Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Barátnőm nem akar hozzánk...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Barátnőm nem akar hozzánk költözni, saját lakást szeretne. Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Barátnőmmel szeretnénk összeköltözni. Nekünk a kertvárosban van kétszintes családi házunk. Régen a nagyszülők laktak lent, én meg a szüleimmel fent. Aztán a nagyszülők elhunytak és a lenti rész ki lett adva. Szüleim most felajánlották hogy ők leköltöznek és mi élhetünk fent.

Annyit érdemes tudni a házról, hogy a két szint teljesen szeparált, közművek el vannak választva, külön lépcsőház van a fenti lakáshoz ami amúgy 65 m2 teljesen élhető méret, csak a kert közös. Nyugis, jó levegőjű környék, elérhető szolgáltatásokkal, nincs vészesen messze a városközponttól. A szüleim se épp olyanok akik folyton feljárkálnának beleavatkozni az életünkbe, elvannak a saját dolgaikkal.

Barátnőm azonban azt mondja hogy ő nálunk örökké vendég lenne, ha az anyós átjöhet papucsban akkor nem vagyunk különköltözve, soha nem érezné a sajátjának azt a lakást. Ha ideköltözik akkor ugye fizeti a költségeket, szükséges renoválást stb de ha netán 10 év múlva szétmegyünk akkor neki nem lesz semmije mert a pénzét a mi házunk pofozgatására költötte.


Ő albérletben szeretne élni 3-4 évet aztán pedig lakáshitelt felvenni. Megértem az aggodalmaim, de ezzel az a problémám hogy a jelenlegi árak mellett óriási pazarlásnak érezném havi min 80 ezret elverni egy albira (ami valszeg egy rosszabb helyen lenne, esetleg panel) aztán pedig beleugrani egy hitelbe miközben itt van egy nagyon korrekt saját lakás..


Mit gondoltok erről a helyzetről?


24F, 26L


2019. szept. 25. 22:03
1 2 3 4
 1/35 A kérdező kommentje:
Megértem az aggodalmait*
2019. szept. 25. 22:04
 2/35 anonim ***** válasza:
88%
Én sem szeretnék anyóssal,apóssal, de még saját szüleimmel sem ilyen formában élni. Hiába szép,és jó ház, és jó környék.
2019. szept. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
88%

A valóságban minden úgy lenne, ahogy barátnőd gondolja. Mindig vendég lesz. Ha gyereketek lesz, te nem fogsz belenőni az apaszerepbe, mert két nőnek automatikusan átadod a terepet, azt gondolva, hogy ők jobban értenek egy babához, és sorolhatnám.

Hogy mennyire ésszerű eladósodni, abba nem folynék bele, mert az meg a dolog másik oldala.

2019. szept. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
89%
Teljes mértékben megértem barátnődet . Igaza van !
2019. szept. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
85%
Én a barátnő pártján vagyok ebben a kérdésben, inkább fizetek többet, minthogy anyós nyakán éljek, ez egészségtelen, és az a fél mindig kiszolgáltatott helyzetben lesz, aki a másik családjához költözik.
2019. szept. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen igaza van. Teszem azt 20 év múlva elváltok, akkor ő mehet egy szál bugyiban az utcára? Bármilyen vita keretében a fejéhez vághatod, hogy az nem az ő háza, ha nem tetszik valami el lehet menni.
2019. szept. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
89%

Az albérlet úgymond semmibe nem kerül, ha a felső szintet, amitek van, kiadjátok, és annak az árából különköltöztök. Talán még marad is valami, mert kertes házból mentek panelba.


Nekem ennyit megérne a nyugalmam. A barátnődnek teljesen igaza van.

2019. szept. 25. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
88%
7-esnek igaza van!!! A legjobb megoldás
2019. szept. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
4%
Neked van igazad. Bolond lennék elköltözni onnan. Keresnék barátságosabb barátnőt.
2019. szept. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
11%
Kicsit komplikált a barátnőd,inkább kidobja a pénzt,mikor ott a jobb megoldás.
2019. szept. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!