Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » 33 éves férfi vagyok, elvált...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

33 éves férfi vagyok, elvált szülők gyereke, lehet hogy a szülőktől látott rossz példa kihatással lesz a szerelmi életemre is?

Figyelt kérdés
A sztori nagyon egyszerű… 33 éves férfi vagyok, három éve megtaláltam az igazit. Mindigis arra vágytam, hogy saját családom legyen ami tökéletes (mivel nekem ez nem adatott meg)… az én szüleim 14 éves koromban váltak el nagyon csúnya viták közepette és nem volt gondjuk azzal sem soha, hogy engem használjanak postagalambnak, mivel egymással nem komunikaltak a végén már. Egy igazi boxzsák voltam közöttük és nem tartoztam senkihez, a nagyanyámnál voltam szinte minden nap, aki olyan nekem mintha az anyám lenne és a nagynéném olyan nekem mint a testvérem…. Összetartónak nem mondanám a családot, de nagyon ragaszkodom hozzájuk, húz a szívem feléjük. A nagy baj az ott kezdődött a párkapcsolatomban, hogy miután összeköltöztünk, végre volt hova hívnom a családom összeülni, végre lehet családi grillezés nálunk, végre jöhetnek a testvéreim mindkét oldalról nyugodtan át (kisgyerekek és ragaszkodnak hozzám), de a páromon észevettem egy idő után, hogy kezd egyre bunkóbb/savanyúbb lenni, pedig én mindent megtennék a boldogságáért, mert ő a mindenem. Tudom hogy nem szereti a társaságot és szeret egyedül lenni nyugalomban otthon ( nem szeret vendégeskedni és másoknál aludni…partizni vagy hosszúhétvégézni..), de nekem fontos a családom is, mert egész életemben elhanyagolva éltem, most viszont van sajátom és elvárom tőlük, hogy látogassanak, ahogy én jártam anyám/apám új családját látogatni azelőtt mindig. Tudom hogy a barátnőm sok stresszt lenyelt már a sok vendég miatt akik a költözésünk óta voltak, és tisztelem hogy jár velem a nagyszüleimhez is… eseményekre stb, ahogy egy egészséges kapcsolatban ezt szokták… de nem tudom hogy mit rontok el, miért nem érti meg hogy nem tudok nemet mondani apámnak ha kéthavonta egyszer átjönnek egy napra vagy kettőre… nekem ez fontos, a párom viszont távolodik tőlem… kihat a szexuális életünkre is az ő stressze …ő már házasságról beszél és gyerekekről… és folyton panaszkodik mindenre…de nem dobhatom ki a saját családom azért mert hozzá se jár senki….két szék közé esve érzem magam…

#család #válás #vendég #introvertált #Utálja a vendégeket
2022. dec. 28. 19:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
48%
a válás divatos manapság.
2022. dec. 28. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Sunshinedoll ***** válasza:
76%

MINDENKINEK kihat a párkapcsolataira az, hogy mit hoz otthonról, milyen tapasztalatai vannak gyerekkorából.


A tökéletes család utánivágyad is a gyerekkorodból adódik, az, hogy ragaszkodsz a családhoz és a jelenlétükhöz akkor is, ha nem tökéletes a viszony, az is, hogy nem tudsz határt húzni a családtagjaid felé, az is.


Egyébként meg most ezzel nem tudszmit csinálni, azon kívül, hogy magának való ember, van valami más baja a párodnak a családoddal, ami miatt esetleg nem szeret közöttük lenni?

Ha átjön a család akkor mit szoktatok csinálni, hogy szoktatok rá készülni?

2022. dec. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Szereti a családom, a családom is őt nagyon, nincs közöttük semmi vita, nem is volt soha. Egyszerűen csak nem kívánja a társaságot, ideges előtte, ha napokkal előbb tudja meg hogy jön valaki, akkor előző pár napban stresszel, de konkréran nem mondja ki, én csak jót akarok mindenkinek
2022. dec. 28. 20:06
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Nem értem mit kell stresszelni rajta.

Mondjuk jó lenne ha nem túl sűrűn lennének ott a csaladtagok, közös programok a baratnovel és úgy is lehet, hogy csak te találkozol a családdal többször.

Meg lehet oldani...

2022. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 Sunshinedoll ***** válasza:
86%

Hát akkor kössetek kompromisszumot, hogy tényleg nagy, össznépi családozást ritkábban csináltok, és esetleg ha van igényed a gyakoribb látogatásokra, akkor kisebb csoportokban hívd át őket, vagy látogasd meg te őket, és igyekezz neki előre szólni.

Nyilván nem tudom, mi vannálatok, de pl. nekem van egy barátnőm, aki azért nem szereti ezt, mert a férje mindig kitalálja, hogy most ilyen buli, olyan családi parti lesz náluk, de minden ezzel járófeladat, hogy takarítás, készülődés, főzés, vendégek utáni elpakolás az meg a barátnőmre marad, és őt az zavarja ha párja meggondolatlanul kitalálja ezeket a dolgokat, előtte pár nappal szól, hogy ja, akkor 10 ember átjön, és a barátnőm feladata minden másról gondolkozni.

Esetleg gondold át, h ez rátok vonatkozik-e.

2022. dec. 28. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

5-ös kommentelő

Lehet magamra ismertem most ebben egy kicsit, csak nehéz beismernem, a párom szokta ezeket a vendégvárós/utáni dolgokat intézni, nagyon törődő típus, azt sem hagyja hogy segítsek neki ebben. Létezhet az, hogy “szereti az embereket, csak maradjanak otthon”? Elég gyakran mondja…. De egyébként a saját családját ha kérdem hogy nem hívjuk e át őket, azt sem akarja. Azt mondja, hogy olyan a saját háza neki, mint gyerekkorában a szobája volt, hogy ez az ő magán szférája és háborgatva érzi magát, ha valaki csak úgy idejön, ez normális?

2022. dec. 28. 20:23
 7/14 anonim ***** válasza:

"nem dobhatom ki a saját családom"

Ők hívnak magukhoz?

Szerintem a nagymamád és a nagynénéd a régi családod, és a párod VELED akar lenni, nem másokkal.

Amikor a családodat várod/várjátok, kinek mi, mennyi a dolga vele? Ő eleve nem szereti a társaságot, napokig készülnie kell, vásárolni, főzni, takarítani, ágyat húzni, tálalni, mosogatni stb.? Vagy ezt mind együtt szoktátok megosztani/megoldani?

A párod veled akart összeköltözni, nem az egész családoddal.

"Összetartónak nem mondanám a családot, de nagyon ragaszkodom hozzájuk, húz a szívem feléjük. A nagy baj az ott kezdődött a párkapcsolatomban, hogy miután összeköltöztünk, végre volt hova hívnom a családom összeülni,

2022. dec. 28. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Folytatás, nem fért egy lapra -

Neked húz a szíved feléjük. A pároddal összeköltöztél, becsapva érezheti magát, hogy nem ketten vagytok, hanem mindig még + emberekre is gondja van.

Menj te hozzájuk, otthon pedig legyetek ketten a kettőtök közös otthonában.

2022. dec. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Persze, ők is hívnak magukhoz, az egész életem mások utáni loholásból állt, végre megtudom mondani mindenkinek lelkifurdalás nélkül, ha hívnak, hogy jöjjenek át ők, ne csak az legyen hogy már megint én nem érek rá. Mindenkihez én jártam eddig, mivel több részre szakadt váláskor a család, akik nem beszélnek egymással.
2022. dec. 28. 20:39
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ Kati53, ez elgondolkodtató
2022. dec. 28. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!