Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Hogy legyen jó és igazságos?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy legyen jó és igazságos?

Figyelt kérdés

6 éve vagyunk együtt a párommal, pár hét múlva össze költözünk.

az én házamba költözik, amin van hitel, nyilván fizetek rendszeresen. van rezsim, kiadásom és még 2 gyerekem, tizen évesek. jövőre tervezem elvinni a gyerekeimet nyaralni tengerpartra és elkezdtünk gyűjteni (azért 3asban, mert sose voltunk 3an sehol és ez a kívánságuk, hogy csak anyával). hüségesen tesszük bele az aprót a dobozba, és amennyit csak tudok tesszek félre minden hónap elején. idáig én osztottam be a pénzem, kaját, időm mindent. most kicsit tartok tőle, hogy ez nagoyn nehéz lesz mostantól.

nagyon sokat van itt a párom, de rendesen még sose laktunk együtt.

hogy csináljuk az anyagiakat? minden más müködik. háztarásban segít, bár inkább én csinálom. gyerekeket viszi-hozza suliból, idáig is így tette, ha tudta. bár nagyon ritkán volt rá szükség, hogy segítsen, mindig mindent egyedül oldottam meg, mert amugy is a munka miatt nagoyn sokat van távol. most itt a környéken talált munkát és "mint egy rendes család" mindig együtt lennénk.

az anyagiakban látok csak "problémát".

a lakáshitelt én hűségesen fizetem tovább. kérhetem tőle hogy az összes más kiadást fizesse ő? gondolok itt a rezsi, telefon, tv, net, stb? kaját én vásárolnék, meg persze a gyerkeek dolgai is rám tartoznak anyagilag. de mi lesz a nyaralással? meg magammal? meg a gyerekekkel? nem akarom hogy ennél kevesebb pénz jusson ránk, mert ígyis nagyon kevés van. a fizetésem 300ezer ft, gyerektartás meg családival együtt. abból lejön lakáshitel 100, rezsi 50, a maradék 150ből gazdálkodunk benzin, kaja, iskola, kutya, kirándulás...mikor mire jutt pénz. és még ebből gyűjtünk...

szóval ami évekig müködik, azt most félek megbolygatni.

nagyon szeretnék vele összeköltözni, de semmi féle képen nem akarok ebből az igyis kevés igényeinkből lejjebb adni. vagyis én igen, de a gyerekeimenk továbbra is szeretném nyújtani azt amit tudok.

azért még egy plusz főre főzni, ráadásul iszonyatosan válogatós....tehát pl. amíg mi egy pörköltet eszünk 3 napig, ő nem eszik már másnapos kaját, meg csak frissen, meg általában csak a márkás (nyilván drága) ételeket. szóval igazából a kaja miatt is nagyon félek, mert nem fogok tudni annyit meg olyat főzni, amilyet szeret és ilyenkor meg mekibe eszik meg gyorskajáldába. ami szintén nagyon sok pénz, ha hetente 2-3 alkalommal megteszi. szóval idáig egyedül élt, egyedül gazdálkodott a pénzével ő is. magának osztotta be. holott volt, hogy vásárolt helyettem meg kifizette ezt azt, nem ilyen kivételes alkalmakrol van szó, hanem mikor tényleg minden nap meg kell osztanod mindened egy másik emberrel...

hogy lehet ezt jól csinálni, hogy mindenkinek jó legyen, de igazságos legyen és ne legyen sértődés meg veszekedés...

mielőtt félre értés esik: ez az ő oldaláról is érdekel nyilván. azt se akarom hogy neki legyen rossz. tehát ő mit vállaljon be, mint férfi, aki elvileg családfő, de mégis egy már "kész" csomagba érkezik?

nehéz ügy szerintem


2022. aug. 1. 16:26
1 2
 1/11 Pomazi73 ***** válasza:
41%
Az albérleti pénz felé az ő része( mintha albérletben laknátok) a kaja pénz 60százaléka az ő gondja, így ehet kaviár is csak fizesse ki. És a rezsi felé természetesen. Én így csinálnám.
2022. aug. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A hitelbe ne fizessen mert abbòl gond lehet késöbb de pl àllja ö a kajàt mindenkinek. Albérleti dijat nem kérnèk a sajàt pàromtòl!
2022. aug. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Pomazi73 ***** válasza:
0%
2/2.akkor kiadnám a saját lakásom és albérletbe mennénk akkor is fizetnie kéne a felét
2022. aug. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is az a jogos, ha a kaját fizeti, elvégre neki vannak extra vágyai, vagy mindent feleztek és a kajába valamivel többet ad. A hitelhez semmi köze, az albérlet pénz kérése pedig nettó pofátlanság szerintem. Én biztos nem aláznám így meg a párom.
2022. aug. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

3 Nem mert nem alberlo hanem pàrkapcsolat. Nem anyagi haszonszerzesen alapuljon...


Szerintem is a kajàt fizesse mert nem eszik mert akàrmit ami többe kerül.

2022. aug. 1. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A tezsi es a kaja raeso reszet es plusz egy tartalekot ha valami elromlik.
2022. aug. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Pomazi73 ***** válasza:
0%
1 és 3 vagyok. Akkor várom a megkereséseket és télre oda költözöm valakihez aki fizeti a lakhatásom, a rezsim, ad enni és inni. Főz rám, mos és takarít. Cserébe veszem az ételhez valót amiből azt főz amit én szeretnék. Nézzük hány jelentkező akad. Ez nem rosszindulat csak nézőpont
2022. aug. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A pàrom lakhat nàlam nem akàrki.

De a föz mos takarít része közös mert megosztjuk a teendöket! Azt sehol nem írtam hogy szolgàlja is ki meg csinàljon meg mindent.

De itt az anyagiakra irànyult föleg a kérdezö gondja.


Nàlam hitel nincs az én hàzam örökség volt. De nem kérek lakbért.

2022. aug. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7, nálunk a kaja kb 80-100 a rezsi így nyáron cirka 32 ezer. Nincs egyensúlyban. A főz, mos, takarít kérdés nem anyagi kérdés, de megbeszélés kérdése, ha a kérdező szívesen csinálja, lelke rajta. Én ebben is az egyensúlyt szeretem. A fizeti a lakhatásom kérdés azért nem jogos, mert a kérdező akkor is fizeti a 100 hitelt, ha nincs ott a pasi. Nem nő a részlet attól, hogy ott él.
2022. aug. 1. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk fizesse ő a kaját, pláne hogy írod válogatós. Mivel a házadhoz nyílván nem lesz köze nincs is jogod kérni, hogy fizesse a hiteleted. Plusz fizesse a rezsi ráeső részét, de ez már egyéni megbeszélés alapja. Azért azt csak nem gondoltad, hogy amiért ott lakik fizessen ő mindent és gyerekeidet is cipelje ő mindenhova. Erős kihasználás szaga van, mert mást sem említesz, csak azt hogy mi lesz veled meg a nyaralásoddal, ha ő oda költözik.....
2022. aug. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!