Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ítélik a gyerekeket...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ítélik a gyerekeket 95%-ban a nőknek? Na meg a házat/lakást?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 22. 18:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Keress statisztikákat, nem 95%, tudtommal a 70et sem éri el.
2016. ápr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem a nőnek ítélik a gyereket, hanem annak a szülőnek, akinél a gyerek jobb helyen van. De sokszor már a szülők előre megállapodnak, hogy kinél maradjon a gyerek, így a bíróság csak az döntésüket hagyja jóvá. A válásokhoz képest nagyon kevés az olyan gyerekelhelyezési per, ahol a bíróságnak tényleges döntést kell hoznia.
2016. ápr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem néztem statisztikákat,a környezetemből indulok ki.

Sok olyat látok ,hogy apukánál jobb helye lenne a gyereknek,meg akarná is,mégis az anyának ítélik.

Meg ha pl valakik úgy házasodnak össze hogy a férfié a lakás,mi alapján ítéli a nőnek a bíroság!?

2016. ápr. 22. 20:10
 4/6 Sunshinedoll ***** válasza:
Általánosan elterjedt b-romság, hogy a nők jobb szülők, mint a férfiak, talán ezért lehet. Bár tudtommal azért ítélik inkábba nőknek, mert az apukák sokkal ritkábban kérvényezik náluk való elhelyezést, és abban az esetben, ha kérvényezik, akkor az esetek többségében meg is kapják ezt a jogot, de ha nem is többségében, de akkor sem sokkal vannak 50% alatt. A 95-öt erős túlzásnak érzem. Mondom, abban az esetben, HA az apuka kérvényezi az elhelyezést.
2016. ápr. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Utolsó neked is köszi a választ.

Amint írtam nem statisztikák alapján írtam a 95%-ot,hanem a környezetem alapján.

2016. ápr. 23. 02:12
 6/6 anonim ***** válasza:

A Törvények, jog kategóriában írt egyszer valaki konkrét statisztikai adatokat. Nem emlékszem teljesen pontosan, csak kb. Az biztos, hogy másodfokon nagyjából egyenlő arányban ítélnek az apáknak és az anyáknak. Ennek egyik lehetséges okaként a válaszíró azt mondta, hogy másodfokon a bírók többsége férfi. Alapesetben pedig több a női bíró, akiknek egy része bizonyára elfogult.

De a másik (jelentősebb) ok szerintem az, amit írtak már itt: a szülők előre megegyeznek. Illetve az apák jó részének esze ágában sincs nevelni a gyereke(ke)t. Amelyikük akarja, és komolyan gondolja, az "harcol érte", és tényleg nyerhet is.

2016. ápr. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!