Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Számotokra fontos, hogy mi a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Számotokra fontos, hogy mi a párotok hivatása?

Figyelt kérdés
Nyilván nem az erkölcsi szempontból megkérdőjelezhető, vagy illegális munkákra gondolok, hanem, hogy mondjuk irodában dolgozik, vagy éppen tanár, esetleg rendőr? Van olyan szakma, amit előítélettel kezeltek? Esetleg olyan, ami kifejezetten imponáló - és nem a pénz miatt?
2015. szept. 4. 21:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Igen, pl. a rendőrökkel szemben van előítéletem a saját negatív tapasztalataim alapján, de ismerkedésnél az adott emberre lennék kíváncsi, ha átmegy a szűrömön, nyilván nem lesz gond a hivatása. Minden hivatást lehet úgy csinálni, hogy az korrekt legyen és ellentétesen is.

Itt jellemzően fiatal korosztály és vagy kevés önismerettel rendelkező emberke válaszol, aki elmondja, hogy elvben hogyan viselkedne, de valójában fogalma sincs ténylegesen hogyan viselkedne adott szituban, mert kevés élettapasztalat van és kevés tapasztalata önmagáról. Így sokszor az elviek és a gyakorlat egész más képet mutat. De ezt általában le is szokták pontozni.

2015. szept. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 opened paradise ***** válasza:

Úgy tartom,hogy a munka sohasem szégyen.

Max annyi,hogy megkérdezném "Miért??? Hogy jött ez?",ha patológus,vagy inszeminátor lenne.

2015. szept. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
50%

Bizonyos szinten fontos.


Ami nekem visszatetsző:

-tudom, leírtad, de azért fontosnak tartom kiemelni, hogy az nálam ki van zárva, ami erkölcsileg kérdőjeles... betörő, "fizikai" behajtó, illegális üzelmeket folytató ember, strici, hímringyó

-kamionos (tudom, előítélet, de amúgy sem bírnám azt, hogyha együtt élünk is, heti 1x látom max.)

-főállású szerencsejátékos (akármilyen profi is, a szerencse is belejátszik, és nem akarom, hogy ilyentől függjön az anyagi biztonságunk - mielőtt valaki belekötne, én is dolgozom, de azért ma már sajnos 2 ember fizetése kell egy háztartás fenntartásához a legtöbb esetben)

-bokszoló, focista

-közmunkás (2diplomás értelmiségiként elvárom, hogy a páromnak legalább egy szakmája legyen, vagy legyen rendes munkája... és nem olyan helyen lakom, ahol nem lehetne találni, ha valaki keres... kulturális közmunka az még belefér)


Ami imponál:

-pilóta

-zenész, színházi színész, író, képzőművész (ha mellette nem ilyen teljesen életművész, gyakorlatiatlan ember)

-séf

-kreatív marketinges, szövegíró, PR-os (de ebből sem az agresszív fajta)


Amúgy párom adminisztátor. A lényeg, hogy nem kell szégyenkeznem miatta, és rendesen dolgozik.

2015. szept. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
Általába' akik azt mondják, hogy nm azok párjai ilyn nagyszerű karriereket futnak be, mint kukás, közmunkás, "váshulládík fedógozó", segíjen élő cigány, postás, vagonmosó, békávé/jolánbusz kalauz, takarító, tányérmosó, legalja proli munkás, okleveles parazita vagy ilyesmik.
2015. szept. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Egy dolog a szakma/hivatás, és megint más a munkahely. A páromnak például nagyon szép szakmája van, szereti, sokat tanult, ért is hozzá, és egy éve mégis olyan munkahelye van, ahol rosszul érzi magát, kedvetlenül megy be, feszült, de kénytelen csinálni, mert nem válogathat.


A kérdésre válaszolva, a szakma nem annyira fontos, de az elvárás, hogy egyáltalán legyen szakmája.

2015. szept. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Nincs hivatásom, vagy szakmám.

Munkám van, amit pénzért csinálok, semmi másért.


Egyébként egy multinál vagyok menedzser, utálom az egészet, mert kiöl belőlem minden kreativitást és szarlapátolás az egész, de lényegesen jobban keresek egyedül, mint egy átlag magyar család.

2015. szept. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

6: Igen, de a maradék 25%-b atartozó emberhez a 25%-ból kikerülő pár illik.

Más a munka és más a hivatás.

Attól hogy most gumicukrot árulok, még lehetek vérbeli táncos.:)

És a személyiségemhez több köze van annak, hogy táncos vagyok, mint hogy gumicukorárulásból van a pénzem. Nem?

2015. szept. 5. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

16: Nem mész el fizetésnélküli szabadságra, amialatt helyettesíthetlek?:)

Addig feltöltődöl, regenerálódol kicsit, én meg keresek egy kis pénzt.:)

2015. szept. 5. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

A párom ács, és szeret az lenni. Ettől függetlenül sokszor hulla fáradt, nem fizetik meg jól vagy más problémák adódnak. De alapvetően büszke magára ha egy nagy volumenű munkát szépen megcsinál és látja a megrendelő elégedettségét.

Én tanár vagyok. Szeretem a gyerekeket és szeretek tanítani, de a mai magyar iskolarendszer tönkre tesz, gyűlölöm a felesleges adminisztrációt, aki nyolc órát húz le egy irodában nem érti mért vagyok kimerült 6 tanítási óra után. Ettől függetlenül büszke vagyok a hivatásomra, csak jó volna ha az iskolákban kreatívabb, örömtelibb légkört lehetne teremteni.


Számomra vonzóak az alkotó foglalkozások: művészet, építő ipar stb és a segítő foglalkozások: tűzoltó, mentős, ápoló, tanár, szociális munkás.

Ami nagyon nem tetszik: kamionos (mikor látom?)hentes (utálom a hús szagát)és a lélekölő munkák amit elve utál (gyártósor, pénztáros, eladó)

2015. szept. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Hát akkor leírom már, hogy én fenntartásokkal kezelnék pl. egy ügyvédet. Szerintem ez bőven elfér az erkölcsi szempontból megkérdőjelezhető hivatások halmazában. Egyébként meg annyi a lényeg részemről, hogy ne olyan munkája legyen, ami mellett nincsen szabadideje vagy energiája rám, illetve éljünk már meg a kettőnk fizetéséből anélkül, hogy a legalapvetőbb dolgokban hiányt szenvednénk. Ez a "szeresse amit csinál" olyan, hogy persze, örülök, ha elégedett a melójával, hiszen fontos nekem a boldogsága, de nem ezen múlik, hogy összejövök-e vele.
2015. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!