Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg hatalmas elvárás,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg hatalmas elvárás, hogy valaki tudjon helyesen írni?

Figyelt kérdés

Soha nem jártam magyar iskolába, mégis próbálok mindig a legjobb tudásom szerint írni az anyanyelvemen.

Viszont ha egy fiúnak csapnivaló a helyesírása/szókincse, akárhogy néz ki, borzasztóan lehangol.

Akkora igény ez?

17L



2014. aug. 26. 21:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Hát szeríntem ez alap hogy tudgyon valaki hejesen irni!
2014. aug. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
akkor én most hülefiluvalok XD
2014. aug. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Kérdező, ha a kiadók és a sajtó jobban odafigyelne a helyesírásra, az ragadna az emberekre is. Csak nem figyelnek oda. A nyomtatott és online sajtó jócskán tartalmaz hibákat, és még a könyvkiadók se lektorálnak alaposan. Mégis, milyen legyen a tömeg helyesírása? Amíg iskolába jársz, nyilván erre figyelsz, mert része az életednek, esetleg ha később olyan szakmát választasz, megint speciális eset, de ha kikerül a napi életedből, bizony rád ragad a kevésbé helyes is az olvasott dolgokon keresztül, ráadásul aki valamit valahogy már megtanult, nem biztos, hogy újra fogja tanulni, ha hirtelen kitalálják, hogy ahogy ő tanulta, az ezután nem lesz jó. Nézd meg a régi kiadású könyveket, ha olvasol, ajánlom, fogsz találni olyat bennük, amit már te másképp tanultál. Amíg nem volt egységes szabályzat a helyesírásra, addig ráadásul a költők, írók is összevissza írtak, ha ma osztályoznák 1-1 kéziratukat, hát a többség nem biztos, hogy jeles lenne helyesírásból. :-)
2014. aug. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
71%
szerintem nagyon alap a jó helyesírás. lehet egy srác bármilyen helyes-kedves, ha csapnivaló az írása máris kevésbé érdekel. a másik nagy negatívum, ha nem szeret olvasni, na akkor nulla az esélye. nem állok le ostobákkal, és ez nem sznobizmus.
2014. aug. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kiváló helyesírással is lehet valaki emberileg nulla. Fontosabb szempontok is vannak, de ezeket az idő és a tapasztalatok hozzák. Te még fiatal vagy, kérdező.


Valaki itt emlegette az olvasást. Hát a szüleim olvasni szerető intelligens emberek, szakmájuk kiválóságai, de évek óta nincs türelmük leülni regényt olvasni, annyira kimerültek.

2014. aug. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!