Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért hiszi hogy a gyógyszertő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért hiszi hogy a gyógyszertől majd fogyni fog?

Figyelt kérdés

Kiderült hogy pajzsmirigy betegsége van úgy néz ki ezért is hízott.

Persze emellett a mozgást se vitte túlzásba meg az étkezésre se figyelt oda.


Nagy nehezen el tudtam küldeni dokihoz hogy vizsgálja meg és kapni fog gyógyszert.

Ő úgy gondolja az majd lefogyasztja, persze a pajzsmirigy szerepet játszik a testsúlynál de úgy nem fog csodát tenni ha veszem a joghurtot de mellé a kólát iszom meg nasit csokit eszek..


2021. máj. 18. 08:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
7%

Tévedésben van. Maga a pajzsmirigy alulműködés nem okoz hízást. Hízást a túlzott kalóriabevitel okoz.

A pajzsmirigy alulműködés úgy jön a képbe, hogy fáradékony, kedvetlen lehet tőle az illető, illetve az étvágya is nőhet, tehát több akaraterő kell ahhoz, hogy ellenálljon a kísértésnek.


Ezen úgy segíthet a gyógyszer, hogy csökkennek az alulműködés tünetei (tehát jobban érzi magát, nem fáradékony és normalizálódik az étvágya), ezáltal csökken a kalóriatöbblet mértéke (vagy mozgás, vagy kevesebb kcal bevitel, esetleg ezek kombója miatt), amivégül a jelenlegi súlynövekedés megállítását, deficit esetén pedig fogyást eredményez.


Szóval attól függ, hogy fogyni fog-e a pajzsmirigy beállítása után, hogy rendbeszedi az életmódját vagy sem.

2021. máj. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%

En is ismerek olyat aki ilyesmire szedett gyogyszert.

Ez a fajta hízás megállithatatlan. Az ismerősömnek(nő), még az arca is szőrösödni kezdett az mellett hogy lett kb 100 kilos vagy felette.



Ezek súlyos betegségek es sülyos gyogyszerek. Egy kis mozgas meg helyes taplalkozas se segit rajta

2021. máj. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%

Még az is lehet, hogy fog. Ennyiből meg nem mondja neked senki.


Gimi után,mikor egyetemre kerültem ugyanúgy étkeztem mint előtte, ugyanazt főztem mint otthon anyukám főzött. Fél évig semmi gond nem volt, aztán elkezdtem hízni. 1 év alatt 25 kiló jött fel, pedig semmit nem csináltam máshogy, ha akartam volna sem tudtam volna, baromi csóró voltam.


Nyilván nem is volt egészséges amit ettem , de előtte 18 évig azokon éltem és semmi bajom nem volt. Aztán egy véletlen okán ( azt hittük terhes vagyok, kimaradt menstruáció) derült ki a pajzsmirigy, meg az elhízás miatt kialakult IR. Kaptam rá gyógyszert, továbbra is ugyanolyan étkezés mellett most már 20 kilót fogytam, szóval van ilyen is, hogy majd a gyógyszertől lefogy.


Magyarán belefér a Cola vagy a csoki, ha nem egy nap 4 liter meg 2 tábla, minden nap.

Ha pedig a gyógyszer után sem fogy, remélhetőleg saját maga is ráeszmél, mert azért többnyire ezek nem olyan bogyók amiket kellemes szedni és nincs mellékhatásuk, én alig vártam hogy legalább a felét letehessem végre.

Ha pedig ráeszmél, majd több energiát fektet belé, ha kicsit is érdekli az egészsége.


Persze az megint más kérdés ha őt nem zavarja eléggé a túlsúly, és csak a te csesztetésed miatt ment orvoshoz, hogy valami legyen már.


Akkor a kisujját sem fogja megmozdítani, hiába a gyógyszer, mert nem őt zavarja a helyzet hanem téged. Ebben az esetben viszont inkább ne b**zogasd, hanem váljanak el az útjaitok, mert az neked sem lesz jó, hogy vele vagy és cseszteted de zavar a súlya, meg neki sem, hogy állandóan kritizálják. Van akinek jó úgy, nekem sem volt önmagában a felesleg eleg motiváció ahhoz, hogy pl még futni járjak, de tény, hogy jobban érzem magam most.


(Remélem hogy nem 3-5 kiló+ miatt került kiírásra a kérdés egy mondjuk alapvetően 47 kilósan megismert lányon..)

2021. máj. 18. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
80%
Simán fogyhat! Amúgy meg nem zavarja a túlsúly, ha ilyesmiket fogyaszt. Hiába rugózol ezen, ha ő agyban nem döntötte el, hogy változtatni akar, akkor nem fog semmi történni.
2021. máj. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Egyes, marhaságot írtál. A pajzsmirigy hormonok esszenciálisak a metabolizmus pörgetéséhez és a termoregulációhoz. Akinek alacsony a pajzsmirigy hormonok szintje, az bizony azonos életmód mellett hízni kezd, mivel csökken a kalória igénye a lomha metabolizmus miatt. Ergo valóban kalória "többlet" miatt hízik, ugyanis az alapkalória igénye a béka feneke alá csökken. Ez bizony átlagos testalkatú embernél akár 10-15 kiló pluszt jelenthet.


Nem véletlen, hogy a testépítők szeretnek pajzsmirigy hormonokhoz nyúlni, amikor már az utolsó zsírpárnák az istennek nem akarnak eltűnni. És a pajzsmirigy túlműködők pont ezért soványak zabálás mellett.


Szóval igen, fogyhat. Azonban a csokizásra nem lesz megoldás, az tény...

2021. máj. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is PM alulműködésem van, brutál nehezen, de ment mellette a fogyás. Gyógyszert kaptam rá és ah életem szétcsesződött. Aludni nem tudok már, hajam az KO, fáradt vagyok. Ezen után jött egy jó IR+PCOS. A szőr pl. a PCOS miatt van kedves #2. Ez kb megállíthatatlan, viszont karbantartható.


Dietetikushoz menjen el, mozogjon is picit. Csináljátok együtt, az lenne a legjobb. Főzzetek együtt egészségesebbeket.


Önmagában a PM hormon nem fog fogyást okozni.

2021. máj. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Én is szedem a PM gyógyszert, mellette CH számolás, mindennap mozgás és kb a súlyom tudom tartani. Nem vagyok most sem nagyon kövér (68), ha nagyobb darab lehet segít kicsit a bogyó, de egy idő után nem ér semmit, ha zabál
2021. máj. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Attól nem fog lefogyni.Diéta+mozgás!Másképp nem lehet megcsinálni.És nem az alulműködéstől nem tud fogyni hanem mert sok a kalóriabevitel,ezért működik alul!
2021. máj. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
#8 az enyém is biztos azért működik alul :D semmi köze hozzá. Nekem pl. gyárilag kisebbekre nőttek.
2021. máj. 18. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Hát annyira nem érdekli az egészsége. Mert ha bevásárlás van 5 6 fajta csoki, de azért activiát vesz
2021. máj. 18. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!