Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ne lehetne elmondani...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ne lehetne elmondani azt, hogy nem volt valakinek még barátnője mi ez a kettős mérce, hogy ez nőknél elfogadottabb?

Figyelt kérdés

Emiatt lekéne számolni a társadalmilag konstruált nemi szerepekkel és nem szabad a férfiakra erőltetni olyanokat, hogy irányító, domináns és a nőkre, hogy sub, alávetett. A gyerekeket se szabadna férfiként vagy nőként nevelni inkább szabad emberként.

Mi a fene van akkor, ha valakinek huszon felül nem volt senkije? Én csak keresem a páromat, de eddig nem volt semmilyen kölcsönös vagy bejöttem valakinek, de nem tetszett vagy nekem tetszett meg valaki, de nem kellettem neki. Szar érzés, de úgy gondolom jobb egyedül, mint szar kapcsolatban. Nem vagyok párkapcsolat függő. Próbáltam egy párszor lejjebb adni, de rájöttem, hogy ez nem megy és nem is szabad erőltetni, őt is becsapnám ezzel.

Erről a témáról úgy gondolom beszélni kell és nem gyengeségnek tekinteni. Attól, hogy nincs tapasztalatom nem úgy állok hozzá a dolgokhoz, hogy mindenben ügyetlen leszek és mondjuk szexben nem fogja élvezni velem. Miért ne élvezné miért szabály szerű az, hogy ügyetlen leszek? Ez nem agysebészet ahol tétek vannak. Ilyen a párkapcsolat is nem csak a társamat keresem hanem a barátomat is, akivel mindent megtudnék beszélni és egyenrangúként tekintünk egymásra, senki nem hordja azt a bizonyos nadrágot.


2018. nov. 10. 07:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Mivel a nők jó része már úgy 16 éves kortól dug ezzel azzal amazzal. Tőled is elvárják.

Tapasztalat, tudás az más dolog. Voltam már nőkkel, akiknek több mint 10 partnere volt, de fogalmuk nem volt mit akarnak, mi is a jó szex.

2018. nov. 10. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

#2 Aki elvárja ezt annak az értelmi szintje a béka segge alatt van. Ezt nem elfogadni kéne hanem megvetni kedves férfiak! Különben is nekem fontos az, hogy értelmes nővel ismerkedjek és ne egy hisztis elkényelmesedett csitrivel, mert azoknak fontos, hogy tizenéves koromtól szexeljek.

Meg egyáltalán nem tök mindegy mi volt a múltban? A most számít és nem az, hogy mit csináltam régebben.

2018. nov. 10. 07:47
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki maga döntheti csak el mikor és kivel lesz az első.

Azt hogy egy férfi mennyire "tapasztalt" nem a megdugott nők száma fogja megmutatni.

Egy férfi hiába volt már 100 nővel, minden nő más, mindegyiknek más jó az ágyban.

Hiába mondja tapasztaltnak magát és kezeli magabiztosan a szitut ( gondolván úgyis tudja mi jó nekem, mert már 20+ nővel volt), ha egyszer én pont nem élvezem azt amit a volt női.

2018. nov. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Ezt már annyira sokszor kiveséztük hogy alig tudom elhinni hogy mégis van aki naponta kiírja.

De akkor leírom amit szoktam. Nemi szerepek ide vagy oda nekem egy vezető típusú férfi kell. Egyszerűen (gondolom a hibás szülői minta is közrejátszik) nem tudok lehetséges párként tekinteni valakire aki cuki nem indít el bennem semmit. A párom nem elnyomó személyiség viszont hajlandó ő lenni a szervező a kapcsolatban. Az ő “dolga” jellemzően a baráti találkozók le szervezése az utazások programok leszervezése egyrészt mert ő ebben jobb másrészt én utalok szervezni és ha rajtam múlik szökő évente lenne csak valami program mert hajlamos vagyok elveszni a hétköznapokban. Ha egy olyan párom lenne aki tőlem várja az ilyesmit meg lennénk lőve.

