Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Mennyire elfogadható ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mennyire elfogadható ha a férj és feleség úgy egyeznek meg(gyermek nélkül),hogy a férfi dolgozik (otthonról), a nő meg vezeti a háztartást? Panaszkodhat ilyenkor egy nő,hogy a férfi nem segít semmiben csak a pénzt keresi meg?

Figyelt kérdés
Nem pénzköltő nőre gondolok, átlagra,átlagos igényekkel. Semmi drága ruha, kirívó luxustermékek,csak szimpla háziasszony, aki a legszükségesebb dolgokat vásárolja.
2023. szept. 14. 22:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%

Ha nekik oké és letisztázzák, akkor elfogadható. (Mármint, mi külső szemlélőként miért szólnánk bele?)

Az ez utáni panaszkodás meg attól függ, hogy mit fektettek le.

Láttam már olyat, hogy azért panaszkodott a nő, hogy a férfi hazaér és egész nap játszik, rá se néz a gyerekre. Tekintve, hogy a gyerek közös, szerintem ilyenkor jogos a panaszkodás.

De, olyat is láttam, hogy a nő egész nap otthon volt, megcsinált pár dolgot, aztán egész nap a neten lógott, barátnőkkel shoppingolt, majd panaszkodott, hogy a férfi nem mosogat el. Szerintem ez nem jogos.

2023. szept. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Neeem,nem ilyen nőre gondoltam.Hanem olyanra aki ha végez a munkával, akár a férjének is besegít a számítógépes munkában, de nem dolgozik egész nap azzal,hanem megcsinálja a ház körüli,és a házban levő teendőket, majd utána besegít.
2023. szept. 14. 23:02
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

"szimpla háziasszony aki a legszükégesebb dolgokat vásárolja"

Minden oka megvan a panaszra, mert csak a cselédkedése van "megfizetve", és elég alacsonyan, mondhatni koszt-kvártélyért tartják (csúnyán hangzik de tény), míg ha dolgozna akkor lenne saját pénze amiből vásárolgathatna magának ruhákat, kozmetikumokat, akármit.

Akárhogy is nézzük, az a háziasszony akinek nincs semmije csak lakhatása meg étele, az kb rabszolga.

2023. szept. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%

Mondjuk az aránytalannak hangzik, hogy a nő elvégzi a ház körüli munkákat MAJD besegít a pasi munkájába is, míg ez leírás alapján fordítva nem történik meg.


De igazából nekünk tökmindegy. Ha nekik így jó, akkor csinálják így.

ha viszont panaszkodika z egyik fél, akkor vlaószínűleg neki így nem jó, és változtatni kell. Közösen.

A munkaelosztásnak nem igazságosnak kell lennie (és ezáltal meg is követem a kommentem első mondatát:D) hanem minden félnek megfelelőnek. Teljesen mindegy, hogy arányosan van-e elosztva.


Sokszor ott csúszik el a dolog, hogy a "megbeszéltük" az gyakran azt jelenti, hogy az egiyk fél rátukmálja ezt a megoldást a másikra, az meg vagy jóhiszemből vagy élethelyzet adta kényszerből belemegy. Csakhát ez nem fenntartható, mert ugye valójában nem történt közös megegyezés, csak ez lett kialakítva oszt kész, nem mindkét fél elégedettségére van.


Nomeg.. az igények válozhatnak is. Lehet, hogy amit 2-3 éve tényleg közös elhatározással megbeszéltek, az mostanra már nem kielégítő és új rendszerre van igény.

2023. szept. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
12%

Ha csak a házvezetést és a szexet csinálná, akkor jobb, ha bekussol.


De itt a példádban a férj melójából is részt vállal, így már jogos LEHET a panasza. Persze nem mindegy, hogy a férj 12 óra fizikai melóból esik haza, és még utána kéne otthon is melózni, vagy napi 8 órás IT-s naplopásból megy haza.

2023. szept. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
80%
Diplomás nőként ezt biztosan nem bírnám, lehetek bármennyire szerelmes, nekem nem oké h csak a háztartást viszem és nincs saját felelősségteljes munkám abban sikerem h nem fejlődök hogy nem tanulok hanem csicskaként szolgálok. Inkább egyedül.
2023. szept. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
13%
6. És kinek kéne munkamániás nő?
2023. szept. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%
Nem vagyok vezető, fix időben dolgozom van szabadidom
2023. szept. 15. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Kitana. ***** válasza:
96%
És ennek mi értelme, gyerek nélkül? Ez kb tényleg a szolga definíciója ilyen formában :D Még ha azt írnád, azért van otthon, mert van valami hobbija, amit imád csinálni és azzal foglalkozik inkább, mert erre van csak igénye és így jut rá ideje, de nem, inkább a házimunka után is a férfinek segít. Szerintem elég szar életnek hangzik.
2023. szept. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%

Tehát a nő menjen el dolgozni, utána segítsen a te munkádban, utána meg végezze el a háztartást?😃

Én is szeretnék sok mindent...

2023. szept. 15. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!