Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Együttélés » Volt már, aki megbánta a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Volt már, aki megbánta a költözést vagy nem érezte jól magát az új helyen? Mi lett a megoldás?

Figyelt kérdés

Párommal nagyon régóta vágytunk egy közös kertes házra, főleg én akartam már nagyon kiszakadni a panelból. Két hónapja sikerült egy olyan házat vennünk, amire vágytunk, egy nagyon kedves kis faluban; azonban mióta ideköltöztünk, nem érzem itt jól magam. Megszűnt a küzdés, meglett, amiért hosszú évekig hajtottunk és most mintha megállt volna körülöttem minden. Rettentően frusztrál, hogy nem találok munkát, a párom már talált egy szuper állást, ráadásul jobban keres, mint előzőleg, jól is érzi ott magát. Én folyamatosan állást keresek, próbálom lefoglalni magam házimunkával, kertészkedéssel, de iszonyatosan hullámzó a kedvem. Néha azt érzem, mintha megbántam volna ezt a döntést, egyedül érzem magam a házban, a környéken.

A családom 80 km-re van, a párom családja 160 kilométerre. (Hozzáteszem, eddig is kb. havonta egyszer találkoztunk a családdal, de más volt a tudat, hogy könnyen elérjük őket, ha szükségük van ránk.)

A párom sokkal jobban viseli ezt az új helyzetet, nyilván ennek oka az is, hogy napközben lefoglalja a munka, de egyébként is sokkal jobban alkalmazkodik a változásokhoz, remekül érzi itt magát és jó látni a boldogságát. Bennem egyfolytában olyan érzés van, hogy nem találom a helyem, nem tudok kötődni a házhoz, nem érzem még otthon magam és az egész környéket is idegennek érzem. Egyik pillanatban öröm tölt el, ha ránézek a házra, a másikban a sírás fojtogat.


A páromnak beszéltem erről, nagyon megértő velem, mindig próbálja önteni belém a lelket, hogy legyek türelmesebb, de én félek, hogy mi lesz akkor, ha ez később sem lesz jobb!? Az sem segít ezen, hogy bár vannak megtakarításaim, mégis jelenleg a párom a "kenyérkereső". Minden nap elmondja, hogy ezen ne aggódjak, mert az ő fizetéséből is megélünk, amíg nem találok állást, de sajnos olyan családból jövök, ahol hamar meg kellett tanulnom, hogy csak arra számíthatok, amit én megkeresek. Gyerekkoromban Édesanyám volt a családfenntartó, mert bár apám is dolgozott, ő a kocsmába és a játékterembe hordta a fizetését. Ezért is ragaszkodom görcsösen ahhoz, hogy dolgozzak és minden kiadásba beleszálljak.



2023. okt. 13. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Keress munkát és légy türelmes, mint mondta. Nem mindenki kaméleon.
2023. okt. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Tedd össze a 2 kezedet hogy a párod ennyire támogató és segítőkész. Szerintem nem lesz itt gond. Keress munkát kitartóan továbbra is! És próbálj ismerkedni a környékbeliekkel szomszédokkal stb. Akár fb csoportok segítségével. 😊 Mi is most vettünk házat és nemsoká költözünk jó messzire ráadásul megyeszékhelyről faluba. Annyi a különbség hogy nekünk már megvannak az új munkahelyek ahová várnak minket. Én rettegek a változásoktól és már most is néha elfog a sírás emiatt. De a párom nagyon támogató. Ilyenkor kicsit összebújunk simogat babusgat nyugtatgat és aztán minden megy tovább. 🥰 Nekünk sokat segít hogy a jövőre gondolunk és tervezgetünk. A ház felújítása. Berendezése. Gyerekek. Stb...
2023. okt. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, nagyon kedves vagy! Igen, a páromért és mindenért, amim van, nagyon hálás vagyok, ebből próbálok erőt meríteni! 😊
2023. okt. 13. 11:51
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha lesz munkád minden más lesz. Nekem majdnem 2 év kellett mire megszoktam az új helyet pedig szuper hàz és a párom is stb.
2023. okt. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! ❤️
2023. okt. 13. 14:03
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én a panelba költözést bántam meg. Nem tudtam megszokni, nem volt nekem való, a város sem tetszett egy idő után, az ottani munkámat sem szerettem. 3 év után újra családi házba költöztünk és visszamentem a régi munkahelyemre, most újra boldog vagyok.

Ne aggódj, majd kiforrja magát a dolog.

2023. okt. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Neked is nagyon szépen köszönöm, most nagyon kellenek ezek lelkileg 😊
2023. okt. 13. 14:04
 8/8 A kérdező kommentje:
#6 Egyébként, ezt meg tudom érteni. Én Budapesten születtem, ott is éltem majdnem negyven évig (pár év kihagyással), de mindig is utáltam a panelt. Nagyon szeretem a természetet és nekem kínszenvedés volt a panelban élni, azt éreztem, hogy megfulladok. A zajokról és néhány idióta szomszédról nem beszélve. Na, itt ezt most nagyon élvezzük, néha elrobog egy traktor a ház előtt, de azon kívül csak a madárcsicsergést lehet hallani.
2023. okt. 13. 14:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!