Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Melyiket választanátok házépít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Melyiket választanátok házépítés vagy bérlés?

Figyelt kérdés
Természetesen ha az anyagiak megfelelőek. Mi segített a döntésben?
2021. szept. 20. 12:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem építenék, és nem is bérelnék. Ha anyagilag megengedhetném, újépítésű nagy lakást, vagy kisebb családi házat vennék.
2021. szept. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha megengedhetném magamnak, akkor házépítés. De mivel nem, ezért bérlés.
2021. szept. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Felújítás. Olcsón vmi lepukkant házat és arra tudom adagolni a pénzt ahogy jön...
2021. szept. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

A céljaitoktól és életmódotoktól függően döntenék.

Első és legfontosabb kérdés: családalapítás. Bérelt ingatlanba nem szülnék sosem, és szerintem ezzel nagyon sokan így vannak (ha tehetnék, persze, sajnos tudom, hogy sokan rákényszerülnek, de ez egy rettenetesen kiszolgáltatott helyzet, amibe ha van anyagi lehetőség, szerintem nem szabad belemenni).

Második: hogy képzelitek el a jövőtöket? Ha egy helyben megállapodnátok, kutya, kertészkedés, kertipartik a barátokkal, akkor inkább építés. Ha úgy látjátok, hogy idővel elköltöznétek külföldre, vagy olyan a munkátok, hogy országon belül is folyton utazgattok, akkor a bérlés tagadhatatlanul mobilisabbá tesz.

Harmadik: anyagi lehetőségek. Az utóbbi időben egyre feljebb megy az építőanyag ára, nem beszélve a telekárakról, amik ugye elhelyezkedés függvényében igen széles skálán mozognak. Ha csak egy olyan házat tudnátok építeni a pénzetekből, ami nem is ott van, ahol élni szeretnétek és nem is olyan, amilyenben szívesen laktok, akkor annak úgy semmi értelme, akkor már inkább bérlés.


Én személy szerint a saját ingatlant, legyen az lakás, ház, saját ízlésem szerint épített vagy készen vásárolt, biztosabbnak érzem a mindennapjaim szempontjából, mint egy albérletet. 2x jártam úgy, hogy egy hónap alatt szednem kellett a sátorfám, mert egyik pillanatról a másikra döntött úgy a tulajdonos, hogy vagy neki kell a lakás, vagy eladja. Én így, ezzel az állandó bizonytalansággal, amikor azt várom, hogy mikor jön el ez a pont, nem tudnék leélni egy életet. Lehet, hogy külföldön, ahol ennek nagyobb kultúrája van, bepróbálkoznék vele, de itthon semmiképpen sem, és főleg nem úgy, ha gyereket (neadjisten háziállatot) is szeretnék. De másnak meg jobban esik az a fajta rugalmasság, amit egy albérlet adhat, illetve hogy az ablakcsere nyűgje nem őt terheli. Az sem elhanyagolható.

2021. szept. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Építkezni, manapság??? Ahhoz SOK pénz kell...meg ÓRIÁSI szerencse, hogy találj mestert, mert miközben az oktatás kifossa a sok ÁJTÍ mérnököt, addig sok sikert, egy JÓ burkoló megszerzéséhez, 2 éven belül.
2021. szept. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igazából a telek megvan az építkezéshez
2021. szept. 20. 12:29
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Telek a legkisebb gond. Hát nézd ha van 30-40 milliód akkor építkeznek.
2021. szept. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen kapcsolatprobalo dolog az epitkezes. 2 baratom is epitkezett. Az egyik elvalt kozben, a masik oregedett 10 evet es egy zombi lett. Egyik se boldog jelenleg.
2021. szept. 20. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
79%
Bérlés semmikép. Havi 150-200 ezer forintot kiadni a semmire? Akkor már inkább banki hitelből vennék lakást (törlesztő sem több).
2021. szept. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A jó ég mentsen meg mindkettőtől. Már egy tapétázástól is kikészültem, pedig az nem nagy kunszt. Sosem építkeznék, akkor sem, ha más csinálja. Mások zsebét meg nem tömöm fölöslegesen, ha van pénzem.


Vennék egy szép lakást, amit ott lehet könnyen hagyni (nem törnek be, nem ázik fel/be, nem nő dzsumbuly, nem kell miatta aggódnom), ha épp olyanom van és más országban szeretnék lenni egy kicsit.

2021. szept. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!