Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek alaptalanul...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek alaptalanul görcsölök rá a dologra? Pályaváltáson gondolkodom, de közben úgy érzem, hogy a párkapcsolati és családalapítási terveimet feláldozom?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 23 éves nő vagyok, már gyerekként is egy kis matekzseni voltam, imádtam a logikai feladatokat és 12 évesen már egyszerű kódot írtam, weblapot szerkesztettem, informatikai szakképzőbe mentem, 16 évesen előrehozott érettségit tettem informatikából, de én hülye, valami kattanás miatt nem ezen a vonalon mentem tovább, másból diplomáztam. Elkezdtem egy éve Budapesten dolgozni pályakezdőként a szakmámban és kíváncsiságból beiratkoztam egy rövid Python kezdő programozó tanfolyamra, és rájöttem, hogy hát nem véletlenül voltak ilyen ambícióim gyerekként, iszonyú jól ráéreztem mindenre, mintha ezer éve ezt csinálnám. Nagyon sokat rágódtam azon, hogy elmerjek-e menni egyetemi képzésre, de egyszerűen nem hagy nyugodni a dolog. A probléma viszont az, hogy barátom is most diplomázik le és azt beszéltük összeköltözünk végre és elkezdünk gyűjteni családalapításra, normális életszinvonalra (úgy véljük mindketten, hogy 27-29 évesen szeretnénk gyermeket vállalni). Beszéltem vele, ő támogatna a terveimben, viszont akkor tényleg neki kéne feküdnöm, szó sem lehet a levelező képzésről és otthon kell gyakoroljak nagyon sokat. Ő született budapesti és ha nem költözne velem össze, akkor a szüleinél maradva szépen félre tudna rakni, de velem szeretne lenni, ezért inkább bevállalja az anyagilag neki teljesen veszteséges albérletet. 25-26 éves lennék, mire kézhez kapnám a végzettségemet, igaz, másodévesként már lehet találnék munkát. Számoltam, osztottam, szoroztam és rájöttem, hogy ha barátom fizetéséből szeretnénk megélni + én bevállalok némi diákmunkát, akkor az albérletárak mellett nem hogy félretenni nem tudunk, de örülünk, ha kijövünk hónap végén (barátomnak diákhitele van és nem jól fizető humán diplomája) és nem fogunk közelebb jutni a családalapítási tőkénk halmozásában és emiatt bűntudatom van. Közben iszonyúan unom már a spórolós, posztkollégista életmódot, amit 5 éve űzök, mióta pályakezdő és egyetemista voltam és abban reménykedtem, hogy a barátommal való költözködés végre színvonalbeli váltást eredményez, de ez továbbra is ki fog húzódni. Marad a szobabérlés és az olcsó kaja, lemondás a vásárlásról, utazásról. Tehát sok az áldozat és nem csak az én részemre, hanem az övére és a jövőbeni terveinket tekintve is. Szerintetek túlgondolom és most inkább tűrjem ezt a másfél évet, hiszen utána sokkal jobb lesz? Vagy jogosak az aggályaim?
2019. febr. 10. 23:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért nem levelezon tanulsz programozni?
2019. febr. 10. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Mert Budapesten nem indul levelező, csak 2 évesz FOSZK-ra mennék, mert nincs több állami támogatott félévem. Másrészt meg érteni szeretnék hozzá, és levelezőn így korlátozottabbak a lehetőségek. És sokkal rugalmasabbak a diákmunka lehetőségek, akkor én osztom be aza időmet, ha levelezőn vagyon nehezebb hétfőtől csütörtökig részmunkaidős, 4-6 órás állást találni.
2019. febr. 10. 23:11
 3/12 Rockarc ***** válasza:
72%

Ha ram hallgatsz, akkor a sulit mindenkeppen elkezded. Ha mellette vallalsz munkat, akkor penzben sem jossz ki rosszul. A diakhitel is erre van. HA nagyon omladoztok penzugyileg akkor halasztasz, vagy segitseget kertek szuloktol stb.


Amit megtanulsz, azt nem veheti el toled senki. Lehet a suliban levadasznak, hogy fizetik a sulid, csak menj hozzajuk dolgozni. Minden megtortenhet. Ne engedd el az almodat. Kamatostol meg fog terulni.


42F

2019. febr. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
51%

Fiatalon könnyebben vállalsz gyereket. A fiatalságod elmúlik, a tehetséged nem. Szerintem fel tudnál zárkózni, ha egyszer ennyire szereted és lelkesedsz ezért a szakmáért, még levelezőn is, de később sem hinném, hogy segghülye lennél hozzá. Az életben minden valamit valamiért elven működik kérdező, ez alól nem bújhatsz ki még matematikai logikával sem. :)

32/f

2019. febr. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%

Ha hosszabb távra gondolkodtok, akkor legalább neked legyen jól fizető munkád, ha már a parodnak nincs.


A barátod döntése, hogy az albérletet választja, ne hagyd másodszor is el az almaidat. Meg fogod bánni.

2019. febr. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Programozóként annyit fogsz keresni, hogy már lelkiismeretfurdalásod lesz miatta. Kérdés, hogy a párod hogyan kezeli majd, hogy 10-12 év múlva a többszörösét viszed haza, mint Ő.

Megvan a lehetőség, megvan a tehetség, ne mondj le az álmodról.

2019. febr. 11. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én másodévesen már dolgoztam. Ha jó vagy, hamar lesz munkád. Viszont tanulni lehet gyerek mellett is. A fiatal anyaság csak egyszer adatik meg, tanulni bármikor tudsz 27/N
2019. febr. 11. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
41%

Tanulj autodidakta! Viccen kívül! Én Javat tanultam egy 19 eurós Udemy kurzusból, ami teljesen átfogó volt, majd belefektettem a pénzt a Java Certificate-be, megcsináltam Java 8-ra,kaptam is állást. Nem kell a diploma! Sőt, jó sok haszontalant tanítanak, sok fejlesztő ismerősöm, aki pl ELTE-n tanult, jelezte, hogy kidobott idő a tananyag 80%-a.


Szóval fontold meg, én meló és edzés mellett a maradék szabadidőmben ezzel foglalkoztam. Csinálj otthon egy projektet, amit akár majd állásinterjún fel is tudsz villantani.


30N

2019. febr. 11. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nehéz döntés.. A helyedben én szerintem elkezdeném a sulit és spórolnék amin csak tudnék.

Ha másodévben elkezdesz dolgozni az egy kis plusz pénzt fog jelenteni.

Amúgy az esküvőt lerendezhetitek kettesben is, két tanuval és esetleg később lenne a lagzi.

Aztán jöhet a gyerek is, ha van állásotok és anyagilag is jobban álltok. :)

2019. febr. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Próbálj meg egy intenzív programozóit. Pl a Green Foxnál. Az kb fél év, és még munkát is tudnak biztosítani.
2019. febr. 11. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!