Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a fiatalok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a fiatalok főleg a 18 év alattiakra gondolok elsősorban, itt vadidegenektől kérnek segítséget a szexuális/szerelmi problémáikra?

Figyelt kérdés
A szüleikben ennyire nem bíznak. Nekem egyszer azt mondták hogy az orvosodnak és a szüleidnek mondja el mindent őszintén. A szülök mindent megértenek és biztos (legalábbis normális családban) nem akarnak rosszat a gyereküknek. Vagy már a mai fiatalok a saját anyuk/apjukban se bíznak? Vagy tesznek magasról rájuk? őszintén szólva félek ha egyszer gyerekem lesz hogy ő is itt fog inkább kérdezni, minthogy a saját szüleitől tegye meg.
2008. aug. 22. 14:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Családfüggő. Ha valakit alapban nem arra nevelnek, hogy BÁRMIT meg megrjen kérdezni a szüleitől, vagy el merjen mondani, vagy minden apró gondot közöljön, akkor nem lesz neki természetes, hogy a szüleihez fordul.
2008. aug. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat olyan is,aki nem mer erről otthon beszélni,de van olyan is,ahol a szülőkkel ezt nem lehet megbeszélni,mert olyanok.Vannak olyanok is,ahol nincsenek olyan jó viszonyban,hogy ez a téma napirenden lenne.Minden szülő,minden helyzet más,ahol ezt meg lehet beszélni a szülőkkel,azok biztosan meg is teszik.Ahol ezt nem lehet vagy nem merik azok kérdeznek máshol.
2008. aug. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én véleményem az, hogy ebben lehet a dolog a kulcsa, hogy a szülők már nem is igazán szülők! Sokat dolgoznak, naívak és felelőtlenek, (ami miatt aztán inkább nem is mondják el a dolgokat, gondolva így jobb lesz, "amit nem tudnak, az nincs is) éshát igen.. az időhiány miatt, az emberi kapcsolatok is rengeteget romlottak. Mit tudunk ellene tenni?

Pont ezért kell küzdeni, hogy a te családod ne ilyen legyen! Én ezt tűztem ki a legnagyobb álmomnak, a saját családot, olyannak, amilyennek elképzeltem. És mindent meg is fogok tenni érte. Habár most vagyok 17.

Mellesleg, tényleg csak mellesleg: Itt sokkal könnyebb. SOk tizenéves (én is tudom)szégyenlős.. és gátlásos. Az anyámmal vannak dolgok, amiket én se tudnék soha emgbeszélni. Itt pedig, a lehető legjobb a helyzet, anonym mindenki. Ez nem feltétlenül baj szerintem, viszont nem csak ezekre a válaszokra kell adni, ha meg akarunk tudni valamit!

2008. aug. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
elmondom, én miért itt tettem föl kérdést. apám nem hiszem, hogy a nőgyógyászati problémák szakértője, de ha valamiről úgy határozok, hogy elmondom szüleimnek kínkeservesen, akkor apámnak mondom el előbb, ős segít elmondani anyámnak. anyám kisebb koromban sokat vert, rengeteget veszekedtünk, el akartak miattam válni, pedig nem voltam olyan borzalmas gyerek, annyira sem, mint az átlag. anyám egy időben nyomozott utánam, elolvasta az msn beszélgetéseimet, illetve ha egyáltalán azt megemlítettem neki, hogy tetszik egy fiú, utána mindig azzal szidott, hogy nem csak a pasikon kéne járni az eszemnek. másfél-két évig elég mély depresszióban voltam, akkor sem viselkedett velem normálisabban. 16 éves vagyok, most van életem első barátja, két hónap után mertem elmondani anyámnak, akkor is csak azért, hogy ne kelljen hazudnom, hogy kivel találkozok. 10 hónapja vagyunk együtt, 7 hónap után lefeküdtünk. ezt nem mondtam még el itthon, és még egy ideig nem is szeretném. remélem, ez elég magyarázat, hogy én például miért nem a szüleimmel beszélem meg ezeket a dolgokat. köszöntem a lehetőséget.
2008. aug. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Anonimitás, ez a fő!!
2008. aug. 23. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

én is inkább mindig utánaolvastam a dolgoknak, minthogy a szüleimmel kelljen erről beszélnem..és nem azért, mert nem bízom bennük, vagy nem szeretem őket..egyszerűen csak fura lenne nekik is, hogy a saját gyerekük, akit még tegnap pelenkáztak, szextippeket kér tőlük.

engem, mint gyereket pedig nagyon zavart mindig, ha a szüleim tisztában voltak az érésem szakaszaival..ez valahogy csak rám tartozik.

2008. aug. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A szüleimmel nem lehet ilyenről beszélni, és a gondolkodásmódjuk is más... Rendes felvilágosítást sem kaptam soha, csak mindennek utána jártam több soron, főleg az internetet használva... Itthon minden szexualitással kapcsolatos téma hatalmas nagy TABU... Kb ezért fordulok másokhoz, bár még nem nagyon kérdeztem itt az oldalon, inkább mindenfelé utána nézek, és csak legvégső esetben kérdezgetek...

Egy 17 éves srác...

2008. aug. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Egy-két kérdést amit itt láttam (semmi rosszindulat)hát nem kimondottan Apa/Fiú Anya/Lánya téma, és ezért ilyen jók ezek az oldalak, kötöttségek nélkül meglehet kérdezni mindent.
2008. aug. 27. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!