Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy komolyabb párkapcsolatban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy komolyabb párkapcsolatban mik a határaid?

Figyelt kérdés
mi az amiket megengedsz hogy közbeszóljon, és mik azok a dolgok amiket már nem hagyod hogy korlátozzon vagy legszabjon? Mi számít már szakító oknak?
máj. 14. 07:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte sok mindenben engedtem, adtam a szavára, kipróbáltam dolgokat.


De végül az ember nem léphet ki a saját medréből.

máj. 14. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem korlátozunk meg leszbaunk semmit, felnőtt beszélgetések voltak, arról, hogy hogyan akarunk közösen élni, mi az, ami nekünk fontos, mi az ami nem, és mi az ami ezzel összeegyeztethetetlen.



Egy komoly kapcsolat ugyanaz, mint egy ismerkedés, randizás vagy egy új kapcsolat, csak már beérett a dolog. De ugyanazt kestem, ugyanazok a dolgok fontosak.



Kölcsönös tisztelet, bizalom, hasonló világnézet, gondolkozásmód, összeegyeztethetõ életmód, hasonló célok.

Pl nem akarok gyereket, és ebben nincs kompromisszum.



A komoly kapcsolat nekem azt jelenti, hogy kiimertük egymást, számíthatunk a másikra, tudatosan építettünl valamit közösen.


Ez nem valami új preferencia amivel pár éve egyszercsak felkeltem.



Az, hogy te úgy állsz hozzá, hogy A partner megmondja Bnek, hogy mit lehet meg mit nem, már eleve elég toxic hozzáállás, nekem nem hogy szakítóok lenne, de eleve el se jutnál odáig, hogy egy ilyen dinamikából kapcsolat legyen.

máj. 14. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem szabunk egymásnak határokat. Megismertük egymást, ismerjük a másik hibáit. Nem kell másnak előadnunk magunkat. Nem korlátozzuk be a másikat semmiben sem. Ha valamiben nincs egyetértés akkor megbeszéljük, és kihozzuk a legjobbat a dolgokból.
máj. 14. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen korlátozást és megszabást nem hagyok, viszont a problémákat megbeszéljük és számára fontos dolgokban igyekszem változtatni.
máj. 14. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szakító ok lenne, ha a párom megpróbálna korlátozni bármiben. Ismer, szeret, bízunk a másikban.
máj. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ez a gondolkásmód már eleve hatalmas red flag.



Egyrészt az, hogy összeállt valakivel, aki "projektnek" érez, nem téged lát, hanem valami vágyálmot, amit rádvetít. (Aztán meg van lepve, hogy a másik sosem volt ez a vágykép, és nem is akar az lenni. Sőt, lehet nem is tud szegény róla)



Másrészt az az elég arcátlan manipulatív elgondolás, hogy majd kicsikarja, hogy a másik olyan legyen, amit ő elképzelt. Meg hogy a másik viselkedése annak a kérdése, hogy ő mit engedélyez. (Mert ugye ez az engedélyezgetés tuti nem kölcsönös ám, fejben az volt itt, hogy majd az egyik dirigál, a másik meg befogja. Gondolom kit szán a megmondó ember szerepbe.... És kérdező, nem, nem lesz olyan, feleslegesen rabolod a saját idődet.)



Harmadrészt az, hogy eddig nem vett komolyan.

Nálad a komolynezek szerint nem az érzelmi intimitást, bizalmat jelenti, hanem, hogy megalkuszol mert találtál valakit aki megfelel az igényeidnek? (Eddig mi volt? Lízingelted a másikat, és most letennéd a pénzt? Van köztetek bármi, vagy csak kipipáltál pár tételt a listán?)



Minszámít szakítóoknak?


Hát így tételesen ez. Több okból is.

máj. 14. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Korlátozás? Határokat kell húzni, de magad felől, nem a másiknak.


Azzal egyetértek én is, hogy nem holmi vágykielégítő eszköz vagyok, akit erre, arra meg amarra használhat, de az nem érdekli nekem mi a jó. Sajnos én magam is csináltam ilyet. Nagyon szerettem volna elkötelezett kapcsolatban élni, csak aztán be kellett lássam, hogy a párom ezt nem akarta, konkrètan a szüleinek se mutatott be, nem volt nagyon mire számítsak mert nagyon egyértelmű volt a határhúzása.


Szakítottam vele, és őszintén kifejeztem a határaim, hogy "figyi, számodra egyértelmű volt hogy ez egy lazább valami, de sosem voltál velem őszinte, elég sokáig pazaroltad az időmet. Én is hibás voltam, mert reménykedtem egy elköteleződésben, ezért nem pedzegettem a kérdést, de neked meg azt kell megèrtened, hogy a nem nő dolga beletenni a tervezést, az érzelmi munkát, az őszinteséget hanem ezt a férfinak is meg kell tenni, mert mindenhogy húzod a másik idejét, ha nem!"


Tl:dr nálam az a legnagyobb határ, ha a fèrfi nem őszinte velünk kapcsolatban és elvárná hogy én ezt nézzem is el neki.


Határ az, hogy nálam kevesebbet ne keressen. 2 ilyen randira is elmentem az egyikük egy kólára se akart meghívni, mert ez az elején szerinte nőnek nem jár, a másik szerint kéthetente 1 tali fért bele neki, mert 2 órás autóutat máshogy nem tud fizetni. Ha a randi költsége nem megy, hogyan bízzak közös jövőben? Persze idővel minden feleződik, de valaki miatt a saját alap anyagi igényeim nem szeretném lejjebb adni (pl: nekem belefér legalább egy 3-4 napos nyaralás évente).

máj. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!