Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Külön kassza vagy közös...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Külön kassza vagy közös kassza? és hogyan?

Figyelt kérdés

Egy kicsit hosszú lesz, köszönöm ha elolvasod


3 éve élek együtt albérletben a párommal a fizetésem 350 ezer ft a párom vállalkozó és a havi bevétele 1-1,5 millió.

Mivel igen csak felmentek az árak a főállásom mellé kerestem másodállát szerencsére találtam, 2 családnál délután takarítok és egy családnak segítek a gyerekeket intézni délután.

Egy idő után igen csak frusztrált már mikor a párom mondogatta hogy mennyi a havi bevétele és megkértem hogy ne mondogassa mert én hónapról hónapra élek azt vágta a fejem hogy fizetésemből a mellékállásból és a gyerektartásból (mert az első házasságomból van egy kisfiam) nekem ki kell jönni.

Albérletünk 170 ezer ft rezivel együtt ebbe már egy pár hónapja nem adok bele.

A boltba legtöbbször én vásárolok én főzök, párom ritkán megy boltba de ha el is jut akkor felesleges dolgokat vásásról amiből nem lehet főzni.


Nem kérek tőle pénz most a fiamnak kellett venni egy laptopot bruttó 180 ezer ft párom fizette ki és a cégére vettük meg azt mondta hogy a gép felét állja a másik felét majd utaljam át neki, átutaltam az összeget de egy kicsit rosszul lesett.

Mit csináljak?



2023. szept. 18. 09:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A kaját felezzétek havonta, a fiad laptopját fizesd te.


Írd össze a közös kiadásokat.


Ha a közös kajára elmegy a tartalékos akkor nem tudsz eseti nagyobb saját kiadást finanszírozni, ez történt most.

2023. szept. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Hát szerintem ne tervezz túl nagy távlatokat ezzel a pasival. Most külön kasszán vagytok és már most a fejedhez vágja folyamatosan, hogy ő mennyivel többet keres. Ha közös kassza lenne életed végéig hallgatnád, hogy ő mennyit keres, bezzeg te. Meg nem azért, de 3 éve együtt vagytok és inkább nézi, hogy takarítani járj még a munkád után, mint hogy segítsen. Ebből nem az jön le, hogy ő hosszan tervezne veled.

Amúgy mire megy el a pénzed? Kezd el írni a kiadásaidat, szépen tételesen. Csak mert a rád eső havi 85ezer lakbér plusz rezsi így elsőre elég baráti. Ha tényleg becsületes írsz minden, mondjuk 1 hónapig, hidd el lesznek meglepetések, hogy mennyi pénz elfolyik amit amúgy észre sem veszel.

2023. szept. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Beálltál neki cselédnek és prostinak és még ingyen is csinálod. Ironikus nem? Pont ez a két szakmát nézzük le/ítéljük el, de a hivatásos nők legalább elkérik a szolgáltatásért amit nem szégyellnek.

Jobban élnél egyedül.

Mindenáron kell pali? Ne haragudj, de palimadárnak néznek.

2023. szept. 18. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%
:D EZ baromira gáz konkrétan olyan vagy mellette, mint akinek nem is lenne keresete mert olyan kevés a fizetésed hozzá képest.
2023. szept. 18. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez egy olyan kapcsolat a meglátásomban, hogy két ember egy fedél alatt lakik, hogy ne legyenek széjjel.

Nekem nagyon furcsa ez a leosztás.😱

Lehet, sokáig fogod tűrni az öszkomfortos háztartási robot gép szerepét, de nem boldogan. A gyerekeknek meg jó a szenzora!😒

Nálunk nem fordulhat elő pl-ul, hogy a párom össze-vissza megy vásárolni, mert épp olyanja van. Akar én, akár ő úgy megyünk vásárolni, hogy mi nincs itthon?, mit fogunk sütni-főzni?.

Két folyószámlán vagyunk/két bank kártya. Valamivel több mint a 2x-e az enyémnek ami neki befolyik.

Ő fizeti rezsit (viz, gáz, áram, magentát). Idén ő veszi a kocsira a téli gumikat.

Nem futtatni akartam magunkat. Csak számomra idegen amit Kérdező megirt.

2023. szept. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
96%

Nekünk is hasonlóak a jövedelmi viszonyaink a férjemmel, az én fiam él velünk, az ő 2 gyereke után gyerektartást fizet.

Annyi plusz, hogy nekem van egy saját lakásom, amiből van bérleti díj bevételem, így összességében jó 500k a havi bevételem. Neki szintén milliós. Felesben fizetjük a bérleti díjat, rezsit, kaja-tisztítószer dolgokat (én vásárolok be, de van erre egy közös pénztárcánk, én valamivel többet teszek bele, mert az én fiam velünk él, tehát mi ketten, ő egyedül).


A fennmaradó pénze mindenkinek a sajátja, megbeszéljük persze a dolgokat, de nem kell "engedély", hogy vegyek cipőt vagy ő egy új gépet.


Nemhogy nem hozza fel, hogy ő bezzeg mennyivel jobban keres, hanem igyekszik kompenzálni - vesz nekem néha csak úgy ajándékba egy csizmát, egy parfümöt. Elvisz minket étterembe. Múlt héten pl a fodrász közölte velem, hogy "tegnap itt volt egy nagyon jó hapsi és már rendezte a számládat".

2023. szept. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
És miért is szolgalod ki?
2023. szept. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Pedig a férfi köteles neked adni a fizetését. A gyereked is köteles pénzelni . Mocskos férfiak! Mi okos nők tartsunk össze!!
2023. szept. 18. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
51%
Nem értek veled egyet ebben a felállásban. Közös gyerekeknél valóban furcsa lenne ez a helyzet, de így nem. Albiba nem adsz, de korábban is a felét adtad max. A kaja sokba kerül, de szerintem ezt meg rosszul csináljátok. Mindenki adjon x kajapénzt, egyezzetek meg abból mit vásároltok, egyaltalán szükséges e főzni vagy esztek munkahelyen, menzán..én biztos nem robotolnék vele állandóan. A laptolos dolog szerintem tök korrekt, neki a te gyereked senkije, a fele is nagy segítség. Fizethetne a gyerek apja is bele, nektek kellene megildani a gyerek szükségleteit. Ebben a kapcsolatban nem lesz ugxanaz a felallás mint egy közös gyereknel ezt jobb ha megérted.
2023. szept. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
76%
Sztm egy normális férfi vagy nő nem fillérezget ennyire.
2023. szept. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!