Emellett fontos számomra a humor a fejlett kommunikációs készség és magabiztosság. Ha ezek megvannak és mégis szűz a pasi (ilyet meg nem láttam) akkor nem lenne bajom vele. Amúgy se a szexuális tapasztalatlanság “zavar” hanem a párkapcsolati.

Most huszon évesen még nem akkora gond belemennék de később lennének fenntartásaim.

Nem jelentem ki mert butaság lenne hogy soha nem jönnék össze 30 körüli tapasztalatlan férfival viszont én azt tapasztaltam hogy az ha a párkapcsolati tapasztalat kimarad összefügg olyan tulajdonságokkal vagy tulajdonságok hiányával amik nekem fontos szempontok. Így nem nagyon tudom elképzelni hogy egy számomra megfelelő ember 10+ év párkeresés után is egyedül legyen de nem zárom ki.

Viszont csak azok nyilatkoznak úgy hogy nem egy agy sebészet a párkapcsolat és nem kell hozza tapasztalat akiknek még nem volt. Nem tudhatod mennyire vagy jo benne mit hoz ki belőled ha még nem voltál ebben a helyzetben. Márpedig az önismeret hiánya komoly buktató.

De hogy vissza térjek az alap kérdésre egy bizonyos kor fölött a nőkre is furán néznek ha nem volt párjuk. A nemi szerepek van akinek fontosak van aki elveti őket. Ha holnaptól nem léteznének nemi szerepek nekem akkor is az a férfi típus tetszene amelyik. Ettől még nem vagyok alávetett. A kapcsolatok soha nem fekete fehérek. Mivel a tipikus felállás már több generáció óta nincs jelen minden kapcsolatban a felek döntik el nekik mi a jó ők hogyan szeretnék. Így fura összemosódások vannak minden kapcsolatban az alapján alakulnak a nemi szerepek hogy a két fel mit enged meg magának és magával szemben.

Nem a világnak kell megváltoznia az már így is sokszínű hanem neked kell megtalálni azt a lányt aki úgy gondolkozik mint te.

2018. nov. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem baj, hogy egyelőre még szűz vagy, vagy nem volt még párkapcsolatod, ha nem leszel emiatt egy vérben forgó szemű, elmebeteg, nőgyűlölő incel, aki a nőket hibáztatja, mert neki nem jött össze semmi. Egy bizonyos kor felett viszont már gyanús, ha az illetőnek nem volt még kapcsolata, és idősebb korban egy bizonyos fokú párkapcsolati tapasztalat is elvárható.
2018. nov. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

#4 Egyik barátom már lassan 10 éve van együtt első barátnőjével és egyetértünk abban, hogy nem a párkapcsolati tapasztaltság a fontos, hanem az ember jelleme. Arról én nem tehetek, hogy kerültek a számomra szimpatikus nők. Jobb lett volna hülyíteni valakit azzal, hogy tetszik, de csak hazudok neki és mellé szenvedés a párkapcsolat? Próbáltam már lejjebb adni volt aki belement volna lazább dolgokba és úgy voltam vele, hogy nem tetszik annyira, de miért, aztán más nap már undorodtam a gondolattól és inkább nem ismerkedtem vele tovább. Lejjebb nem tudom adni, mert nem érezném jól magam.

Nem bírnám, ha nekem kéne mindent irányítani, szervezni, és azt se szeretném, ha mindig nekem kéne az ágyban irányítani. Miért ne lehetne az egyenrangúságra törekedni, ahol nincsenek feladatok és az én meg te mivé válunk? A barátom kapcsolata az az egyenrangúság és az én meg te feloszlatása miatt működik nagyon jól és nagyon sokat tanultam tőle. Persze most lehet azt mondani, hogy más a gyakorlat, de úgyérzem nem az a legfontosabb, hanem a jellemem a hozzáállásom. Képes lennék több komprumisszumot is kötni, ha valaki nekem megtetszik. Nincsenek nagy igényeim elvárásaim csak annyi, hogy vonzódjak hozzá testileg, emberséges legyen, jószívű, odaadó és szeressen jókat beszélgetni, csak az a gondom, hogy eddig nem azoknak kellettem akik tetszettek volna és úgy érzem ebben nem csak én vagyok a hibás. Mivel egyik ember se tökéletes és én se vagyok az.

