Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Milyen arányban fizessük a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Milyen arányban fizessük a lakhatást? 24F

Figyelt kérdés

A barátnőm 22 éves én 24 vagyok.


Jelenleg mindketten szülőknél élünk ( ő amióta a világát tudja, egy helyen élt, a szülő hàzukban ).


Én 5 év után először jöttem haza külföldről, most édesanyáméknál lakom, mivel így esik jól . (5 év alatt volt olyan év is amikor 1* tudtam haza látogatni a fiatalabb tesoimhoz, és volt ami kimaradt, most fél évet szivessen együtt töltünk )

Gyermek koromban mélyszegénységben éltem, anyagi gondok miatt szinte mindig költözni kellett egyikről a másik helyre ( 18 éves koromig kb 10/11x) így nekem nem jelent gondot ha egy helytől meg kell válnom.


A barátnőm először költözne, nem tudom mire számíthatok a részéről.

2 éve ismerjük egymast, 1 éve vagyunk eggyutt, nyáron pattant ki az ötlet a fejemből, amire ő csak időt kért először, másodjára pedig konkrét nyár eleje lett megjelölve mint költözési cél . ( május / június )


Jelenleg én 800.000 nettót keresek havonta mint vállalkozó (profit) még a barátnőm 285.000 nettót mint alkalmazott.


Lakásokat kb 150.000+rezsi (30k) tájékán néztem, + szerintem még havi 150.000 kellene kettőnknek.

(Tisztítószer / kaja )


Milyen arányban fizessünk szerintetek? Ő szerinte a fele fele lenne ideális, de tudom, hogy csak illemből mondja így .


Arra gondoltam, hogy a lakást fizetem + az étkezés felét én, ő pedig az rezsi 30k. Es étkezés felét 75k .


Ez neki havonta : 105.000 Ft fix kiadás lenne, amiben minden benne van. ( 180.000ft maradna a saját pénztárcájában havonta )


Nekem havonta : 150.000+75.000 azaz 225.000 forint lenne a fix költségem . Amivel maradna kb 400k meg spórolás havonta .


Ez reális, vagy fizessen többet ő vagy én ?


2021. dec. 14. 07:43
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
28%

Felesben fizessetek, de megegyezés alapja minden. Ha együtt laktok akkor közös a kassza közös a kiadás is!

Én úgy csináltam annyiban amennyit a párom keresett azt én is levettem, a többit meg elraktuk. Hó közben kevés volt a letett pénz csak akkor nyultunk hozza. Persze ehhez kell egy nem aranyásó nő is!!!!

2021. dec. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Valóban az ideális talán a fele-fele lenne, de így hogy te ennyivel többet keresel, logikus hogy te adsz bele többet.


Ezt nektek kell eldönteni mi a jó. Csak ha esetleg egyszer veszekedtek, ne vágd a fejéhez, hogy mennyivel többet raksz bele.


Minden esetre nagyon rendes dolog tőled, hogy magadtól gondolsz ilyenekre, hogy mivel többet keresel, fizetésarányosan adjatok a költségekbe. Kevés embernek jönne ez ilyen természetesen:)

2021. dec. 14. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Nyilván nem dönthetünk helyettetek.

Szvsz èn a helyedben állnám a teljes lakást rezsivel, a bevásárlás meg majd alakul valahogy, most még nem tudjátok ki megy majd többet. Aztán pár hónap múlva át lehet újra gondolni.

2021. dec. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

Amikor mi összeköltöztünk akkor úgy oltottuk meg, hogy a rezsit felesbe, azt be is állítottam állandó átutalásként, a mindennapi kaját a párom, most már a férjem vette, én meg a tisztító szereket, piperéket. A havi szintű nagyobb bevásárlást meg vagy ő vagy én fizettük, éppen ahogy kijött.


Ő is 3-szor annyit keres, mint én.

2021. dec. 14. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Noren1989 ***** válasza:
89%

Fix felezés a lakhatàsra, rezsire, az azon felülit (kaja, közös szórakozàs) meg saccra beoszatni. Mindenkinek maradjon a közös kasszàn felül sajàt pénze.


Kisebb a sansz a sértődésre, de, ha lesz, akkor az jelenteni fog valamit.

2021. dec. 14. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy nektek jó. Erre nincs általános szabály. Szerintem jól érzed, hogy ilyen különbségek mellett a fele-fele "igazságtalan", még ha hülyén is néz ki ez a szó ebben a helyzetben. Számomra elképzelhetetlen lenne, hogy én lapátolom a százezreket, milliókat a bankszámlámon, a másik meg egész évben sakkozik hogy a nyaralás beleférjen.


Ha mégsem jön be a te módosított felállásod, még mindig átállhattok a felezésre.

2021. dec. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
18%
Ne kényeztesd el fele fele. Kész. O akar költözni, nem jön ki jól hogy ő akar valamit és a te pénzed lenne rá a fedezet.
2021. dec. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
19%
Baratnod fiatal, siman erezheti idovel ugy hogy neki nem eri meg, mert latja hogy te tobbet keresel ,elorebb jutsz es o majd elkezd aggodni a biztonsagaert. Eleve ez a noknel a parvalasztas alapja:gazdag ferfi=biztonsag, de nyilvan ha megosztja a penzt. Ha felezni kell, akkor ugyan mindegy neki hogy veled van vagy 300 ezret keresovel, tehat nagyon kompenzalnod kell ferfikent mert lehet a csorobb szexibb lesz. Szoval ha nem kenyezteted igy vagy ugy, penzzel vagy extra jo szemelyiseggel, udvarlassal akkor erezheti ugy hogy nem eri meg. 1. Anyjanal lakva nagyobb anyagi biztonsaghoz jut, hisz felre tud tenni. Tehat anyuci jobb alternativa lesz mint te. 2. Barmikor johet a 40-es vallalkozo, aki fizet mindent a segge ala. Ha jol keres, jo munkahelye van, biztos elobb utobb felfigyel ra vm főnok.
2021. dec. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit off (többiek amúgy is leírták, nagyjából hogyan járjatok el), de azért érdekelne, hogy mélyszegénységből indulva (tehát családi vállalkozásba betagozódás, ott nagy lóvé keresése kizárva) te hogy a rákban keresel 24 évesen 800e nettót vállalkozóként? :D

Repkednek a gyakorin a kamukérdések mindenféle csilliárdos fizukkal, csak azért érdekelne. :)

2021. dec. 14. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%
9# Külföldről jött haza
2021. dec. 14. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!