Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Vannak-e egészségügyi kockázat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vannak-e egészségügyi kockázatai, ha nem élek nemi életet?

Figyelt kérdés

Már orvosokat is kérdeztem erről a témáról, de ők sem egységesek a válaszban. Egyik szerint nincs káros következménye, másik szerint van. Gondolok itt pl. a prosztatára. Ti esetleg hallottatok valamit ebben a témában?

Nincs barátnőm, nem is volt, és persze rajtam kívül egy csomó egyedülálló ember van, még sincs semmi bajuk.

Nem ezzel van gondom, hanem, hogy ugye ilyen esetre ott a kezem. Ez világos, de állandóan bűntudatot érezek az önkielégítés miatt. Sokszor próbáltam leállni, max. 5 hónapra sikerült, most legutóbb 3 hónapig bírtam, aztán tegnap úgy éreztem, nem bírom tovább és megtörtént. Nincs mit tagadni, nagyon jól esett. Csak utána érzem magam mindig rosszul.

Több helyen azt olvasom, ha nem ürül, abból baj lehet. Gondoltam, majd álmomban ellövöm, de sosem álmodom semmi erotikusat, pedig szoktam fantáziálni a szexről és nem vagyok aszexuális.

Fogalmam sincs, mitévő legyek.

Kérlek, csak normális válaszokat!

Köszönöm előre is!


2011. okt. 25. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
Egy 2009-es tanulmány szerint ha nem végzel önkielégítést, akkor a prosztatában felhalmozódnak a méreganyagok, ezzel szemben egy 2010-es azt mondja, hogy összefüggést találtak a prosztatarák, és a gyakori önkielégítés között. Eszerint aki sokat ön kielégít (naponta 2x-3x) annak nagyobb valószínűséggel lesz prosztatarákja (igaz ez a szexre is). Szóval passz.
2011. okt. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Smartguy86 ***** válasza:
100%

1. A szervezeted tudja, mit mikor kell neki csinálni. Ha ki kell ürülnie, ki fog. A hormonális folyamatok beindulnak, folyamtos lesz a libidód, úgyis kívánni fogod a szexet akár magaddal akár mással.

2. Véleményem szerint itt a szervezetre gyakorolt káros hatások fölött áll a lelki tényező. A szex nem csak puszta szükségletkielégítés, annak van érzelmi, érzési vonzata még annál is, aki csak az élvezetért magáért csinálja.

3. Ne legyen bűntudatod olyanért, amit szeretsz csinálni. Senkinek nem ártasz vele, szóval teljesen normális. Aki mást mond az vagy retardált, vagy bigott szektatag.

2011. okt. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nincs.
2011. okt. 25. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nincs.
2011. okt. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Érdekes... én ha 2-3 hétig nem csinálom, akkor biztos, hogy megtörténik éjszaka... :/
2011. okt. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem bigott szektatag, lehet akár bigott Római-katolikus is. Nekem Pl. nagymamám azt tanította, hogy az önkielégítés az bűn, a szexet meg csak egzisztenciális készenlét után... Ezért tartok ott, hogy bűntudatban hokizok, egy szép barátnő helyett. Éljenek a középkori erkölcsök!...
2014. okt. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!