Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Páromhoz odaköltözni így érdemes?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Páromhoz odaköltözni így érdemes?

Figyelt kérdés

A barátnőm szülei vettek a barátnőmnek egy házrészt, hogy a jövőben majd ott lakjon, és ami szomszédos azzal a házzal, amiben ők laknak. Mi 2 éve vagyunk együtt, nyilván ő ott lakik, én meg saját lakást bérlek. Felmerült a részéről, hogy költözzek oda hozzá, hogy ne fizessem a lakbért feleslegesen. Nyilván ez egy olyan kérdés ami átgondolást kíván, hisz ha én odaköltözök (akár csak ideiglenesen, akár véglegesen), én mindig kvázi vendég leszek ott, nyilván ha valamit fel kell újítani abba bele kell adjak pénzt, de ha meg elválnak útjaink, akkor meg nem fog járni semmi nekem a házból természetesen, hiába öltem bele sok pénzt, ha veszekedünk, akkor fejemhez vághatja, hogy el lehet menni akkor nem kell itt élni stb., ő előbb mondhatja meg milyen fejlesztés vagy átalakítás lehet a házban/kertben és mi nem. Eladni nem akarja a házrészt a barátnőm, ő pozitívan tekint erre a dologra, hogy mi ketten ott élünk majd, nem látja az árnyoldalát a dolognak, hiába mondtam már neki ezeket. Egyébként nagyon szeretjük egymást, tökéletes a kapcsolatunk. A szüleivel is jó a viszonyom.

Mindketten 26 évesek vagyunk.

Jogosak a kételyeim?



2023. márc. 7. 22:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Párom házában élek. Rezsi rám eső részét fizetem, kaját is.

Mivel a ház az ő nevén van, ha fel is kell újítani valamit én csak munkával teszek bele. Anyagilag nem veszek bele semmit.

Ezt nektek meg kell beszélni, akar irjatok le, ki mot vallal, akar...

2023. márc. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
Sztm nem, amit a lakbérrel megspórolsz az megéri a jövőbeni esetleges szakítást is, pl sporolsz 1 ev alatt 1.5 millat, koltesz Fel millat felujitasra, szetvaltok van 1 misi hasznod
2023. márc. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
86%

Ezekről beszéltetek előre?


Ha igen és szerinte nem probléma, akkor én lehet adnék neki egy esélyt, de azzal a feltétellel, hogyha nem tetszik, akkor kipróbáljátok a külön költözést is.


Nekünk van ismerős, ahol működik, de ehhez kellenek olyan szülők is, akik engedik a privát szférát.


Felújításba mondjuk nem értem, hogy egyelőre miért kéne beleadnod, a férjem sem adott bele soha abba, ha a szüleim lakását újítottuk fel, ahol laktunk (mi még berendezésre is kaptunk pénzt), de tekints rá úgy, mint albérleti díj, és max annyit adj bele, amit az albérletre költenél, úgy “nem fáj” annyira szakítás után sem.


Aztán majd alakul. Ha nem most akartok családot alapítani, akkor ki lehet próbálni, hogy milyen. Vagy a barátnőd látja, hogy nem jó vagy te látod, hogy nem rossz vagy szakítotok 1-2 év múlva, ha nem működik és nem tudtok megegyezni.

2023. márc. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
Ahhoz képest, hogy hú, de nagy a szerelem, elég nagy kétségeid vannak. Ha szakítanánk, nyilván nekem kéne elköltöznöm, mivel az övé a ház. Gondolom, visszamennék oda, ahonnan jöttem. Vagyis bérelnék egy lakást valahol. Ez a legrosszabb forgatókönyv. Hát, nem tudom, én valahogy nem sajnálnám, hogy abban az 1-2-5-10 évben, amíg nála laktam, nem dobáltam ki a pénzt az ablakon. 🤷🏼‍♀️
2023. márc. 8. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
87%
Ő nem látja az árnyoldalát, te meg csak azt látod. Meg kell beszélni. Egyébként mit szeretnél? Menetek közös albérletbe, és kurporgassatok együtt, hogy talán 20 évnyi hitellel egy egérlyukat összehoztok, fillérre pontosan 50%-ban? Nem egyszerűbb leülni, és megbeszélni, hogy ki hogyan gondolja? Adott rá valaha okot, hogy érezteti veled, hogy kevesebb vagy, mert nem olyan vaskos a háttered mint neki? Vagy a szülei?
2023. márc. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Én biztos nem költöznék. Eleve rossz, hogy anyósék karnyújtásnyira vannak. Nem kell papás-mamást játszani, amíg nincs szó esküvőről+gyerekről.
2023. márc. 8. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezeken felül, amiket a többiek írtak, azt is figyelembe kell venned, hogy ezek szerint itt az az igény, hogy a lány ott maradjon, oda szüljön. Tehát azt gondold végig, kell-e az neked, hogy ha gyerekeitek is lesznek, még mindig az anyósodék szomszédságában fogtok lakni.
2023. márc. 8. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
59%

Szulokkel egyutt ne lakj!!!

N

2023. márc. 8. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%

#8 Nem a szülőkkel együtt laknának, ő a szomszédos házban laknak.

Az én példám: Nekem kertes házam van, a Kedvesemnek lakása. Egyértelmű, hogy Ő költözik hozzám a kertesbe, de a lakás ki lesz adva. Én magam is ragaszkodom ahhoz, hogy tartsa meg. Pedig egy életre tervezünk együtt, imádjuk egymást. A lakása bevétele az Övé természetesen, abból beszáll a házba, amibe kell és amibe Ő úgy gondolja. Ezt mindig megbeszéljük a nagyobb tételeknél. Bár a ház papíron az enyém, Ő egy percig sem volt vendég. Ő ott él. Amúgy a ház másik felében meg Anyum lakik (külön bejárattal), de a kert közös. Nagyon bírják egymást, Anyum nem az a beszólós fajta, ellenben mindig van közvetlen segítség, ha az állatokra kell vigyázni. Később pedig a gyereknél is be tud segíteni, ha úgy van. Szóval nálunk ez nem gond. Nyilván aki rossz példát látott maga előtt, az tart ettől, de nálunk mindig természetes volt. Mi nem centizünk semmit, a rezsinél úgy van megosztva, hogy a víz és szemét Anyumé, a fűtés nyilván külön van a házban, télen beszáll a párom, nyáron alig kell fizetni, akkor nem száll be. A kaját meg mikor kinek van kéznél a kártyája, azt se tételezzük. Felújítás esetén Ő eldönti, mit hogy, mennyit gondol, szépen megbeszéljük, tételesen felírjuk, ki mennyivel szállt bele.

Mi így csináltuk/juk.

2023. márc. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
37%

"költözzek oda hozzá, hogy ne fizessem a lakbért feleslegesen"


Ezzel csábított? Nem azt mondta, hogy szeretné, ha együtt laknátok, ő mit tud ajánlani, te mit, vagy szeretnéd-e egyáltalán?

2023. márc. 8. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!