Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Az emberek a nagy szerelmek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az emberek a nagy szerelmek közepette mennyire veszik figyelembe azt, hogy az intelligencia öröklődik, így nem mindegy kivel vállalunk gyereket?

Figyelt kérdés

Itt a rovatban mindenki az érzelmi intelligenciát, empátiát nyomja. Az IQ úgy tűnik, senkit sem érdekel, pedig jóval meghatározóbb az életben, mint egyesek hiszik.


Egy bunkó, de intelligens szülő ezért értékesebb géneket ajándékoz a gyereknek, mint egy kedves, de butácska.


máj. 20. 18:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%

Én inkább kedves emberekkel akarom körülvenni magamat, mint öntelt seggfejekkel.


Régen úgy voltam vele, fontos az intelligencia, de a legtöbb intelligens pasi valamin görcsöl. Lenéz, kötekedik, papol, kioktat, mindent jobban tud. És ez annyira "small dick energy", hogy nem igaz.


Pont nemrég gondolkodtam el, hogy statégiát váltok, és inkább a szuper jóképű, kedves, de butácska férfiakra fogok rámenni.

máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
92%

Cerébe sokkal több traumát is "ajándékoz" a gyereknek, meg az anyának is.

Én olyannal nem jövök össze, akit butának érzek, a saját szintem keresem, de biztos sokan engem is annak tartanak, ez nagyon szubjektív dolog. De inkább legyen kiegyensúlyozott gyerekkora, egy jó szülő mintával és legyen átlagos képességű, mint egy hideg, bunkó, felsőbbrendű szülő mellett verjék bele a maximalizmust és végezze el az orvosit, meg legyen menza tag úgy, hogy tele van traumával.

máj. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
65%

Ekkora baromságot!

Az intelligencia nem örökölhető, hanem elsajátítható! Nagyon nem mindegy!

Nem egy tanulatlan szülő putris gyerekéből lett intelligens felnőtt, megfelelő szociális közeggel az oktatásban, munkahelyen, baráti körben pl!

máj. 20. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

#3


Tévedsz. Az IQ-nak egyértelműen genetikai alapjai vannak. Részben a környezet is befolyásolja, de az tagadhatatlan, hogy öröklődik. Ezért csökken ma az emberiség intelligenciája, mert az értelmiségiek kevés gyereket vállalnak, az alacsony intelligenciával rendelkezők meg sokat.


A szakember itt elmondja:


[link]

máj. 20. 18:51
 5/17 anonim ***** válasza:
95%
Az "örökletes" nem azt jelenti, hogy a gyereked 100% intelligens lesz. Nekem magas az IQ-m, rajtam kívül senki élő rokonomnak. És semmi előnyöm nincs belőle.
máj. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

#5


Érdekes, pedig az intelligensebb emberek általában előnyben vannak:

Magasabb iskolai végzettség, jobb munkalehetőségek, magasabb fizetés, jobb egészség.

máj. 20. 19:12
 7/17 anonim ***** válasza:
88%

Elveve probléma, hogy sokan az intelligenciát csak az IQ-val társítják, pedig annál sokkal több.

Egy tényleg intelligens ember tájékozott, szociális kapcsolatokban is "ott van" (tehát az érzelmi intelligenciája is rendben van), némi lexikális tudással is rendelkezik, de emellett gyakorlati dolgokban is elboldogul.

Egy IQ teszt miről szól? Mennyire gondolkodsz logikusan (igazából én logikai tesztnek hívnám).

Ez szerintem baromi kevés a tényleges intelligenciához.

máj. 20. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
88%

Az intelligenciához hozzátartozik az érzelmi/szociális intelligencia és még nagyon sok más fajta intelligencia is.

Tehát pl. hiába tudsz megtervezni eg felhőkarcolót - ha nem tudod, hogyan beszélgess úgy emberekkel, hogy ne sértsd meg őket, akkor butának foglak gondolni.

máj. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nincs sok értelme a kérdésnek, a szüleim nagyon intelligens emberek, apám állatorvos, anyám közgazdász, nem vagyok nagyon ostoba, de sajnos az eszüket nem örököltem. Elvégeztem egy szakmunkás képzőt, viszont köszönöm boldog vagyok!
máj. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Nekem kedves ÉS intelligens a párom, még mindig nem csak vagy ez vagy az a választék. Nem érdekelnek a parasztok.
máj. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!