Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Azt hiszem szerelmes lettem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azt hiszem szerelmes lettem egy katolikus papba. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Elég durva és kétségbeejtő helyzet, nagyon aranyos (és fiatal..) a srác, helyes, gitározik, borozni is szokott, viszont azt azért nem hinném, hogy megszegné a fogadalmát....de nekem akkor is kell! Mit tegyek? :S
2009. máj. 23. 22:38
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Az a gond, hogy még ha görög katolikus pap is akik ugye házasodhatnak akkor sem lehetséges a szerelem beteljesülése mert csak a felszentelésük előtt köthetnek házasságot. Ha már megvolt a fogadalomtétel akkor sajnos már nem. Szerintem próbáld meg elfelejteni Őt, ha igazán szereted nem várhatod el Tőle, hogy feladja azt amit hivatásaként választott egy egész életre szólóan. Úgy érzed, hogy Ő is táplál irántad valamilyen érzelmet vagy csak egyoldalú?
2009. máj. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Sürgősen felejtsd el!!! Őt biztosan nem fogod érdekelni, mint NŐ, maximum a barátja lehetsz, de hidd el, semmi több! Jól érzed, valóban nem fogja megszegni miattad a fogadalmát, te meg ne légy ennyire önző, hogy "ne nekem akkor is kell"! Gondolj bele, neki ez a munkája, a hivatása, nem lenne szerencsés, ha hírbe hoznák veled szegényt alaptalanul, csak azért, mert te rávarrtad magad... Könyörgöm, gondolkozz!!!
2009. máj. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

fúúú volt egy ilyen sztori az ismeretségi körömben... egy fiatal szerzetes és egy csaj egymásbaszerettek.. én nagyon szorítottam nekik.. ugy volt hogy a srác kilép a rendből... de aztán elküldték valami "meghalgatásra" (agymosásra) valamelyik fejeshez... :S megbeszélték hogy vége lesz.. azóta nem halotam róluk.

sajnálom, de elég kicsi az esély hogy ő viszonozza az érzéseid, és megszegi a fogadalmát... muszály lesz beletörödnöd. :( sajnálom

2009. máj. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

A nőket (egyébként a férfiakat is) nagyon vonzza az elérhetetlenség. Lehet, hogy egyáltalán nem lennél szerelmes az illetőbe, ha nem lenne pap.


Mit tegyél? Gondolj erre. És igyekezd leküzdeni ezt a szerelmet, mert ez rád (és rá is) csak bajt hozhat. Egy idő után meg fogod tanulni, hogy a szerelem néha nagy dolog, de nem élet-halál kérdés.

2009. máj. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
93%
Le merném fogadni, ha hirdetném magamról, hogy cölibátust fogadtam, soha annyi nő nem akarna lefeküdni vlem, mint akkor.
2009. máj. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Legjobb lesz, ha elfelejted. A vallási dolgokkal nem lehet csak úgy játszani, merthogy neked kell az a pap...


Magadat hozod csak kellemetlen helyzetbe. És abban tuti biztos lehetsz, hogy nem szegi meg a fogadalmát.


Szerintem keress magadnak egy olyan valakit, akit szerethetsz és nem átkoznak ki miattad az egyházból.

2009. máj. 24. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Valószínűleg megvan neki a stratégiája erre a helyzetre is, hogy hogy magyarázza el egy lánynak, hogy ez így nem fog menni. Lehet, hogy kicsit extrém ötlet, de szerintem egy alkalmas pillanatban szembesítsd az érséseiddel. Hidd el, ő hatásosan meg fog téged győzni, hogy ne.
2009. máj. 24. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
81%

Szia, én voltam hasonló helyzetben és megszegte a fogadalmát, sokáig titokban voltunk együtt, de nem lépett ki a rendből. Mellékesen egy tévhit: a cölibátus nem egyenlő a szüzességi fogadalommal, csak önmegtartóztatás. A szerzetesek fogadnak szüzességet (tisztaságot). Nem szeretnélek biztatni, mert nem könnyű így élni. Nálam a másik fél kezdeményezett, nem én, így nem tudok neked mit mondani erről. De talán az lenne a legjobb, ha leülnétek megbeszélni.

Azonkívül manapság, tisztelet a kivételnek, szinte minden papnak van barátnője. Még ha testi kapcsolatra nem is kerül sor, de lelkiekben igenis szükségük van nőre. Persze, ez nem mentség.

2009. máj. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!