Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Alkoholista férfival milyen...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Alkoholista férfival milyen együtt élni?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 26. 07:54
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Kva szar.
2022. ápr. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
94%

Mégis milyen lenne?

Szerencsés esetben "csak" nincs ott fejben, megbízhatatlan, egészségtelen és pazarló.

Rossz esetben a fentiekhez jön még agresszió is - verbális és fizikai is.

2022. ápr. 26. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%

Magyarország egy furcsa hely ilyen téren. Szinte minden kb. tizedik ember alkoholista, mégis még ők is megjelennek az ilyen kérdések alatt is rikácsolni egyet, miközben ők sem különbek. Pl. apám aki maga is alkoholista mindig nagyon szépen leszólta, elítélte a környéken lévő alkoholistákat, pedig ő maga sem volt jobb. A nőknél annyival jobb, hogy ők titkolni próbálják, közöttük a zugivás a gyakoribb, azt is hamar leváltja a nyugtatózás, "mert hát az elegánsabb" gondolat elvén.


Ráadásul ebben az országban az alkoholizmus közös társadalmi probléma - amit együtt seper szőnyeg alá az ország. Hányszor futottam már bele ilyenekbe, hogy "aki nem iszik az... buszernyák/lúzer/nem is ember/kisgyerek szinten van/nyápic/szar". És nem csak férfiaktól hallani ilyet. Ezen felól vicces dolognak van kezelve, olyannak ami kötelezően az élet része.


Az ünnepektől kezdve az összes társasági eseményen át a hétköznapokig szinte mindenből ivászatot tart a népesség nagyobb része. Húsvét? Piáni kő. Karácson? Piáni kő. Betegség? Kalapkúra! Egészség? Akkó igyunk rája egyet. Temetés, bánat? Igyunk. Öröm? Igyunk. Menők vagyunk? Igyunk.


Az érdekes látvány, amikor a 14 évesek már töményért állnak sorba sok helyen (és nem csak a cigók vagy a züllött népcsoportok leszármazottai), és egészen addig poén meg menőség a dolog, amíg nem kezd visszaütni. Akinél visszaüt, azt a többiek lenézik, kizárják, mert piás, mert suttyó. Ők persze folytatják a "menő" piálást, újratermelve a jelenlegi középkorúakból álló alkoholista élmezőnyt.


Minden társadalmi réteg és korcsoport megtalálja a maga kis indokát, kifogását a piálásra. Nagyon kevés ember absztinens, őket furcsa szemmel méregetik ilyen téren (nem egyszer éltem már ezt át!)

2022. ápr. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%
Egyetértek Edricussal. Én sem pialok, de állandóan rám akarják erőltetni.
2022. ápr. 26. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

#3

Ez igaz, de mi köze a kérdéshez?

2022. ápr. 26. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
67%

5.


Az, hogy itt úgy mennek a dolgok, hogy mindenki előadja, hogy de rossz alkesszel élni, meg fúj de nem szeretjük őket, aztán vagy ő maga is az, vagy alkesszel él a nagy ítélkezés ellenére, esetleg más - közvetlen vagy közvetett - módon támogatja a dolgot, ami a "kiméri az unokáknak a házit"-tól kezdve a kötelező (sok) koccintgatáson át az esküvőkön teljesen elázásig terjedhet.

2022. ápr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
79%

#6

Hát az 1-es válaszoló nevében nem nyilatkoznék de én nem vagyok alkoholista és a párom se, nem tukmálunk másokat se alkohollal. Nem igazán értem mivel érdemeltük ki ezt a támadást és gyanúsítgatást. :D

Tapasztalatom van alkoholista rokonnal, emiatt úgy éreztem talán válaszolhatok a kérdésre, nem hittem hogy emiatt kb hazugnak leszek beállítva...

2022. ápr. 26. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%

7.


Akkor viszont azon réteghez tartozol aki kívülről látja ezt és tukmálják, erőltetnék rá a többiek a dolgot, akkor viszont tudod milyen is ez és mennyire képmutató, hazug a társadalmunk nagyobb része.

2022. ápr. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 Lazy Lover ***** válasza:
51%
3 nagyon jól leírta a lényeget
2022. ápr. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
0%

#8

Tisztában vagyok vele, viszont a kérdés akkor sem erről szólt, így nem erről írtam.

2022. ápr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!