Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Milyen magyar megnevezése...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen magyar megnevezése (egyáltalán megnevezései) vannak a meleg minőség megjelölésére? A buzeráns ugyanis francia, a homoszexuális görög-latin, a meleg meg valami angolszász magyarosítást. Van egyáltalán magyar nevük?

Figyelt kérdés
2009. júl. 15. 07:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
homokos?
2009. júl. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Hát attól, hogy más nyelvből vettük át, attól még magyar szavakról beszélsz. A legtöbb szavunk valahonnan átvett, ha máshonnan nem, akkor a finnugoroktól...


De mert a wc-t hogy hívod magyarul? Vagy a tv-t? Vagy a kávét?


Mondjuk a langyi szó talán nem átvett... :P

2009. júl. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
A homokos a homoszexuális rövidítése...
2009. júl. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Elárulom a "meleg" az nagyon is magyar, oylannyira h sok nyelvben nem is értik, vagyis más jelentése van, én nem egy helyen amikor meleg ember került szóba és kezdetben véletlenül ezt a szót hazsnáltam, akkor azt hitték, másról beszélek, ugyanis ha valaki "meleg" az szexuálisan felfűtött, felizgatott embert jelent több nyelvben is.

Sztem ez a meleg ez jó, a többi elég primitív, a homoszexuális pedig olyan hivatalos, de persze az is jó, csak eg ykötetlen haveri társaságban nyilván nem mond ilyet az ember. Én kérdeztem egyszer meleg osztálytársamat, és azt mondta szerinte is a meleg a legjobb szó erre, ami nem is sértő de egyértelmű.

2009. júl. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindegyiket magyarosítottuk és a meleg, homokos, b..i, más, ezek mind nálunk használatos szavak. Igy sehol máshol nem használják.
2009. júl. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%
Felvilágosítanál a buzeráns melyik francia szóból ered?!
2009. júl. 15. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%
homár, búza, langyos.
2009. júl. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
47%
A magyar szókészlet legnagyobb része jövevénysszó. Kb. 1200 alapnyelvi (finnugor) szavunk van, a többit mind átvettük innen-onnan. Így, ahogy fentebb is mondták, a b*zi és társai magyar szavaknak számítanak. ;)
2009. júl. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
90%

09:01

a "bouceransea" szóból jött

: -XDD

2009. júl. 15. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat, megírtam a cikket: h_r_e_f.h_u/x/9knu
2009. júl. 15. 22:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!