Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Kinek mi a tapasztalata az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kinek mi a tapasztalata az alábbival kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Az otthon érzését nem csak a párunk, de maga az otthonunk is adja. Ki mit gondol, kinek milyen tapasztalata van, melyik hány százalékban járul hozzá?


Ebben a lakásban költöztünk össze sok-sok évvel ezelőtt. Kezdettől fogva annyira otthonomnak érzem, mint még egy helyet sem. Pedig laktam már néhány helyen, és köztük többön kifejezetten szerettem lakni. Most tervezünk költözni, mert bár szeretjük a lakást, de kicsi. És félek, hogy az új lakás nem fogja adni ezt a nagyon erős meleg otthon érzését. Ezért merült fel bennem a kérdés, hogy vajon a párunk, és az otthonunk, melyik mekkora százalékban szerepel az igazi otthon érzésében?


Nem tudtam melyik kategóriába rakjam. De egyik fő pillére mégiscsak a párkapcsolat.


2023. jún. 10. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Meg lehet szokni egy lakast, de az ujat is meg fogod. Ne aggodj ettol ennyire. Ha szeretitek egymast,akkor annak kellene erosebbnek lenni, nem a lakashoz valo kotodesnek.
2023. jún. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez 50-50. Én jelenleg még pár nélkül sem érzem az otthon érzést mert modern bútorokkal töltöttük fel de nem én vagyok. Igaz, hogy albérlet de ez a része semmit nem jelent. Az én szobám pl elég nagy, de ha elmegyek máshoz és ha fele akkora is sokkal inkább érzem otthonosnak amikor kuckós jellegű.


Egy tipp, hogy a jelenlegi állapotokat memorizáld, főleg ami tudod sarokpontnak tekinthető.

2023. jún. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Én párommal élek albérletben. Egyáltalán nem erzem otthonnak, és csak a lakás miatt.
2023. jún. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2

Erre én is gondoltam, hogy talán pont az adja ezt a nagyon erős melegségét, ami miatt pont le akarjuk cserélni. Hogy olyan pici, pici helyekből áll, olyan jó bekuckózós. Mindenki mondja, hogy jó itt lenni, van valami külön hangulata, varázsa. Pedig semmi extra nincs benne, sem bútorok, semmi terén.


#1

Kicsit többről beszélek megszokásnál. Máshol is szerettem lakni nagyon. De az igazi otthon, a nagybetűs OTTHON érzést még csak itt érzem először.

Csak a dillemmám, hogy párommal is itt élek először. Ezért nem tudom melyik adja nagyobb részben az érzést.

2023. jún. 10. 12:08
 5/12 A kérdező kommentje:

#3

Akkor csak nem akkora butaság amire gondolok, hogy hiába jó a kapcsolat, nem minden lakás adja a kellő otthon érzését.

2023. jún. 10. 12:10
 6/12 A kérdező kommentje:

#3-ra

Ja, és kezdetben albérletben éltünk itt. És már akkor is ugyanígy éreztem a lakással kapcsolatban. Tehát igen, még az albérlet ténye sem teheti pszichésen, hogy nem az igazi.

2023. jún. 10. 12:12
 7/12 anonim ***** válasza:
91%

Mi is sok év után költöztünk, albérletből sajátba.

Imadtam az alberletet is, féltem is az ujtól, de itt mégjobb.

És ez nem a férjem jelenlétén múlik, hanem mert olyan a ház, amilyent szerettem volna. Ugy is rendeztük be, alakítottuk át.

Nekem az otthon, otthon érzése az 100%ban a ház. A férjem a férjem, nem az otthonom.

2023. jún. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Ahol a párod ott az otthonod, amilyen a párod és a te kapcsolatod olyan az otthonod. Lehet meleg, lehet hideg, lehet idegen, lehet a béke szigete.
2023. jún. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A ház csak egy tárgy, amit mindig a benne élők, és a belső atmoszféra adja a benne lévő életet. Az otthon az, ahol le tudsz engedni, ahol megtudsz nyugodni, ahová haza vágysz. Legyél bárhol is, bármilyen anyagi körülmények között is.
2023. jún. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
69%

Költöztem már párszor.

A tapasztalatom: vidd magaddal a kedvenc dolgaid, ezek adják az otthon hangulatát. Legyen egy kedvenc zugod kialakítva, ami csak a te ízlésed tükrözi, csak a te dolgaid vannak. A párodnak is! Ez lehet az olvasós fotel és környéke, kávézósarok, a fürdő, a terasz, tehát nem feltétlenül egy teljes szoba.

A bútorok önmagukban nem adnak személyiséget a lakásnak. Inkább a színek, a dekoráció, a személyes tárgyak.

Nagyobb lakásban kis kuckózós helyet kialakítani még mindig lehet.

2023. jún. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!