Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményed az abortuszról...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi a véleményed az abortuszról, támogatod vagy sem, ha igen miért, ha nem miért nem?

Figyelt kérdés

Milyen jogon hajthatunk végre abortuszt?

Ki dönti el, hogy mitől számít egy magzat embernek és mikor gyilkosság az abortusz és mikor még nem az?

Ki a fontosabb, az anya, vagy a születendő gyermek?

Mi lenne, ha csak nemi erőszak esetén lenne engedélyezett az abortusz, egyéb esetben tiltanák, jogos lenne ez a variáció?


Mindenki véleménye és válasza érdekel, ha lehet nemet és kort írjatok!


Köszi!



2012. nov. 7. 01:53
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
87%

Hát... ez elég sok dolgot vet fel bennem.


Egy dologra nem gondoltál. Azt írtad, hogy nemi erőszak esetén lehetne alkalmazni ezt a beavatkozást, de mi van, ha baleset miatt fogan meg? Egyik védekezés sem 100%-os. Becsúszik egy baba, de a két fél nem képes megteremteni a gyerekneveléshez szükséges hátteret, akár anyagi nehézségek, akár más miatt.


Hogy mikortól számít gyilkosságnak, abban előre meg kell állapodni, mert van aki a szüléstől számítja, van aki már akkor is mikor csak egy sejtcsomó az egész. Én pártatlanul állok ehhez a dologhoz, ugyanis van az a körülmény, mikor megértem a döntést, azt viszont ellenzem, hogy kényelmi szempontok miatt teszik.


A ki a fontosabb dologban nem tudok válaszolni. Párommal a babaprojekten dolgozunk és ha valami gond lenne és csak egyikőjük lenne megmenthető (Most jó erősen a számra csaptam), képtelen lennék dönteni. Valószínűleg beleőrülnék.


A milyen jogon dolog pedig olyan, hogy az USA-ban születtek GMO babák, szóval durvábban is beavatkoznak a dologba.

2012. nov. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:

1-es!


Remélem, úgy érted, hogy akkor egyúttal az őt teherbe ejtő úriembert is példásan megbüntetnéd... mondjuk kasztrálással.


Kérdező!

Hány éves vagy? Nemed?

2012. nov. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
77%

nem írom le, mert anyázni és hülyézni fognak, na nem mintha ez érdekelne, de ma már csak erre képesek az emberek.


nem támogatom. aki nagyon nem akar gyereket, ne élvezkedjen. sok ember azt hiszi, csak élvezkedésből áll az élet és hogy ez mindennél fontosabb.

van persze néhány rendkívüli eset, pl. nemi erőszak.

nem tudhatjuk, ha esélyt adnánk annak a gyereknek, mi lenne belőle később. akármi is lehet, nagy tudós, vagy segíthet sok embernek, stb. nekem van egy barátom, akit intézetbe adtak születése után és nevelőszülőkhöz került. nem könnyű az élete, de rengeteget segített nekem. többet segített, mint bárki. de ilyenekbe sok ember nem gondol bele, csak élvezkednek aztán jajjaj, gyerek lett, eddig látnak csak, az orrukig.


lehet hülyézni, anyázni.

2012. nov. 7. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem,hogy ha lehet,tudni,hogy sz@r élete lenne annak a gyereknek az anyagiak,rossz család,fiatal szűlő,vagy alkoholista szűlő(k),vagy akármi miatt akkor inkább ne szenvedjen.

A nemi erőszak áldozatainak meg ahol belterjes körülmények közt jött létre,ott meg természetesen mindenképpen lehessen.

2012. nov. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:
28 vagyok és férfi, és maximálisan ellenzők pártját erősítem, csak hogy ne érjen támadás leírom, és tisztázom az én nézeteimet is.
2012. nov. 7. 01:48
 6/54 anonim ***** válasza:
61%

4. voltam, a 2.-ra reagálok:

"mi van, ha baleset miatt fogan meg? Egyik védekezés sem 100%-os. Becsúszik egy baba, de a két fél nem képes megteremteni a gyerekneveléshez szükséges hátteret, akár anyagi nehézségek, akár más miatt. "

ezzel az én barátomat is balesetnek nevezed, köszöni szépen.


sok ember tudhatná, hogy egyik védekezés sem 100%-os, és illene előre számolni a dologgal és valamit kitalálni előre. anyagi nehézségek, stb., az emberek csak a nehézségeket látják, arra nem gondolnak, ha kicsit nehezebben is, de csak fel tudnák nevelni, hátha "jól jön" még az a gyerek valakinek. mint pl. az örökbefogadott barátom, aki nagyon sokat segített nekem. ő is egy "baleset" volt. szép.

2012. nov. 7. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:

#7


Egyébként én is egy balesetből lettem. Édesanyám teherbe esett, abortuszt szeretett volna, elég fiatal volt, apám azt mondta neki, ha megteszi, akkor többé nem látja, hát összeházasodtak és azóta boldog házasságban élnek.


Ez a baleset dolog nem sértés akart lenni, de más szót nem találtam oda. Elnézést, ha akaratlanul is megbántottalak!


kettes voltam.

2012. nov. 7. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy ha egy pár gyermeket hoz össze csúnya kifejezéssel élve, és nem volt képes védekezni (persze vannak balesetek, de ez nem kibúvó) akkor igenis vállalja fel, hogy gyermekük lesz.

Én naivan feltételezem most, hogy a szexuális együttléthez érzelmi kötődés is párosult, így nem is lehet gond a gyermek, mert örülnek neki.

Ha egy nőt megerőszakolnak, akkor a 24 és 48 (és asszem 72) órás tabi még az én szememben nem számít abortusznak. Viszont vannak esetek, mikor a nők nem mennek el orvoshoz, félelem miatt, mert egyedül vannak, vagy stb. és csak későn derül ki, és már tényleges abortusz kellene. Nyilván itt lelki megrázkódtatás is közrejátszik, így az anyát nem érheti semmilyen vád semmilyen tettéért. Persze a gyermek vagy még csak embrió itt is ártatlan, de mégiscsak egy erőszakos cselekedet eredménye, és senkit nem kényszeríthetünk ilyesmire, mert ez olyan lenne, mintha valakit elrabolnánk és direkt teherbe ejtenénk, ez kb egyenlő egy csonkítással, vagy szervkereskedelmi szervlopással stb.

Nehéz kérdések ezek, de én ellenzem az abortuszt, és azt mondom, aki szexel, az legyen felelősségteljes, és tudja mik a következményei.

Ezért problémás a mai fiatalok 14+ éves korban induló szexuális élete, mert sokszor még egy huszonéves sem érett meg ezekre a dolgokra, nemhogy egy tizenéves. (tisztelet a kivételnek, ami erősíti a szabályt)

2012. nov. 7. 01:57
 9/54 anonim ***** válasza:
57%
szerintem épp elegen vagyunk ahhoz, hogy támogassam az abortuszt
2012. nov. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
100%

" aki szexel, az

legyen felelősségteljes, és tudja mik a

következményei."

Ez egy nagyon szép gondolat,csak sajnos egy utópisztikus világ leírása,de ha lehetne ezt akkor tényleg csak erőszak miatt lehetne szükség az abortuszra.

2012. nov. 7. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!