Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Retkes a párom, megőrülök...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Retkes a párom, megőrülök ettől, hogyan kommunikáljam le vele sértődés nélkül?

Figyelt kérdés
A párommal (22 éves férfi) már 2 éve vagyunk együtt, kicsit több mint 1 éve költöztünk össze. Imádom és szeretem, humoros, figyelmes, kedves, őszinte, jóképű és okos, szóval tényleg a tökéletes férfi, csak ne lenne eszméletlen retkes. Önmagára igényes, de a környezetünket elhanyagolja. Mindketten egyetemisták vagyunk, a tanulmányaink mellett bőven lenne elég időnk takarítani, amit én becsülettel meg is teszek. A lakást felosztottuk, a nappaliért, fürdőért, wcért és a hálóért én felelek, neki pedig a konyhát és a dolgozót kell rendbetartania. Tudom hogy a konyha nem 2 perces munka, de áll a retek, a morzsa a mosatlan napok óta, és a hét 7 napjából nagyjából 4 ilyen. A ruháit széthagyja, mindenhol ott a haja (hosszú haja van) és ma volt a második alkalom hogy én pucoltam le a szarcsíkják a wcről amit ő otthagyott. Tudom hogy ha szólnék akkor változna, de nincs rendben az önértékelése és teljes krízisbe csöppenne, hogy elég jó-e nekem, volt már rá példa. Mit tennétek ilyenkor? Nem kiabálok, fenyegetem, nem adok rá okot hogy féljen és az önbizalmát sem veszem el, mert nem vagyok felé sosem kritikus. Szeretnék maradandó és aktív változást ami nem megy az önértékelése kárára, de úgy érzem hogy nem tudom lekommunikálni.

2023. okt. 12. 13:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
88%
Ezt komolyan itt meg kell kérdezni?
2023. okt. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Akkor ápold tovább a kis önértékelését és pucoljad a szarcsíkját. 🤷‍♀️
2023. okt. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
92%

"teljes krízisbe csöppenne, hogy elég jó-e nekem"

És elég jó neked? Komolyan? Elég jó neked valaki, aki szarosan hagyja maga után a budit, az egész lakásból 1 helyiséget kéne rendben tartania, de azt sem teszi és már szépen érzelmi manipulációval rá is nevelt, hogy nehogy bármit is szóvá tegyél, mert azonnal "önértékelési krízise" lesz?

Hát nincs magasan a léc...

2023. okt. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

Mondd neki, hogy látod, még nem rakta rendbe a konyhát, majd kérdezz rá, hogy mikor tervezi ezt megtenni. Adj neki felelősséget, majd időt, hogy felfogja és teljesítse.


Viszont ő már felnőtt, ha ilyen szinten elhanyagolja a környezetét, akkor valószínűtlen, hogy ez olyan mértékben javulni fog, ami neked is megfelelne.

2023. okt. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
58%

Ki mennyire rendszerető, kinek mennyire fontos a higiénia családi mintákra vezethető vissza leginkább.

Persze ebben is vannak variációk, hogy anyja pl mindig szekálta, takarításmániás volt és kialakult benne, hogy megutálta a takarítást. Aztán szimplán lázadásból ő azért se rak rendet. Vagy pl ahol állt a kosz, olyan családból is kikerülhet olyan, akinek később a saját portáján ez nagy hangsúlyt kap, lehet túlzottan is, mivel kompenzál tudatalatt mondjuk. Kinek mi a példa, de ugyanakkor egyéb hatások is hozzájárulhatnak ehhez. Én biztos nem állnám meg szó nélkül ezt, hogy ott marad a sz@rcsík, főleg ha rendszeres....

Jó persze ne bántsuk meg a másikat, de akkor magunkat nezzük semmibe, hogy mindig én súroljam csak? Ha olyan családból jött, akkor meg legyek én az anyja és tanítgassak egy felnőtt embert? Az jó, hogy fel lett osztva ki melyik területért felelős, de úgy tűnik, hogy az sem elhanyagolható, hogy milyen higiéniát vársz.... mert ezek szerint neki ez belefér. Vagy úgy gondolja, hogy mivel azt írod, hogy te felelsz a wcért majd te takarítod le mindig ő utána is? Bele kell menni részletekbe ezek szerint. Érted?

2023. okt. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
94%
Ennyire nem kellene kímélned, ő azért szépen hozzászokott ehhez gondolom, mármint, hogy nem baszogatod ilyenek miatt. Pedig kellene...De te tudod, meddig tűrsz, szerintem undi, ha egy férfi után sz.rt kell takarítani. 🤢
2023. okt. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
95%
Az ő önértékelését nem tudom megítélni, de a tied tuti nincs rendben...
2023. okt. 12. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
27%

Akkor cseréljetek tiéd a konyha és még valamelyik.

A wc-t pedig humorosan is meg lehet oldani, hogy aki szarosan hagyja a másiknak az most egy sarkalatos példa: vesz egy láda sört...vagy bármi olyat tesz a másiknak amitől megérzni, hogy ennek súlya van, vagy főz, vagy bármi ami.

úgy látszik jó tanulótársai lettetek egymásnak, ki mit tanit a másiknak milyen tükröket kapunk egye?

Lehet hogy ő meg itt panaszkodik rád a gyakorin, hogy .....

ne gondoljuk, hogy a másik pedig pörfekt hm? benned is van hiba bizonyára..

de az is egy jó választás, ha nem éltek együtt, két ilyen ember inkább marja egymást mert egyik a másikat akarj átfaragni és ez konfliktusok, nélkül nem megy, egy rendetlen egy rendszeretővel egyenlő a minusz kapcsolat, mert vagy egyik vagy másik lesz a cselédje és ha ezt még tetézi 1-2-3 gyerek akkor mi lesz?

2023. okt. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
42%
Tipik csovi hippi rocker..
2023. okt. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
88%

Azért az nagyon alja, hogy otthagyja a szrcsíkját a wcben. A konyhára még legyintettem volna, nem kell naponta patyolatnak lennie, mosatlan edény kit érdekel, bár a morzsát otthagyni nagyon igénytelen, az tényleg csak 2 perc... de a szros vécé?? Én nem hogy gondolkoznék rajta hogyan mentsem a kis lelkét, hanem kifejezetten megszégyeníteném, biztos az anyjánál is így hagyta meg máshol is ezt teszi, bsszameg, ez qrva undorító. Egész életemben azon gondolkoztam ki lehet ilyen, aki után undorítóak maradnak a nyilvános wck is(akik lehugyozzák az ülőkéket is, nem húzzák le a wct, meg szrosan hagyják.. ). Na a te párod ilyen alja, hogy majd pucolja más a szrát.


Fúú, nagyon tedd helyre, most képzeld el szerencsétlen anyját meg családtagjait, akik éveken át elviselték, és most a barátnőjének is otthagyja a szrcsíkot.. milyen jellem már? Ez kb szakítóok. Egyáltalán nem vagyok tisztaságmániás, körülöttem tányér, pohár a szobában, taknyos zsepi meg most frissen levetett szennyes, de ember.. SZR? Ez egy egészen másik szint!


Nagyon, nagyon nagyon durva! Ráadásul a legdurvább, hogy semmi szégyenérzet nincs benne az egészért, hogy te sikálod a szrát a wcn, simán otthagyja neked. Ki kell dobni az ilyet, valami kis szociopata te meg túldajkálod, mert beleestél.


A többi nyafogás, de hogy a szrcsíkoka a klotyóban vannak, az nem nyafogás. Ennél nincs lentebb.

2023. okt. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!