Szerintem nincsenek kimondott embertípusok, mert minden ember más és minden ember összetett és elég szomorú, hogy ezeket ennyire leegyszerűsítik. Én bármelyik nőtípusba beletudnék szeretni, ha van köztünk valamennyi kölcsönösség és tudjuk szeretni egymást.


#5 Volt olyan időszakom mikor közel álltam az elmebetegséghez, de szerencsére már sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vagyok.

2018. nov. 10. 11:42
 7/11 A kérdező kommentje:
Meg arra is rájöttem, hogy nem kéne versenyt csinálni ebből, hogy mondjuk mások előbb találnak kapcsolatot, akkor nekem is kellett volna. Akkor mi van, ha mások hamarabb találnak párt? Mi van abban, ha valaki később találja meg a partnerét? Semmi. Csak a fogyasztói társadalom sulykolja belénk, hogy legyél párkapcsolatban és minél hamarabb ess túl a tűzkeresztségen és emiatt is válnak az emberek szorongókká. Már nincs olyan ember aki ne szorongana. Mindenki szorong a társadalmi elvárások miatt. Aki azt mondja, hogy nem szorong az hazudik.
2018. nov. 10. 11:56
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

“Nem bírnám, ha nekem kéne mindent irányítani, szervezni, és azt se szeretném, ha mindig nekem kéne az ágyban irányítani. Miért ne lehetne az egyenrangúságra törekedni, ahol nincsenek feladatok és az én meg te mivé válunk?”

Erre írtam hogy ne a világot akard megváltoztatni hanem találj olyat aki olyan mint te. Miért érdekel hogy x és y mit szeretne ha te z-t keresed? A barátodnak sikerült jól ki is jönnek hurrá épp erről szól a párkeresés. Mi hiába akadtunk volna egymásra hiába tetszenék neked és te nekem adott esetben ha teljesen máshogy állunk a kapcsolatokban lévő szerepekhez. Nem mondtam hogy az rossz ami neked tetszik (ellenben szerinted az rossz amiben én élek és amit én keresek) csak azt hogy számomra nem elfogadható. Ettől téged semmi nem akadályoz abban hogy olyan lányt találj aki a te elveid szerint éli az életét.

“Miért ne lehetne az egyenrangúságra törekedni, ahol nincsenek feladatok és az én meg te mivé válunk?” Mert én nem ezt akarom. Te meg nem azt a kapcsolati felállást amit én. De ezért vannak az elvárások ha mindenki ugyanolyan lenne nem lennének elvárások és bármelyik szembejövővel összebútorozhatnál. Őszintén szólva nem is értem mit akartál ezzel.

2018. nov. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerinted elfogadottabb nőknél? Szerinted fog egy pasi egy 20-30+-os nőre fél évet várni, hogy szexeljen vele, ha az nem áll készen rá?
2018. nov. 10. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

#8 Biztos vagy te abban, hogy azt szereted, hogy a férfi az irányító? Nem lehet, hogy csak a szüleid neveltek ilyenné és emiatt azt hiszed, hogy egy igazi férfi irányító? Mert én úgy gondolom ez állhat a háttérbe a konzervatív nevelés. Egy egyenrangú barátságos párkapcsolatban nincsenek olyan elvárások, hogy most neked irányítanod kell. Ott az van, hogy két személy eggyé vállik és amiatt harmonikus egy kapcsolat. Egy konzervatív maradi kapcsolatban csak elvárások vannak, hogy neked ilyennek kell lenned, mert csak így tudlak szeretni és a szeretet itt hazugság, mert csak érdekek vannak.

Szerintem, ha neveltetés az oka ennek akkor próbálj kitörni belőle, mert amit mondanak a szüleid az nem szent dolog, hanem csak szimpla elnyomás. Ezért mondom nem szabad egy gyerekre a férfias és a nőies szerepeket ráerőltetni.


#9 Minek kell fél élve várni és minek kell erre felkészülni? Aki elmúlt 20 éves már nem gyerek. Attól, hogy nem volt még szerencsém párt találni nem szeretnék a szexre fél évet várni.

2018. nov. 10. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!