Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez miért baj? Felszínességnek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez miért baj? Felszínességnek mondható egyáltalán? (hosszú)

Figyelt kérdés

Sokan háborognak itt, hogy "MINDENKI" a külső alapján választ magának párt. És hogy ezt sokan tagadják (dehogyis), meg hogy valójában a külső fontos (na, ez mondjuk igaz).

Az ember külseje nagyon sok mindent elmond róla. A tudatalattink mondja meg, hogy ez nekünk most tetszik vagy sem- és részben azért, mert a külsőnkből levehető a genetikai információ, amit hordozunk magunkban, ez alapján könnyen megmondhatjuk, hogy az egyén egészséges/beteg-e (bár nyilván hordozhat beteg géneket, de mégis, egy Down-kór mondjuk elég könnyen észrevehető), hogy egyáltalán összeillik-e velünk ilyen téren. A külsejétől senki se tud szabadulni, és mikor először találkozok valakivel, általában már a bemutatkozás résznél kialakul egy első benyomás, aminek legnagyobb részét igenis a külső, illetve a testbeszéd teszi ki. Ha ekkor nem tetszik, akkor akár fejre is állhat az illető, nagyon nehezen fog ez változni (bár nem példa nélkül való, ez tény).

Az nyilván nem szép dolog, ha valaki csak úgy, csípőből, rossz modorral, durván elutasít valakit, mert ő "ronda", de kitől várhatja el az ember, hogy olyannal kezdjen el párkapcsolat alakítása céljából ismerkedni, akivel nem érzi az összhangot, tudja már az első pillantásra, hogy nem fognak összejönni? Ilyenformán ez az elutasítás, bár bántó, azért elég őszinte és rendes dolog, mert nem húzza a másik agyát, hogy az aztán rögtön beleszeressen és majd hónapok múlva "de én csak barátként tekintek rád" szöveggel rázza le.

Összefoglalva: nem értem, miért hisztiznek itt sokan azért, mert ez vagy az a nem képviselője (kérdéstől függően) nem akar vele összejönni, mert nem az esete. A kérdést feltevők nagy része már eleve úgy is kezdi, hogy "aki nekem tetszik, annak én nem kellek, és akinek meg én kellek, az nekem nem tetszik"- ergo, ők is ugyanolyan "felszínesen" válogatnak, mint azok, akik miatt éppen sírnak.

Mindenkinek megvan a maga párja, csak időbe telik, amíg rátalál. Csomó olyan párt látni az utcán, akik boldognak tűnnek, és teljesen jól összeillenek, pedig első ránézésre azt mondja az ember, ogy "te jó ég, az a bombázó EZZEL a pasival?!", vagy fordítva, hogy "ez a dögös pasas pont egy ilyennel?". Kövér-sovány, alacsony-magas, lényegtelen, mert valakinek pont az tetszik. És ezt nem lehet tudatosan elfojtani, nem lehet tudatosan irányítani. Tetszik és kész, vagy nem tetszik és pont. Abból csak baj lesz, ha valaki magára erőszakolja a másikat anélkül, hogy a legkisebb szikrát is érezné kettejük között (tapasztalat. valaki itt mindig sérül).


És ennélfogva a kérdésem: ha mindenkit befolyásol ilyen vagy olyan mértékben a külső (mert befolyásol, ez evolúciós hozománya a természetes kiválogatódásnak), akkor most miért is baj ez? A legrondább pasi is úgy áll neki az ismerkedésnek, hogy olyanhoz megy hozzá, aki neki tetszik. A legcsúnyább lány ugyanúgy, annak rebegteti célzatosan a pilláit, akiről ő úgy érzi, összeillenek sejtszinten. Nem tudatos, nem tudja azt mondani, hogy hát én csúnya vagyok, majd a csúnyákkal kezdek, mert pont ez a genetikai variabilitás miatt mindenkinek más a szép és más a csúnya. Egyáltalán ekkor már a felszínesség bűnének nevezhető az, amit csinálunk?



Bocs, hogy ilyen hosszúra és ál-tudományosra sikeredett, csak kíváncsi vagyok, ti erről hogy vélekedtek. Engem kicsit zavar, mikor itt minden második kérdésben, és minden második válaszban az szerepel, hogy "jah, mert a nők/pasik a külsőre mennek", mintha ez valami bűn lenne, amit ők (mármint a mondat variációinak leírói) nem csinálnának ugyanúgy. Ezért kérdezem, hogy akkor most szerintetek mi lenne erre a megoldás? Jöjjön össze mindenki minden felkínálkozó jelölttel, hogy aztán valaki sérüljön (lelkileg), mert egyszer csak az lesz a vége, amit már első látásra meg tudott mondani a "választó" személy, csak sokkal nagyobb érzelmi fájdalommal? Ez talán jobb lenne? Nem értem a gondolkodásotokat.


Köszönöm mindazoknak a kitartását és türelmét, akik végigolvasták! Azoknak meg külön köszönet, akik válaszolnak is rá! :)



2013. nov. 1. 10:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%

Igen terhes vagy.

