ha nekem fizetnének érte. Természetesen a gyermekünkkel is beszéltünk már többször erről,ő nagyon lelkes. Beszéltem egy pszichológus barátnőmmel is, ő kifejezetten azt tanácsolta, hogy a legjobb korban van most, ilyen idősen könnyen ragad rá a nyelv, ettől ne féljünk. Gazdasági területen dolgozom egy nemzetközi cégnél, attól nem félek, hogy ne találnék munkát, a férjem pedig autószerelő. A nagyszülőkkel is beszéltünk erről, nagyon támogatnak, megígérték, hogy havonta 1-szer meglátogatnak majd, ha úgy döntünk, hogy kiköltözünk, illetve naponta tudunk beszélni videóhívásban. Ha esetleg van valaki, aki már huzamosabb ideje kint él Olaszországban, akkor szívesen venném, ha írna a tapasztalatairól.
ápr. 10. 10:55
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A pszichológus barátnőd egy idióta!

A gyerek 2-5 éves korban képes rá a legjobban, hogy rá ragadjon a nyelv.

6-7 évesen már sokkal kevésbé hiszen az új környezet, gyerekek, tanítók, iskola, nyelv, tanulás hátrány.

Rájön az a gyerek, hogy állandóan tanulnia kell. Nemcsak egyszer-kétszer.

Míg hat az újdonság varázsa addig szuper minden, de ha elmúlik akkor jön az, hogy nem bírja a nyomást amivel jár az iskola pláne nem idegen nyelven!

Te hiába beszélsz angolul Olaszországban nem mindenki beszél, elvárják, hogy beszéld az olasz nyelvet.

Nem a gyárba mész robotolni hanem teljesen más helyre ahol tudnod kell miről beszélnek körülötted.

Még Németországban is kötelező a német nyelv pedig sokkal közelebb van UK, hasonló a "családfa".


Lehet, hogy te belészoknál, de ne gondold, hogy mindenki te vagy.

A férjed már most tart az egésztől teljesen jogosan.

Téged elragadt az idealista képzelgés, ő meg realista.


Arra számíts hogyha nem jön össze (90-99,99%) a gyerekednek lesz a legrosszabb.

A férjed a szemedre fogja hányni állandóan, hogy a te műved.


Döntsd el hogy fontosabb az álmod, vagy a családod.

ápr. 10. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a pszichológus, aki "kifejezetten" ilyet tanácsol, adja vissza a diplomáját. Vagy az Ecserin vette, de akkor meg mindegy is. Annyira hibás az egész koncepció már az alapjaitól, hogy nem is hiszem el, hogy ezt egy felnőtt ember, egy anya írta ki...
ápr. 10. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!