Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan várom el,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek jogosan várom el, hogy takarítson vagy semmi közöm hozzá?

Figyelt kérdés

Kb. 1 éve vagyunk együtt, nem élünk együtt, hetente többször vagyunk egymásnál, hol nálam, hol nála.

Nálam mindig rend van és tisztaság és kaja is mindig van. Nos, nála nincs túl nagy rend és elég koszos a lakása is. Eleinte szakadt ágyneműben kellett aludnom, nem volt egy normális párna sem, többször kértem, hogy vegyen egy normálisat, mert nem alszom jól ezekben, erre elhozta a 100 éves mamája régi takaróját és párnáját nekem. :( Ezután kértem, hogy újat vegyen, nem értette, mi a bajom ezekkel.

A wc, a kád, a mosdókagyló szinte mindig koszos, de port törölni sem szokott soha, koszosak a függönyök, a szőnyegek. A több napos mosatlant is ott hagyja a konyhában.


Több hónapig nem szóltam, de újabban kértem, hogy tegye rendbe a lakást, ha elhív magához. Azt mondta, megteszi, de nem láttam semmi változást. Saját bevallása szerint ő végig takarított, csak neki nincs ideje mindent befejezni.


Szerintetek jogos a kérésem? Azt mondtam neki legutóbb, hogy addig nem megyek át, amíg ki nem takarít rendesen. Kíváncsi vagyok, ti hogy látjátok.



2016. márc. 16. 14:24
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Én elgondolkodnék,hogy kell-e nekem ilyen igénytelen ember.Jogos volt amúgy a részedről.
2016. márc. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
86%

igazából ő lakása, de ha áthív, ottalszol, akkor már a te dolgod is.

és ha közösen összakapjátok a kecót?

2016. márc. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
Persze, hogy jogos! Szerintem segítesz neki ezáltal, jó hatással vagy rá. Te sem azt kérted, hogy legyen házitündér és változtassa a lakást múzeummá, csak alapvető dolgokat kértél. Én azért nem értem az ilyen igénytelen embereket (legjobb barátnőm is ilyen, imádom, de undorítóan él), nem tudom hogy tudnak koszban létezni.
2016. márc. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Szívesen segítenék neki, de ez hosszú hónapok kosza. És előttem évekig ott élt az exe, nem kívánok utána takarítani.
2016. márc. 16. 14:39
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
akkor ne aludj ott, hátha észbekap
2016. márc. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Semmiképp nem megyek amíg ki nem takarít normálisan és amíg nem lesz normális takaróm és párnám.

Azért ne förtelmesen nagy mocskot képzeljetek el, de közelebbről nézve jól látszik, hogy semmi sem tiszta.


Azt gondoltam, túlreagálom, de örülök, hogy nem csak én látom így.

2016. márc. 16. 14:44
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül sosem fogja megcsinálni, vagy erőt veszel magadon - ezt az ex utáni takarításra értem - és segítesz, vagy hagyhatod a fenébe.

Az az ember, aki tud így élni és nem zavarja, az nem fogja magát törni a takarítással.

2016. márc. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 VirágésBence ***** válasza:
81%
Ha csak a te unszolásodra megy bele a dologba és neki továbbra sem lesz igénye a tisztaságra, akkor lehet, hogy egy idő után újra visszatelepszik a lakásra a kosz, mert itt erről van szó, neki nincs rá egyáltalán igénye és biztos vagyok benne, hogy valamilyen szinten lusta ember, aztán egyszer csak körülnéz, hogy na akkor takarítani kéne és csak rászakad ez a sok feladat, mert ahogy te is mondtad, ez egyszerre nagyon sok, főleg, ha mellette dolgozik, hazamegy egy fáradt munkanap után és ránehezedik a vállára a sok mocsok. Érthető, ha nem akarsz neki segíteni, de neked meg azt kéne megérteni, hogy ez neki egyedül nem megy. Abban viszont igazad van, hogy ez nem állapot és teljesen jogosan várod, hogy takarítson.
2016. márc. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
75%

Valószínű a legjobb, ha szakítotok, mert más az értékrendetek, meg az igényetek ilyen téren.

Körülöttem sincs az a pedáns tisztaság, de én a lakás szerkezete, állapota miatt a végtelenségig is takaríthatnék, nem látszana meg rajta.

Ellenben az nagyon zavarna, ha olyan párom lenne, akinek a dilije a tisztaság.

Amúgy ki a nő, és ki a férfi?

Gondolom a nő te vagy, és a mai felfogás szerint kb ugyanazt csinálják a férfiak is, mint a nők is.

Azt hiszem örökre egyedül maradok, mert ez már nem az én világom...

2016. márc. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Nem-nem, nem fogok átmenni és segíteni. Egyszerűen nem vagyok hajlandó ebben az esetben. Amióta ismerem, nem volt alapos takarítás, előtte ott élt az exe, semmiképp nem fogok utánuk takarítani.

Én is ugyanannyit dolgozom, mint ő, sőt én hetente 3x eljárok edzeni, minden másnap főzök és mindig rendben van a lakásom.

Ő nem edz rendszeresen, sokszor rendel, tehát nem értem. A második számonkérés óta csak azt hallom, hogy nincs ideje, de ez hónapok, ha nem évek óta gyűlik és különben is utálom a "nincs időm" kifogást.

2016. márc. 16. 15:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!