Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Jó dolog közös kasszán lenni?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jó dolog közös kasszán lenni? Baj, ha én nem teszem?

Figyelt kérdés

1 éve se vagyunk együtt...És mégis..Családtagok, barátok támadnak, hogy a párommal miért nem vagyunk közös kasszán...No azért, mert ha netalántán szétmennénk (mindenkinél előfordulhat), a felesbe vett mikró, turmixgép, kenyérsütő, ágy... kié lenne? Albérletben lakunk, mindent vagy ő, vagy én vásároltunk, így is közös, de ha szétmegyünk, csak azt fogja elvinni amit ő vett. És akkor nincs az az osztozkodás, (ha egyáltalán meg lehet vele beszélni a szakítás után keletkező sértődöttség, düh miatt) hogy neked mire van szükséged? A kenyérsütőre vagy a pirítóra?

Nekem tökéletesen megfelel, hogy egyik héten te veszel wc papírt, másik héten öblítőt, kaját is néha te, néha én...Ez miért baj? Nem lehetek önálló 22 évesen?

Ráadásul havonta 100 ezret félre rakok..Ha közös kasszán lennénk, ez a pénz..nem érdekelne, ugyan úgy félre raknám akkor is..De akkor én csak 150 ezret raknék a kasszába, ő meg 300-at, és ez így nem igazságos. Vagy van valakinek erre valami ötlete? Pl konyhapénz, minden hónapban belerakunk 25-25 ezret, és akkor abból veszünk meg minden háztartási dolgot, ha meg valami tárgy kell, azt megvesszük magunknak? Ráadásul az is milyen már, hogy közös kassza, és a szülinapján abból veszek neki ajándékot (a saját pénzéből konkrétan)...Túlgondolom?


2020. nov. 20. 10:09
1 2 3 4
 1/34 A kérdező kommentje:
Amúgy egy kis lakásra gyűjtök..Egyedül, mert nem akarom utána kifizetni a részem, ha elválnak útjaink. Nem mintha nem vele képzelném el az életem...De a szüleim válása borzasztó volt, tudom, milyen fontos váláskor a saját ház. Mindenre fel kell készülni.
2020. nov. 20. 10:13
 2/34 anonim ***** válasza:
27%
"mert ha netalántán szétmennénk"- Ez nagyon betonbiztos kapcsolat lehet...
2020. nov. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
91%
Ez bőven jó a ti helyzetetekben. Ha eljuttok odáig, hogy összeházasodtok, gyerek lesz, akkor úgyis változni fog helyzet.
2020. nov. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
44%
A közös kassza simán megoldható, hosszútávon az esetek 99%ban ez az ideális. Te ezt nem akarod, a te dolgod. Viszont így élni ahogy kifejtetted, olyan lakótársias. Így nehéz egy egészséges kapcsolatot kialakítani, ha minden lépést az alapján teszel meg, hogy mikor fogtok szétmenni, hogy tudod jobban dugdosni amid van a másik elől.
2020. nov. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Betonbiztos igen. Napi 2x szeretkezünk, órákig beszélgetünk, rengeteget nevetünk együtt, mindent megosztunk egymással. Egy álompasi. De tudjátok, hogy semmi nem tart örökké.

Barátnőm egy ügyvédhez ment hozzá óriási szerelemből, azt hittük örökké fog tartani..elvesztette a saját házát váláskor(hosszú). Ne haragudj, de szerintem akár milyen bomba biztos kapcsolatod van, 22 évesen SE legyél olyan naiv, hogy tőle függjön az életed. Kell lennie sajátnak, akkor nincs mit elveszítened. És ezzel a párom is tisztában van, tudja mit miért csinálok. Ő meg is érti. A családom és a barátaim basztatnak.

2020. nov. 20. 10:19
 6/34 anonim ***** válasza:
21%
Ha családot alapítanak, akkor biztosan másképp lesz. Akkor majd nem lesz megoldható ez a rendszer, majd akkor jönnek rá, hogy anyagilag semmiben nem tudnak megegyezni. Elég szomorú emiatt elválni egy kicsi gyerekkel. Van erre példa bőven.
2020. nov. 20. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem úgy, hogy egy éve sem vagytok együtt, ráadásul csak 22 éves vagy, az égvilágon semmi gond a külön kasszával. Sőt, igazából, ha mindkét félnek megfelel a külön kassza, akkor sincs vele semmi gond. Főleg, ha rugalmasan kezelitek, és ha az egyikőtök munkanélküli lesz, vagy gyesre megy, stb., akkor a másik magára hagyja.

