Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Szerintetek mi a hosszútávú...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek mi a hosszútávú jó párkapcsolat titka?

Figyelt kérdés

Olyanok tapasztalatai érdekelne,akik évek óta együtt élnek.


Hogyan lehet az érdeklődést fenntartani? Hogyan lehet nem belelaposodni a dolgokba? Mik azok amit engedjen az ember a másiknak? Hol van az a határ,amikor már jelzed,hogy nem fér bele?


Általánosságak tűnő dolgok,de jelenleg olyan helyzetben vagyok,hogy valamit tennem kell,mert továbbra is szeretem a magam mellett lévő embert,és nem szeretném,hogy ellaposodjanak a dolgok.


29N

Köszönöm!!!



2020. júl. 17. 09:36
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kéne tudni, hogy milyen személyiség vagy-tökéletesen őszintén, hogy valósan tudjon neked az ember segíteni, és ne kliséket-számodra használhatatlan legyen.
2020. júl. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
1+ Az a másik is milyen személyiség.
2020. júl. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Érzelmes,ragaszkodó,érzékeny,bújós típusú ember vagyok,aki hajlamos magára venni dolgokat,és sokat rágódni rajta. (Az utóbbi hiba,és dolgozom rajta.)
2020. júl. 17. 09:46
 4/18 anonim ***** válasza:
36%
Külön lakás.:)
2020. júl. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

A párom lazábban veszi a dolgokat,nekem ezt kellene valahogy elsajátítani. Jószándékú,őszinte ember,de szeret magára időt hagyni,egyedül. Ezt én tudomásul veszem,és elfogadom.


3 éve vagyunk együtt,de az utóbbi 1 hónapban nem éreztem azt az összhangot ami előtte volt.

Szeretjük egymást,csak egy kicsit besokalltam most.

2020. júl. 17. 09:49
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az alapok (kommunikáció, hűség, bizalom, kompromisszum, stb) mellett a legfontosabb, hogy mindketten akarjátok. Hiába teper az egyik egy hullámvölgy esetén, ha a másik csak várja a csodát. De ha mindketten teszünk érte, újra fellobban a láng. El kell dönteni, hogy ehhez az emberhez hűséges akarok lenni, őt akarom szeretni és ehhez tartani magadat.


Az érdeklődés nálunk sosem laposodott el, ugyanúgy tetszünk egymásnak, mint 22 éve. Engedni a számunkra lényegtelen dolgokban szoktunk, abban könnyű is. Pl a férjem egy kifejezett kutyafajtát akart, én meg csak szimplán szerettem volna kutyát, így ő döntött. Vagy ugyanez fordítva a konyhabútorral. Én használom többet, nekem kell, hogy kézreálljon, így én választottam ki mindent hozzá. Az utolsónál nem tudom, mire gondolsz. Bízunk egymásban, nincsenek olyan határok, hogy ne menjen el koncertre a haverjaival, vagy érjen haza este 10-re. Én veszem a jegyeket neki. 😄 Harmadik sosem volt, láthatáron sem. Megbeszéltük volna.


38N, 19 éve boldog feleség

2020. júl. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
83%

Fura az amit írok, de ez valahol szerencse kérdése...Persze, meg kell találnunk a másik felünket, aki hozzánk hasonló értékrenddel rendelkezik, bizalmon alapulónak kell lenni a kapcsolatnak, ehhez kell az őszinteség, a megfelelő kommunikáció. Vonzódnunk kell a másikhoz, és ezt hosszú időn keresztül fenn kell tudni tartani, akár azzal,hogy igyekszünk vonzónak maradni, akár a szexuális praktikákkal.

Viszont van olyan párkapcsolat ahol mindez megvan, mégsem működik igazán. Akár egy rossz, befolyásoló szülői háttér, akár betegség, munkanélküliség, eladósodás miatti helyzetek sorozata, amik türelmetlenebbé, kevésbé toleránssá tesznek bennünket.

Vannak akik végigélik az életüket különösebb nehézségek nélkül, eleve adott jó anyagi/egzisztenciális háttérrel indulva, vannak akiknek nehézségek sorozatát kell átélni.

Az én házasságom huszonévesen úgy indult,hogy akár tökéletes is lehetett volna. Aztán beteg lett a férjem, hosszú. nagyon nehéz időszak után elveszítettem.

Amit azért tud az, aki ilyen helyzetbe kerül: másodszor, többedszer sajnos már nagyon nehéz megfelelő párt találni akivel kb azonos szintről (akár anyagi, akár mentális) szintről indulva lehet folytatni az életünket.

2020. júl. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%

A kommunikáció és elfogadni, hogy ha párban vagy, nem vagy szingli.


Egyszerűnek és triviálisnak hangzik, pedig az exeim alapján egyáltalán nem az.

2020. júl. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a titka, hogy a két fél egyformán tegyen energiát a kapcsolatba, mert csak az egyik nem fogja tudni működtetni. A legtöbb kapcsolat itt siklik ki, hogy az egyik belekényelmesedik, és/vagy magától értetődőnek veszi a másik minden erőfeszítését, gesztusát.
2020. júl. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Két kompromisszum képes, problémákat megbeszélni képes, őszinte, egymást szerető, tisztelő, hűséges, egyenértékű fél. Ennyi a titka... Ha egyik fél nem ilyen, cseszheti a másik az egészet.
2020. júl. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!