Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Miért fontos ennyire az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fontos ennyire az asszertiv kommunikáció a kapcsolatban manapság?

Figyelt kérdés
Tehát amikor egy problémát érzelmi oldalról közelítve mondod el a másiknak hogy rád az hogy hat.
2023. szept. 9. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem semmi értelme neki, mert ugyanolyan rosszak a mai kapcsolatok, mint amikor a tányérok röpködése közt beszélik meg a felek egymással a problémákat.
2023. szept. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Mert nagyon önzőekké váltak az emberek, ezért jobban ki kell állnod a saját érdekeidért érzelmi téren is.
2023. szept. 9. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Mert a masik belatasara alapoz anelkul, hogy tamadasnak tudna venni.
2023. szept. 9. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az asszertív kommunikáció ugyanúgy mesterkélt és speciel nem is mindig hatékony, pláne ha egy gaslightingelő emberrel van dolgod, mert a másik lekommunikálhatja ugy az általad felé tárt érzéseid oldaláról megközelített kommunikációt, hogy túlreagálod, érzékeny vagy te látsz bele dolgokat, teljesen máshogy van, mint ahogy gondolod, fantáziálsz és stb. és lehetne sorolni a gaslightingelő tipikus mondatait.


Harmadrészt meg miért nem őszinte az ember? És mi értelme mindig mindent elemezni egy kapcsolatban mint pl. Hogy komunikálj? Egy jól működő kapcsolathoz nem is kell semmi ilyesmi se semmi működik anélkül is mivel feltétel nélkül elfogadják és szeretik egymást. Attól még nem tapló ha őszinte valaki. Egy jó kapcsolat lényege többek között az őszinteség.

2023. szept. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén meg lehet és meg is kell mondani, hogy mit és hogyan szeretnél, mi a jó neked, és mi nem.
2023. szept. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Leclerc ***** válasza:
74%
Ma már jó esetben, nem az éhhaláltól való rettegés, és a társadalmi nyomás tartja egyben a kapcsolatokat. Az asszertív kommunikáció segít, hogy mindkét fél jól tudja érezni magát a kapcsolatban.
2023. szept. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
33%
Az asszertív kommunikáció nehéz helyzetet feltételez. Egy tanult kommunikációs módszer, ami tanult gondolkodási mintát követ szerintem nem minden helyzetben segít ezt próbáltam jelezni. Mert speciel az egyik hiába beszél az érzéseiről, ha a másik leszarja. Magyarán extrém helyzetekben szerintem nem segít. Egy jól működő kapcsolatban a felek őszinték tudnak lenni és a rendes és szeretetteljes kommunikáció az ösztönös és természetes. Ezért írtam, hogy felesleges elemezgetni mindig mert akkor nem megéli a szerelmet a másikkal hanem elemzi az egész életét kapcsolatait és azáltal is hozhat számára nem kedvező döntést. Az hogy valaki tanult módszerrel kommunikál az nem mindig őszinte pláne ha ezt a technikát manipulációra használja. Ezt próbáltam jelezni 4-es válaszomban, de ezt a válaszom is nyugodtan lepontozhatjátok. Ezért írtam hogy egy kapcsolatban a legfontosabb az őszinteség természetesen az őszinteség feltételezi a másikkal való szép beszédet is.
2023. szept. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ja és kérdező pl. nagyon nem mindegy milyen probléma, mert ha az illető nyaralni akar menni távoli országba és nincs rá pénz akkor hiába kommunikálja le asszertívan az érzései oldaláról, hogy ő menni akar, attól a tény az tény marad. Bizonyos problémáknál az érzelmek helyett a racionális gondolkodást kell előtérbe helyezni. Persze ilyen helyzetbe is elmondhatja hogy mit érez, de a probléma megoldása kreatív gondolkodást igényel inkább az hogy otthon teremtenek olyan környezetet mint ahova utazni szeretett volna.


De ha mondjuk a másik tapló a párjával azt asszertívan lekommunikálhatja felé, de ha rendszeres akkor meg nem asszertívan kell kommunikálni hanem szakítani.


Szóval mondtam két példát nem túl fantázia dús példa ennél összetettebb problémák is szoktak lenni egy kapcsolatban. De ha egy kapcsolatban nincs meg a szeretetteljes kommunikáció és nem tisztelik egymást és tanult mintát kell elővenni akkor kérdés hogy az mennyire kapcsolat.

2023. szept. 9. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
gaslighting röviden az mi?
2023. szept. 9. 20:39
 10/11 anonim ***** válasza:
Amikor elhiteti a másikkal hogy a valóság amit ő gondol nem ugy van, magyarán megkérdőjelezteti a másik önmagába való hitét , realitás érzékét, és realitás érzékét, magyarán az őrületbe kergeti a másikat. Kemény pszihológiai terror és komoly lelki abúzus aki ilyet csinál. Van egy film is erről a pszihés betegségről. A férj őrületbe kergeti a feleségét a feleség meg elkezd kételkedni önmagába a valós tényekbe és kognitiv diszonanciával reagál. Olvass utána. Szóval pl. Az asszertivitás egy ilyennél pl. vagy egy nárcisztikusnál semmit se ér.
2023. szept. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!