Igen jó az a 13 centi is.

Igen jól tudod, ribi vagy!!


el nem olvasom, vki foglalja össze 3 mondatban.

2013. nov. 1. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

"Mindenkinek megvan a maga párja, csak időbe telik, amíg rátalál."


Ez néha több időt venne igénybe, mint az adott személy várható élettartama. Ezért szomorkodnak.

2013. nov. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
82%
100%-ig egyetértek a gondolatmenettel de készülj fel rá, hogy sok retardált fog jönni lehurrogni az igazság kimondása miatt.
2013. nov. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Összefoglaló:

mindenki felszínes, ennek van biológiai magyarázata is. akkor meg ez miért baj? Nincs olyan, aki ne a külső alapján döntene arról (első pillanatban), hogy tetszik-e neki valaki, vagy sem.

azt hiszem, ez pont 3 mondat. a gyengébbek kedvéért.

2013. nov. 1. 10:24
 5/16 anonim ***** válasza:
Teljes mertekben egyetertek veled!
2013. nov. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy teljesen félreértetted a felszínesség fogalmát. Az nem azt jelenti, hogy milyen arcú/alkatú embereket tartunk vonzónak a tudatalattink szerint hanem azt jelenti a felszínesség, hogy már egy eleve tetsző/nem tetsző ember külsején akarsz olyan módon változtatni ami számodra a legvonzóbb.

Gondolok itt például azokra a lányokra akik kizárólag a nagy izmokkal rendelkező, voltaképp semmilyen funkciót azokkal az izmokkal el nem látó csak pusztán attraktív férfiakat találnak vonzónak. Férfiaknál pedig ugyancsak hasonló módon mondjuk a szép kebleket részesíti elsősorban előnyben.

Ennek nincs köze ahhoz kit találunk vonzónak mert az csakis egy dolgon múlik, az arcformán. De egyetértek a leírtak nagy részével.

2013. nov. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Szerintem igazad van, én se bírom amikor az ismerőseim amiatt nyafognak, hogy ennek meg annak nem tetszenek.

Ez van, bele kell törődni.

És szívesen az olvasást és a választ is! :)

2013. nov. 1. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Tehát egy olyan ember, akinek olyan genetikai betegsége van, ami kívülről is látszik, soha nem fog párt találni, mert mindenki az egészségeseket részesíti előnyben?
2013. nov. 1. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Jaguár Harcos, azért itt is van némi bibi. Mert a nagy izmok (bár tény, funkciójuk éppen nincs) azért mégis egy erős ember képzetét keltik, tudod, mint az őskorban az igazi nagy jaguárharcosoknak, akik védték a családot/klánt, vadásztak a mammutra meg hasonló. Mindehhez kellettek az izmok, és bár ma már nyilván nem vadászattal meg harccal edzik ezeket a lufikat, mégis ha ránéz az ember (egy nem felfújt testépítós, hanem arányos, mondjuk úgy, "természetes" kinézetű) izmos pasira, akkor tudat alatt ez az érzés, a biztonság meg stb érzete jön elő. A nagy mell meg evidens, a nőiség jele a kerek, széles csípő mellett, termékenység meg stb. Ennek is van értelme evolúciós szempontból, hogy sok pasi a nagy cicire bukik. A tudatalattink mindent szépen kiforgat, még szerencse, hogy a túlzásokra már nem tekint vonzó tényezőként.
2013. nov. 1. 10:31
 10/16 A kérdező kommentje:

Utolsó: nem mondom, hogy lehetetlen, mert a történelem folyamán volt már rá igen sok példa, de jelentősen nehezebben. Főleg, hogy ha belegondolsz, a Down-szindróma öröklődik, és ki szeretne szándékosan olyan gyereket, aki jelentősen kevesebb ideig él, és az értelmi intelligenciája is jóval az átlag alatt van? Bár ez még a jobbik eset, mert el tudják magukat látni, amíg szükséges, de ez csak egy példa volt. Van egy csomó más betegség, aminek következtében a születendő gyerek pl csak pár napot élne meg, vagy még annyit sem. Erre szerinted ki vágyik? A természet nem szereti a felesleges erőfeszítéseket, és egy 9 hónapos terhesség, aminek az eredménye egy halott baba, igenis felesleges (nem beszélve a lelki sérülésekről). Ezért találta ki, hogy ilyenformán szelektáljunk.


De én most csak a kezdeti vonzalom meglétéről beszélek, ami alatt eldől, hogy tetszik-e valaki, és esélyt látok-e egy szerelmi kapcsolatra vele, vagy sem. Ez nyilván változtatható, mert az ember, mint tudjuk, fejlettebb idegrendszerének hála képes a személyiséget előtérbe helyezni a külsőnél, ezért előfordul, hogy bár elsőre nem tetszett, mégis beleszerettem a jellemébe. Nem is olyan ritkán, ami azt illeti.

2013. nov. 1. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!