Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Sokkal jobb lenne (vagyis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Sokkal jobb lenne (vagyis kevésbé rossz) az élet érzelmek nélkül, mit gondoltok?

Figyelt kérdés
Persze, szeretem megélni a pozitív érzelmeket, legyen az egy párkapcsolat, siker a munkában, stb., de minden jó dolognak vége szakad egyszer (addig pedig azon aggódhatunk, hogy mikor jön el ez az idő). Érzelmek nélkül nem lenne ilyen gond, kiegyensúlyozottabb lenne mindenki.
2014. febr. 11. 18:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a kiegyensúlyozottság is egy érzelem.. ha nem lennének érzelmek olyanok lennénk mint a robotok.. neked nincs olyan ismerősöd, aki fél kimutatni az érzelmeit? nekem van, és nem is igazán kedveli senki... annyira nem természetes
2014. febr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jó, de akkor mit csinálnál, úgy általában, mivel töltenéd a napjaid? Olyan lennél mint egy állat, bár még nekik is vannak nagyon alap érzelmeik.
2014. febr. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Már volt egy tök ugyanilyen kérdés. Akkor is leírtam, hogy én már voltam antidepresszánsok segítségével ilyen állapotban és nem volt jó. Semminek sem tudtam örülni, semmi sem hatott meg. Szörnyű volt és nagyon hiányoztak az érzések. Nagyon nem jó, ha nem érzel semmit.
2014. febr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem hamar kihalna az emberiség. A betegeket nem gyógyítanák, a járványokat nem kezelnék, mert senkit nem érdekelne él-e, hal-e valaki, még a betegeket sem. Nem lenne semmi motiváció, maximum ennénk, ha éhesek lennénk, aludnánk, ha álmosak lennénk, aztán ha az utca közepén jönne ránk, oda sz..rnánk, mert nem éreznénk szégyent sem. Stb.
2014. febr. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Érzelmek nélkül élő halottak lennénk.
2014. febr. 11. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

1: Szerintem pedig a konstans, nem a felhők felett járó, de azért még jó érzelmi állapotból következik a kiegyensúlyozottság. De ez is csak egy olyan világban, ahol vannak érzelmek. Én olyanra gondoltam, ahol nincsenek (se negatívak, se pozitívak). És egy ilyen világban az lenne a természetes, ha valaki nem mutatná ki az érzelmeit. Na nem azért, mert fél, hanem mert tényleg nincsenek. :)


2: Nem tudom, hogy mit csinálnék egy ilyen világban, de az biztos, hogy nem lenne vele semmi bajom.


3: Ez is csak azért volt, mert tudtad, korábban tapasztaltad, hogy léteznek más érzelmek is, és ezek hiányoztak, ami szintén egy érzelem. :)


4: Érdeklődés nem lenne, de érdek igen.

2014. febr. 11. 19:19
 7/12 anonim ***** válasza:
De akkor se a pozitív érzelmek átélése, se a negatív érzelmek elkerülése nem motiválna. Miért élnél?
2014. febr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7: Azért, hogy elvégezzem a rám kiszabott feladatokat.
2014. febr. 11. 19:32
 9/12 anonim ***** válasza:

#8


Ez maximum a társadalomnak lenne jobb mert akkor minden rendben működne, az egyénnek meg aki ebben a világban él, végül is tök mindegy lenne, érzelmek híján sem élvezni nem tudná a helyzetet, se rossznak nem gondolná.

2014. febr. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
8: Igen, ez a felvetés lényege. :) Viszont az egyén szempontjából ez is jobb lenne, mint a jelenlegi helyzet.
2014. febr. 11. 19:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!