Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Lehet valakivel kényszerből...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet valakivel kényszerből élni úgy, hogy nincs szerelem hanem csak szimpàtia?

Figyelt kérdés
Ùgy értem, hogy egy megjátszott kapcsolatban mennyi az a max, ameddig valaki képes színlelni, magàra erőltetni a szerelmet? És miben nyilvànul meg, hogy neki ez nem jó? Vannak ennek egyértelmű jelei a másik fél szàmára? És ha a màsik érzi, hogy a párja nincs benne maximálisan a kapcsolatban, miért vállalja be mégis ahelyett, hogy boldog lehetne mással?
2023. okt. 10. 08:31
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Úgy hiszem észrevehető cselekedetek által leginkább. Ha nem igazán teszi oda magát, akár a szexuális élet nem megfelelő, vagy más alanyokkal flörtöl, megcsal. Hogy a másik miért hagyja, megy bele? Szerelmes, anyagias, kapcsolatfüggő, gyáva, ostoba.
2023. okt. 10. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
27%
Mindket oldalon vannak nagy szineszek. A ferfiak a pina miatt jatszak meg magukat, meg a kiszolgalasert, a nok pedig a penz es stabiltas miatt. Emberismeret kell hozza, hogy az ilyeneket felismerd. Nem az a lenyeg, hogy jol erezzetek magatokat, hanem az, hogy megismerjetek egymas velemenyet, hogy miben ter el. Amikor vita van, ott szokott kizokkenni a szinesz a szerepbol.
2023. okt. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Kár lenne tagadni, de aki nem dugja homokba a fejét az maga is láthatja hogy jó sok ilyen "párkapcsolat" van kishazánkban.

Ha már csak azt nézed hogy lakhatási válság van, nem mindenki örököl, valahol lakni kell. És bizony sokan menekülnek otthonról.

A legkönnyebb dolog hozzácsapódni valakihez aki szimpatikus. Lehet hogy az elején van szerelem, de elég sokan vannak azok akik ha elmúlik a szerelem akkor is érdekből benne maradnak a langyos kapcsolatukban, mert nem lenne hol lakniuk, egy fizetésből nem tudnak megélni.

Úgyhogy "a szükség nagy úr" címen bármeddig benne lehet maradni egy olyan kapcsolatban ahol még elviselhető számodra a másik, de kb úgy éltek együtt mint a lakótársak.

2023. okt. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogy meddig lehet megjátszani a szerelmet, szerintem nem sokáig. Értem is csak addig tettek meg mindent az exeim, amíg el nem múlt a rózsaszín köd, utána eljátszani se nagyon tudták, hogy tényleg szeretnek, és nem csak elvannak velem, amíg nem jön jobb. Mondjuk volt, akinek szóltam, hogy már egy jó ideje nem néz rám szerelmesen. Kérdezte, milyen az, megmutattam. Aztán ez volt a fegyvere, amikor szakítani akartam. Eljátszotta ezt a nézést és mondta, hogy látod rajtam, hogy szeretlek, ugye? :D Tehát próbálkozni lehet, de a tettei nagyon nem azt tükrözték, hogy tényleg szerelmes lenne belém.


Én szerencsére szerelmes vagyok a vőlegényembe. De ha tegyük fel nem lennék, én akkor is vele maradnék, mert csodálatosan bánik velem. Mondjuk várj, ez így hülyeség, hiszen pont azért szeretem, mert csodálatosan bánik velem :D

2023. okt. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Természetesen lehet, főleg ha az utódok felnevelése a cél és nem az önös érdekeit nézi az ember. Valójában a szerelem is valószínűleg ezért létezik ha a biológiai okait nézzük, az más kérdés hogy az ember jó esetben képes felülírni az ösztöneit, de felesleges mással hitegetni bárkinek magát.
2023. okt. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Persze, hogy lehet így élni, egy csomóan ezt csinálják.


Miért mennek ebbe bele? A másik miért nem veszi észre? Ennek több oka lehet, de a leggyakoribbak pl hogy úgy érzi nincs jobb opciója, magányosnak érzi magát, kell valaki, akárki jó lenne csak szeressenek, majd kialakul a szerelem stb. A másik fél meg bizonyára szerelmes vagy annyira mások az igényei, ingerküszöbe, annyira kevés a tapasztalata, hogy nem veszi észre, hogy a másik nem 100%-ig van benne a dologban, csak félgőzzel.


Amúgy nagyon sok ilyen kapcsolat van.

2023. okt. 10. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Nem tudom meddig lehet így élni.Egészségesen,legalábbis.Itt vagyok én példának.Tudja hogy mást szeretek,őt meg szinte meggyűlöltem.Mégis itt van nálam.Nem tudok megszabadulni tőle,sokat küzdöttem,de egyre mélyebbre kerülök.A másikkal nem lehetek együtt,hiába kölcsönös a szerelem.El kell hagynom,aki értelmet,boldogságot hozott az életembe.Akivel volt jövőképem,nem csak annyi hogy létezem,mint a mostanival(vele semmi)Egy haláleset sem okozott ekkora veszteség érzést az életemben.Ez a legnagyobb fájdalom számomra.Nem tudom ezt feldolgozni úgy érzem,gyakran munkaképtelen állapotba kerülök,minimum.Meg szeretnék halni...
2023. okt. 27. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Milyen kényszerre gondolsz?
2023. okt. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!