Fiatalok vagytok, fiatal a kapcsolat, bőven alakulni fog ez még.

Lehettek amúgy hibrid kasszán is, lehet arányosított külön kassza is, ha nagy a fizetésbeli különbség. Minden megbeszélés kérdése. Tényleg az a fontos, hogy mind a ketten elégedettek legyetek a felállással. És ehhez semmi köze másoknak.


Amúgy én közös kassza párti vagyok, a volt párommal is azon voltam, és amikor szétmentünk, semmi, de semmi veszekedés nem volt abból, hogy ki mit visz magával, kinek mire van szüksége, még komolyabb megegyezést sem igényelt. A mostani párommal is közös kassza van, és ebből veszünk ajándékot egymásnak karácsonyra is, meg amúgy is. Megbeszélés kérdése közös kasszán is, hogy hogyan kezelitek a pénzt. Lehet úgy, hogy összeraktok mindent, abból fizetitek a közös költséget, mindenki "kap" költőpénzt, a többi megtakarítás (ez lehet közös vagy külön tárolt is a későbbi problémák elkerülése miatt.), de lehet közös számla, amiről mindenki levesz, amennyit akar. Lehet két külön számla (nálunk is így van), és hol erről, hol arról vásároltok, ha az egyikről elfogy, a másik küldd rá. Egy közös megtakarítási számlánk van, így kedvezőbb volt.


Szóval szerintem a pénzügyekben nincs egy forgatókönyv, ami mindenkinek jó lehet. Függ attól, mióta vagytok együtt, hol éltek, mik a céljaitok, mennyire egyeznek a pénzügyekhez való hozzáállásotok, függhet attól, ki mennyit keres, stb.

Jó, ha meghallgatsz ötleteket, hátha ihletet kapsz. De semmit nem kell készpénznek elfogadni. Azt csináljátok, ami nektek jó!

2020. nov. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

6-os..Mire gondolsz? Hogy értve nem lehet megegyezi?


És a közös kassza hogy szokott működni? Van egyetlen egy bankkártyátok, és hol nála van, hol nálad? Mindenkinek arra utalják a fizetését?

2020. nov. 20. 10:27
 9/34 anonim ***** válasza:
96%
nagyon jól csinálod, igenis legyen külön kassza, sőt házasság után is. Egyre figyelj, hogy a gyerekggondozásból kivegye a részét és ne gáncsolja a karriered, mert magadra vagy utalva, gyűjtened kell jövőre. A férfiakban tényleg nem lehet megbízni és csak szerencse kérdése váláskor ki milyen lesz. én is láttam már csúnya válást, ilyenkor mindneki menekíti ki a közös kasszából a lóvét, főleg a férfi. Viszot arra figyelj, hogy a férfiaknak szokásuk teljesen rád löncsölni a házimunkát és a gyereket. Ez nő nem azért szül nyilván, hogy egy egyéves napi 11 órát üljön a bölcsiben, tehát lesz valahány év kiesésed. Mindenképpen figyelj rá, hogy hamar vissza tudj menni dolgozni, de mivel a gyereknek is kell hogy otthon legyen, ragaszkodj hozzá, hogy vegyen ki ő is egy év gyedet. Így a kicsi két évesen mehet bölcsibe és mindketten egy évet hagyhattok ki. Ne csináld azt mint sok anya, hogy alulfizetett részmunkaidőbe megy vissza, vagy évekig húzza az otthonlétet, egy tönkretett karriert nem lehet helyrehozni 40 évesen. és a végén szinte mindig az van, hogy a pasinak jön egy fiatalabb nő a képbe, a nő meg ott marad mindenn nélkül, a férfi a minimumot fizeti, ha a gyereket el nem veszi egyáltalán. Építsd a karriered, azaz ha 12 órás munkát akarsz több pénzért, ne szóljon bele hogy te karrierista picsa vagy és nem az otthonteremtés a fontos, ha költözni kell a karrieredhez, fontolja meg ha ott is kapna állást, maradjon otthon gyeden. Sajnos ez a közös kassza miegymás még a régi időkből származik, amikor még nem váltak el sokan. abban az időben a pasik csak félrekúrtak, a nők meg elnézték. Ma már a férfiak "szerelmesek" lesznek és egyből eldobnak mindent. Nem azt a világot éljünk mint régen, de sokan ezen szocializálódtak, ezért van most annyi tönkrement, elvált, elszegényedett nő....
2020. nov. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%

2es! Attól mert bebiztositja magát valami, még lehet biztos kapcsolat! De az életben csak a halál és az adó a biztos!

N

2020. nov. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!